Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Grabuste: "Karjeru beigusi neesmu, taču ir skaidrs, ka ar sportu nopelnīt vairs nevaru"

Grabuste: "Karjeru beigusi neesmu, taču ir skaidrs, ka ar sportu nopelnīt vairs nevaru"
Aiga Grabuste maija beigās "Rīgas kausu" sacensībās, kas viņai pagaidām ir pēdējie mači vieglatlētikā.
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Bijusī Latvijas rekordiste septiņcīņā Aiga Grabuste sarunā ar Sportacentrs.com izteicās, ka šo sezonu aizvadīt viņai liegušas veselības problēmas, kas likušas pievērsties algotam darbam, tomēr nākamajā pavasarī viņa vēl cer piedalīties sacensībās.

Šīs sezonas sākumā Grabuste piedalījās "Rīgas kausu" sacensībās, kurās labākajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 5,87 metri. Turpināt sezonu viņai liedza veselības likstas - atkal sāka sāpēt Ahilleja cīpsla, bet angīnu nācās ārstēt ar antibiotikām. Tas Aigu pamudinājis vēlreiz aizdomāties par savu nākotni ārpus sporta un viņa uzsākusi darba gaitas "VentMet" laboratorijā. "Karjeru beigusi neesmu, turpinu trenēties. Taču ir skaidrs, ka ar sportu nopelnīt vairs nevaru. Jaunāka nepalieku, bet visu mūžu ar sportu nenodarbosies. Tāpēc tagad esmu darba cilvēks, bet sportoju tikai brīvajā laikā," stāsta Grabuste.

2017. gada sezonas sākumā viņa startēja diezgan veiksmīgi, pāris sacensībās aizlecot gandrīz 6,50 metrus. Taču skrējiens pēc pasaules čempionāta normatīva (6,75) beidzās nesekmīgi. Jau tad Grabuste nopietni aizdomājās par to, ka būtu jāsāk veidot karjera citā jomā.

Vēl 2015. gadā Aiga, kura karjeras sākumā startēja septiņcīņā un vienubrīd bija Latvijas rekordiste, sacensībās Tbilisi sasniedza personisko rekordu un Latvijas rekordu tāllēkšanā telpās (6,82 metri). Gadu iepriekš viņa Eiropas čempionātā Cīrihē tāllēkšanā ieguva piekto vietu (6,65), kas bija augstākā Latvijas vieglatlētu pozīcija tā gada čempionātā. Taču pirms diviem gadiem Eiropas čempionātā Amsterdamā Grabuste iedzīvojās augšstilba muskuļa traumā un izstājās.

"Man šķiet, ka viss tomēr ir atkarīgs no cilvēka organisma un fizioloģiskajām īpašībām. Hroniskas vai ielaistas traumas pamatīgi sabojā karjeru. Ar Ahilleja cīpslu man problēmas bijušas vienmēr. Ir ļoti nepatīkami, kad šķietami neliela vaina tev liedz nodarboties ar to, kas tev patīk. Amsterdamā gūtā trauma bija arī psiholoģisks trieciens. Bet acīmredzot tā tam bija jānotiek. Darīju visu no A līdz Z, bet kāda problēma tomēr allaž liedza sasniegt vairāk," rezumē 30 gadus vecā sportiste.

Lēmumu treniņus apvienot ar darbu viņa pieņēmusi arī tādēļ, ka Rīgā nav iespēju trenēties. "Daugavas" stadions ticis aizvērts, tāpat, kā jau katru gadu, uz vasaras posmu durvis ciet ir arī Rīgas Sporta manēžai. "Tiem, kuri ir Latvijas Olimpiskajā vienībā, viss ir pa skaisto, bet pārējiem jātrenējas kā nu kuram pagadās. Kā izlases sportiste varu trenēties "Arkādijas" stadionā, bet, ja vēlos trenēties tuvāk mājām, tad atliek vienīgi meklēt skolu stadionus. Neko jaunu jau es nepateikšu, tas visiem jau sen zināms. Vieglatlētikas manēžu pie "Daugavas" stadiona es kā aktīvā sportiste visdrīzāk nesagaidīšu..."

Vienlaikus Grabuste piebilst, ka vēl grib startēt un nākamajā pavasarī atkal cer sevi redzēt tāllēkšanas sektorā. "Nākamajā pavasarī plānoju piedalīties sacensībās. Katrā ziņā man to ļoti gribētos. Un tad, kas zina, varbūt izdosies sagaidīt arī manēžas atvēršanu."

  +3 [+] [-]

, 2018-08-24 09:10, pirms 2 gadiem
Uz bobsleju!

     [+] [-]

, 2018-08-24 09:57, pirms 2 gadiem
Bet skaidrs, te jau ir jautājums par sasniegtajiem rezultātiem, nedomāju, ka pasaules līderi vieglatlētikā saņem mazu naudu.

  +4 [+] [-]

, 2018-08-24 10:30, pirms 2 gadiem
dakots rakstīja: Uz bobsleju!
Piekrītu! Gan Sprudzāne (eks Kovale- Ozoliņa), gan Grabuste ir kā radītas bobslejam - gruntīgas. trenētas. Ko bobsleja federācija kasās, sen vajadzēja aplenkt, nodrošināt LOV stipendiju un uz priekšu, uz uzvarām!

  +4 [+] [-]

, 2018-08-24 10:46, pirms 2 gadiem
vorkuta rakstīja: Piekrītu! Gan Sprudzāne (eks Kovale- Ozoliņa), gan Grabuste ir kā radītas bobslejam - gruntīgas. trenētas. Ko bobsleja federācija kasās, sen vajadzēja aplenkt, nodrošināt LOV stipendiju un uz priekšu, uz uzvarām!
Kādai tā "vanna" ir arī jāstūrē

  +4 [+] [-]

, 2018-08-24 13:22, pirms 2 gadiem
sm72 rakstīja: Kādai tā "vanna" ir arī jāstūrē
Man domāt, ka vieglāk ir iemācīt stūrēt (it sevišķi sieviešu bobslejā) , nekā dabūt gatavu sportisti ar asumu un spēku. Pie tam sports ir Grabustes un Sprudzānes darbs kopš bērnības, tā var pagarināt dzīvi sportā un vēl tikt uz ziemas olimpiādi.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-24 21:03, pirms 2 gadiem
Ū ja, algotais darbs! Valsts amatpersonu deklarācija stāsta ko pilnīgi citu, Aiga algotu darbu-acīm redzot, "strādā" jau no 2008.gada 28.janvāra! Varbūt piemirsusi, ka ir policijas pakļautībā?!
Māc aizdomas, ka ne viens vien LOK pakļautībā esošais sportists pat nenojauš, ka ir valsts amatpersona, policists, ugunsdzēsējs vai kāds cits darbonis, kur valsts kaut kādā veidā tiem dod naudu! Nez bobsleja zelta pilots zina, kur tam depo ir?!

     [+] [-]

, 2018-08-24 22:55, pirms 2 gadiem
Edison rakstīja: Bet skaidrs, te jau ir jautājums par sasniegtajiem rezultātiem, nedomāju, ka pasaules līderi vieglatlētikā saņem mazu naudu.
nu jau nu jau..
paskaties cik summāri, piemēram, pelna top 1000 vieglatlēti un sasumme top 1000 basketbolistus un apskaties uz abiem rezultātiem - būs pārāk smieklīgi

  +4 [+] [-]

, 2018-08-24 23:03, pirms 2 gadiem
Webcam var tīri labi nopelnīt...

     [+] [-]

, 2018-08-25 14:24, pirms 2 gadiem
viedoklis rakstīja: Ū ja, algotais darbs! Valsts amatpersonu deklarācija stāsta ko pilnīgi citu, Aiga algotu darbu-acīm redzot, "strādā" jau no 2008.gada 28.janvāra! Varbūt piemirsusi, ka ir policijas pakļautībā?!
Māc aizdomas, ka ne viens vien LOK pakļautībā esošais sportists pat nenojauš, ka ir valsts amatpersona, policists, ugunsdzēsējs vai kāds cits darbonis, kur valsts kaut kādā veidā tiem dod naudu! Nez bobsleja zelta pilots zina, kur tam depo ir?!
Oppā, kas atklājas. ; )