Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Lūša kausa izcīņas laikā tiks pārdēvēts Zemgales Olimpiskā centra stadions

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Lūša kausa izcīņas laikā tiks pārdēvēts Zemgales Olimpiskā centra stadions
Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpa mešanā. Foto: Juris Bērziņš-Soms, jelgava.lv

22. augustā Zemgales Olimpiskā centra stadionā jau astoto reizi norisināsies leģendārā sportista olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausu izcīņa šķēpmešanā. Jelgavā šoreiz pasākums būs īpašs ar to, ka Zemgales Olimpiskā centra stadionam tiks piešķirts Jāņa Lūša vārds.

Kā jau ziņots, aizvadītajā nedēļas nogalē Zemgales Olimpiskā centra stadionā risinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā.

Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā notiek jau kopš 1994. gadā, savukārt kopš 2013. gada sacensības norisinās leģendārā sportista dzimtajā pilsētā Jelgavā. Ierasti sacensības notiek maijā, sportista dzimšanas mēnesī, bet šogad Covid-19 ieviesa izmaiņas – kad martā Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija un uz nezināmu laiku atcelti visi sporta pasākumi, bija vien cerība, ka situācija uzlabosies un sacensības šogad tomēr varēs notikt.

Gaidot situācijas uzlabojumus, sporta pasaule saņēma vēl vienu triecienu – 29. aprīlī, nesagaidījis savu 81. dzimšanas dienu, mūžībā devās viens no visu laiku izcilākajiem pasaules vieglatlētiem Jānis Lūsis. Līdz ar to šis būs pirmais gads, kad sporta leģenda nevarēs pagodināt sacensības ar savu klātbūtni un sportisti pirmo reizi cīnīsies par Jāņa Lūša piemiņas kausiem. Šogad pasākums būs īpašs arī ar to, ka Zemgales Olimpiskā centra stadionam tiks piešķirts Jāņa Lūša vārds.

Dalībnieku pieteikšanās vēl rit pilnā sparā (tā noslēgsies 18. augustā), tādi vadošie Latvijas šķēpmetēji kā Madara Palameika, Anete Kociņa, Līna Mūze un Zigismunds Sirmais norādījuši, ka plāno startēt Jāņa Lūša piemiņas kausu izcīņā. Sacensībās jauniešu konkurencē startēs arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, tostarp Renārs Ragovskis, kurš jūlijā kļuva par Latvijas čempionu U-14 vecuma grupā.

Sacensībās visas dienas garumā šķēpmetēji sacentīsies vairākās vecuma grupās: U-14, U-16, U-18, U-20 un elites grupā. "Ņemot vērā pasaulē esošo situāciju, visdrīzāk šogad sacentīsies tikai vietējie sportisti. Iespējams, ka atbrauks kāds lietuviešu šķēpmetējs, bet tik liela ārvalstu pārstāvniecība kā citus gadus nav gaidāma. Neskatoties uz to, ir prieks, ka šis turnīrs tomēr notiks. Liels paldies jāsaka arī Jelgavas pilsētas pašvaldībai par atbalstu," norāda Latvijas Šķēpmetēju kluba vadītājs Gints Palameiks.

Sacensības jauniešu vecuma grupās sāksies pulksten 11. Pulksten 16 plānota sacensību atklāšanas ceremonija, pēc kuras uz starta dosies elites sportisti. Pulksten 16.30 sāksies sacensības sievietēm, savukārt sacensības vīriešiem sāksies pulksten 18. Skatītājiem ieeja sacensībās būs bez maksas, un jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kausu izcīņu šķēpmešanā rīko Latvijas Šķēpmetēju klubs sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un pašvaldības iestādi "Sporta servisa centrs".

Atgādinām, ka 1964. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs Jānis Lūsis izcīnīja bronzas medaļu, četrus gadus vēlāk Mehiko tika kronēts par olimpisko čempionu, bet 1972. gadā Minhenē ieguva sudrabu. Lūsis četras reizes kļuvis par Eiropas čempionu, desmit reizes bijis labākais Latvijā un 12 reizes kronēts par PSRS čempionu. Lūsis divas reizes uzstādīja pasaules rekordu – 91.98 metri (1968) un 93.80 metri (1972).

VIDEO: pirms nepilniem sešiem gadiem Lūsis tika uzņemts IAAF slavas zālē

Izmantotie resursi:
Sporta servisa centrs / jelgava.lv

  +1 [+] [-]

, 2020-08-10 21:51, pirms mēneša
rādīs?

  +2 [+] [-]

, 2020-08-10 22:31, pirms mēneša
Nu, ja jau ir Jāņa Daliņa stadions, tad cits mūsu Lielais Jānis tādu godu ir ne mazāk pelnījis.

     [+] [-]

, 2020-08-10 22:38, pirms mēneša
Baraks Osama rakstīja: Nu, ja jau ir Jāņa Daliņa stadions, tad cits mūsu Lielais Jānis tādu godu ir ne mazāk pelnījis.
Ja par Daliņu, tad SWH nākošās pirmdienas raidījuma "Vakara sporta stunda" pirmā daļa būs veltīta Daliņam.