Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Vēl viens augsta līmeņa Kenijas skrējējs apsūdzēts dopinga lietošanā

Rolands Eliņš

Vēl viens augsta līmeņa Kenijas skrējējs apsūdzēts dopinga lietošanā
Daniels Vandžiru. Foto: Reuters/Scanpix

Kenijas sportists Daniels Vandžiru, kurš uzvarēja 2017. gada Londonas maratonā, uz izmeklēšanas laiku ticis diskvalificēts. Viņš tiek apsūdzēts antidopinga programmas noteikumu pārkāpšanā pēc atrastām anomālijām viņa bioloģiskajā pasē.

Vieglatlētikas integritātes nodaļa (AIU) savā mājaslapā publicējusi informāciju, ka Daniela Vandžiru izvirzīta apsūdzība par aizliegtas vielas lietošanu. Izmeklēšanas laikā viņš nevar piedalīties sacensībās, tiesa, profesionālā sporta sacensības pasaulē šobrīd tik un tā pārsvarā ir pārtrauktas koronavīrusa pandēmijas dēļ.

27 gadus vecais Vandžiru ir Londonas maratona uzvarētājs 2017. gadā, viņa rēķinā arī uzvara Amsterdamas maratonā 2016. gadā, kā arī augstas vietas citos prestižos skrējienos, ieskaitot piekto vietu Ņujorkas maratonā 2018. gadā. Pirms trim gadiem viņš izcīnīja astoto vietu pasaules čempionātā maratonā.

Vandžiru uz apsūdzībām atbildēja ar paziņojumu, kurā nosauca sevi par nevainīgu. „Sāpīgi, ka tiek izvirzītas šādas apsūdzības. Jūtos tā, it kā jau būtu atzīts par dopinga lietotāju, lai gan tāds neesmu,” sacīja Vandžiru.

Vandžiru labākais rezultāts maratonā ir divas stundas, piecas minūtes un 21 sekunde, tas ticis sasniegts pirms četriem gadiem.

Viņš ir nu jau kārtējais Kenijas skrējējs, kurš iepriekšējo mēnešu laikā pieķerts vai apsūdzēts dopinga lietošanā. Četru gadu diskvalifikācijas iepriekš saņēma Asbels Kiprops, Sairuss Ruto un Abrahams Kiptums, bet šogad šāds sods tika arī Vinsentam Kipsegeči Jatoram. Uz apsūdzību pamata šobrīd uz nenoteiktu laiku diskvalificēts arī bijušais pasaules rekordists maratonā Vilsons Kipsangs.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/athletics...
https://www.athleticsintegrity.org/...

  +1 [+] [-]

, 2020-04-15 11:33, pirms 5 mēnešiem
Tūlīt sāks krist viens pēc otra