Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

WADA nesoda Krieviju par termiņa nokavēšanu

Agris Suveizda

WADA nesoda Krieviju par termiņa nokavēšanu
Kreigs Rīdijs. Foto: AP/Scanpix

LETA--DPA/AFP. Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) lēmusi, ka Krievijai par laicīgu WADA ekspertu nepielaišanu Maskava antidopinga laboratorijai netiks piespriestas sankcijas.

Jau ziņots, ka Krievija līdz pagājušā gada beigām tā arī nesniedza WADA pieeju Maskavas antidopinga laboratorijai, tādējādi tai draudēja jaunas sankcijas. Tiesa, pirms divām nedēļām - deviņas dienas pēc noteiktā termiņa - WADA tomēr trīs personu sastāvā saņēma ilgi gaidīto pieeju. Otrdien WADA lēma, ka nesodīs Krieviju par termiņa neievērošanu, tomēr tai būs jāizpilda vairāki nosacījumi, lai nākotnē nesekotu kādas sankcijas.

"Vairāki Izpildkomitejas locekļi pauda savu sarūgtinājumu par nokavēto termiņu, taču piekrita, ka sankcijas par to nevajadzētu piemērot," lēmumu komentēja WADA prezidents Kreigs Rīdijs. Krievijas pusei būs jāveic atkārtotas analīzes aizdomīgajiem paraugiem, kas ņemot kopš pērnā gada 30.jūnija.

WADA septembrī atjaunoja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, izsaucot sašutumu daļā sporta sabiedrības. Tiesa, tai pat laikā tika noteikts, ka līdz gada pēdējai dienai Krievijai ir jānodrošina pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai. Tomēr tas netika izdarīts, bet WADA pieeju beidzot saņēma pirms divām nedēļām.

"Izpildkomiteja bija apmierināta, ka kopš septembra bijis redzams progress. Datu saņemšana ir būtisks solis, ko nebija tik viegli sper. Neesam finiša tuvumā un vēl ir daudz darāmā, taču kopš septembra esam gājuši uz priekšu," uzsvēra Rīdijs.

Pieeja visiem datiem par dopinga paraugiem, kas Maskavas laboratorijā savākti no 2011. līdz 2015.gadam, bija viens no priekšnosacījumiem, lai Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) atceltu Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju. VFLA diskvalifikācija pagarināta jau deviņas reizes.

WADA eksperti Ziemassvētku laikā pameta Maskavu tukšām rokām, jo Krievijas varasiestādes, aizbildinoties ar vietējiem likumiem, liedza sertifikāciju antidopinga uzraugu ekipējumam.

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2019-01-22 22:45, pirms 2 gadiem
Gazpromam daudz goda prezidenta vietu ar miljons dolāru stipendiju.Un tā pat nesaucās kukuļdošana.