Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Baltkrievu barjersprinteriem augstvērtīgākie rezultāti "Kuldīgas Katrīnas kausā"

Ints Megnis
Ints Megnis

Baltkrievu barjersprinteriem augstvērtīgākie rezultāti "Kuldīgas Katrīnas kausā"
Iļja Petrušenko. Foto: Liepājas Sporta Spēļu skola

Tradicionālajās vieglatlētikas sacensībās "Kuldīgas Katrīnas kauss", kas sestdien notika jau desmito reizi, augstvērtīgākos rezultātus sasniedza baltkrievu barjersprinteri. No latviešiem augstvērtīgākais laiks bija Iļja Petrušenko 400 metru distancē, kamēr Sindija Bukša palika otrā 60 metru sprintā.

Uz sacensībām šogad bija atbraukuši spēcīgi sprinteri. Tā 60 metros ar barjerām pirmās trīs vietas aizņēma viesi, bet labākā bija Svjatlana Parahonka, kura finālā distanci veica 8,24 sekundēs, saņemot 1107 IAAF punktus. Tikmēr 60 metru barjerskrējienā viņas ar rezultātu 7,81 sekunde ātrākais bija Ludmilas Olijares trenētais Svetlanas vīrs Vitālijs Parahonka (1101 IAAF punkts). Šajā distancē Latvijai labākā bija desmitā vieta.

Parahonku ģimene sasniedza četrus augstvērtīgākos sacensību rezultātus, tomēr tas nebija viss, jo vēl starp labākajiem ielauzās arī baltkrieviete Tatsjana Šabanava (1000 metri), Nigērijā dzimusī Īrijas pārstāve Džīna Akpe-Mouzesa (60 metri) un igaunis Karls Eriks Nazarovs. Līdz ar to Latvijai bija vien devītais augstvērtīgākais rezultāts - Petrušenko 400 metros uzvaru svinēja ar rezultātu 47,88 sekundes, kas ir viņa personīgais rekords.

Petrušenko sezonu iesācis teicamā formā, jo pirms nedēļas Liepājā viņš sasniedza piekto visu laiku augstvērtīgāko rezultātu Latvijā 200 metros telpās.

Vietējie līdzjutēji noteikti gaidīja Sindijas Bukšas startu 60 metros, tomēr viņa abas reizes piekāpās Eiropas junioru čempionei 100 metru sprintā Akpei-Mouzesai par 0,14 sekundēm. Finālā Īrijas pārstāve uzvarēja ar rezultātu 7,37 sekundes, kamēr mājinieku favorīte skrēja 7,51 sekundē.

Vēl 1000 metros uzvaru svinēja kuldīdznieks Uģis Jocis - divas minūtes un 26,64 sekundes, bet tāllēkšanā labākais ar 7,50 metriem bija Elvijs Misāns. Spēcīga Latvijas sportistu delegācija bija tieši kilometra skrējienā, kur trešo vietu guva nesenais futbolists Oskars Bambals, sasniedzot jaunu Latvijas U20 rekordu, piektais finišēja Jānis Razgalis un tikai ar sesto pozīciju samierinājās Dmitrijs Jurkevičs. Līdz ar to Latvija ieguva vien trīs no 12 uz spēles bijušajām zelta godalgām.

     [+] [-]

, 2020-01-19 01:17, pirms mēneša
Nav ko pelnus kaisīt mūsējiem.
Gaidām protokolu.