Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Železnijs kļuvis par Pitkemeki treneri

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Železnijs kļuvis par Pitkemeki treneri
Jans Železnijs (no labās)
Foto: AFP/Scanpix

2007. gada pasaules čempionu šķēpmešanā, somu Tero Pitkemeki, trenēs pasaules rekorda īpašnieks, leģendārais čehs Jans Železnijs.

Pirms četriem gadiem Osakā par pasaules čempionu kļuvušais Pitkemeki (28) šosezon nostartēja visnotaļ vāji. Tam galvenais iemesls bija muguras savainojums. Pasaules čempionātā Tegu Pitkemeki aizmeta tikai 79.46 un nekvalificējās finālam – kas tāds viņa karjerā lielajās sacensībās vēl nebija noticis.

Železnijs, kurš pasaules rekordu (98.48) sasniedza 1996. gadā, turpinās darbu arī ar virkni čehu šķēpmetēju – Barboru Špotakovu (pasaules rekorda īpašniece dāmām), Petru Fridrihu, Vitezlavu Veseliju un Jakubu Vajdlehu. Leģendārais Železnijs Pitkemeki trenēšanā palīdzēs viņa pašreizējam trenerim Hannu Kangam.

Paredzams, ka Pitkemeki pirmās sacensības ar Železniju kā treneri būs oktobra sākumā Prāgā. "Pēc tam izlemsim par treniņu plānu nākamajai sezonai. Domāju, ka daļa treniņu nometņu notiks Čehijā. Hannu vadīs manus treniņus Somijā," teica Pitkemeki.

Prieks par sadarbību ir arī Železnijam: "Savas karjeras laikā esmu sapratis, ka, trenējoties grupā, ir liels pluss. Tero vienmēr esmu uzskatījis par īpašu un talantīgu šķēpmetēju, kurš nedaudz atšķiras no citiem elites metējiem."

"Uz mani lielu iespaidu 2005. gadā Monako atstāja Pitkemeki 91.33 metrus tālais metiens. Tero saskatu vairākas pozitīvas lietas, kas ir manī. Ar nepacietību gaidu viņa trenēšanas kā izaicinājuma sākumu un nešaubos, ka varu viņam palīdzēt. Lai arī šī sezona Pitkemeki bijusi grūta, viņam joprojām ir milzīgs potenciāls," pārliecināts par sava jaunā audzēkņa iespējām ir Železnijs.

Pitkemeki personiskais rekords ir 91.53 metri, kurus viņš sasniedza 2005. gadā. Kopš 2007. gada soms nav spējis pārsniegt 90 metru robežu, šogad Tero labākais rezultāts ir "tikai" 85.33.

Izmantotie resursi:
iaaf.org - International Association of...

     [+] [-]

, 2011-09-13 12:44, pirms 9 gadiem
olalā

  -4 [+] [-]

, 2011-09-13 13:22, pirms 9 gadiem
Man patīk, bildē koments "Jans Železnijs (no labās)" Nez vai ir daudz tādu, kuri prot lasīt, bet nezin Boltu.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja