Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ar virtuālu 15 964 dalībnieku startu noslēdzies 30. ''Rimi'' Rīgas maratons

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Ar virtuālu 15 964 dalībnieku startu noslēdzies 30. ''Rimi'' Rīgas maratons
Rimi Rīgas maratona medaļas. Foto: Rimi Rīgas maratons

''Rimi'' Rīgas 30. jubilejas maratons, kas šogad pirmoreiz pastāvēšanas vēsturē norisinājās virtuāli, ir noslēdzies ar 15 964 dalībnieku virtuālu startu 67 pasaules valstīs. Savas distances dalībniekiem bija iespēja izskriet jebkur Latvijā un pasaulē, pēc izvēles rezultātus fiksējot ''Rimi'' Rīgas maratona virtuālā skriešanas kluba platformā vai prieka pēc izskrienot bez rezultāta fiksēšanas. Visi reģistrētie dalībnieki neatkarīgi no tā, vai tie fiksēja rezultātus virtuālajā skriešanas klubā vai vienkārši noskrēja savu distanci jebkur Latvijā vai pasaulē, saņems olimpisko medaļu dizainera Džuņiči Kavaņiši medaļas.

''Rimi'' Rīgas 30. jubilejas sezonas maratonam, kas no maija tika pārcelts uz oktobri, reģistrējās 15964 dalībnieki no 67 pasaules valstīm. Maratona dienas distancēm šogad kopumā reģistrējās nepilni 10 000 dalībnieku: 42 km distancei reģistrējās 802 skrējēji, pusmaratonam pieteicās 2370 dalībnieku, 10 km distancei – 2743 skrējēju, savukārt 5,5 km – 3928 skriešanas entuziasti. Bērnu dienai bija reģistrējusies 6121 ģimene ar bērniem: Ģimeņu skrējienam 1716 dalībnieku, bet mazajās distancēs – 200 m, 400 m un Happy mazuļiem – 4405 mazo ziķeru. ''Rimi'' Rīgas maratona virtuālā skriešanas klubā rezultātus fiksēja 3412 skrējiena dalībnieki.

“Šajā nedēļas nogalē piedzīvojām to, ka gadiem veidotā skriešanas kustība un skrējēju komūna ir dzīvāka par dzīvu. Skrējēji bija gatavi pielāgoties jaunajiem apstākļiem un atbalstīt maratonu, noskrienot savu distanci jebkurā vietā Latvijā un pasaulē. Tik daudz bilžu ar maratona numuriem un video stāstu sociālajos tīklos Rīgas maratons līdz šim nav piedzīvojis. Paldies ikvienam par uzmundrinājumu un atbalstu, ko sniedzāt mums šajās dienās,” aizkustināts par virtuālā maratona norisi stāsta Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

No šīs trešdienas, 14. oktobra līdz svētdienas, 18. oktobra vakaram Rīgas maratona reģistrētie dalībnieki savas medaļas varēs saņemt maratona sezonas notikuma centrā Alfa, kur netālu no Informācijas centra būs izvietots medaļu saņemšanas punkts. Pie medaļas būs iespējams tikt, uzrādot savu starta numuru vai reģistrācijas apstiprinājuma vēstuli. Vienlaikus maratona sezonas notikumu centrs medaļu nedēļas ietvaros ir sagatavojis vairākus pārsteigumus – tuneļšalli katram skrējējam, maratonam veltītu foto stendu un izdevīgus piedāvājumus ar medaļu vairākos Alfas veikalos. Ārvalstu skrējējiem medaļas tiks nosūtītas pa pastu.

“Lai arī šogad Rīgas maratonā katrs dalībnieks devās skrējienā pa individuāli izvēlētu maršrutu, priecājamies, ka skriešanas svētkus varam noslēgt vienuviet – ar medaļu izsniegšanu maratona sezonas notikumu centrā ''Alfa''. Svinīgo emociju iemūžināšanai esam izveidojuši īpaši maratonam veltītu fotosienu. Priecājamies par visiem, kuri, neraugoties uz negaidīto pavērsienu pasākuma norisē, ir spējuši uzturēt sportisko garu un, iespējams, uzmundrināt arī citus,“ stāsta tirdzniecības centra ''Alfa'' vadītāja Liene Apine.

Medaļu nedēļa Rīgas maratona ietvaros norisinās pirmoreiz un ir tapusi, iedvesmojoties no pasaules maratonu medaļu pirmdienas, kurā visi 42 km finišētāji ar medaļām kaklā lepojas par paveikto un izbauda pilsētas restorānu un veikalu piedāvātās atlaides maratonistiem.

Informāciju sagatavoja:
Rimi Rīgas maratona organizatori