Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Latiševa-Čudare: "Nedrīkstēju nedomāt par to, ka rīt jāskrien pusfinālā"

Jānis Freimanis

Latiševa-Čudare: "Nedrīkstēju nedomāt par to, ka rīt jāskrien pusfinālā"
Gunta Latiševa-Čudare
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas labākā 400 metru skrējēja Gunta Latiševa-Čudare šodien pēc priekšskrējiena Eiropas čempionātā Berlīnē portālam Sportacentrs.com atzina, ka šodien skrējusi par 70%-80% no savām spējām.

"Jau pēc sava skrējiena jutu pārliecību, ka par spīti trešajai vietai (automātiski kvalificējās divas ātrākās) tikšu pusfinālā," norādīja Gunta. "Tas būtu dīvaini, ka ar šādu rezultātu nepietiktu un citi skrējieni būtu tikpat ātri. Rezultāts ir labs, bet es neskrēju ar pilnu atdevi. Galvenā doma bija tā, ka man būs jāskrien arī rītvakar. Skrējiena laikā gan nejutu, ka ar trešo vietu pietiks. Domāju, ka beigās tomēr izraušu otro vietu. Bija par to diezgan pārliecināta. Taču mazliet par daudz padevos uz priekšu, kājas palika drusciņ aizmugurē un līdz otrajai vietai neaizsniedzos."

"Skrējienu vajadzēja iesākt ātrāk. Pēc tam, kad taisīju brīvo soli, kājas mazliet vilkās pa zemi. Solis bija plašs, bet ne gluži tāds, kā vajadzēja," skaidro sportiste. "Es nedrīkstēju nedomāt par to, ka rītvakar man jāskrien pusfinālā. Nav jēgas izlikties šodien, ja pēc tam nevarēšu labi noskriet rīt. Bija jāsataupās pēc iespējas vairāk. Es teiktu, ka šodien skrēju par 70%-80%. Taču šobrīd nemaz neiet tik viegli. Pēc gada plāna šobrīd solim vajadzēja būt raitākam, taču tā vietā ir mazliet jāpiespiežas."

Latiševa-Čudare piebilst, ka ietekmē arī lielais karstums, kas īpaši apgrūtina iesildīšanos pirms starta. "Iesildīšanās paņem daudz enerģijas. Visu laiku tiek dzīti laukā sviedri. Skrējiena laikā jābūt ūdeņainai, bet karstums visu šķidrumu dzen laukā. Labi, ka pusfināls ir vakarā. Turklāt rīt jau būs nedaudz vēsāks. Šodien ir sacensību karstākā diena."

"Tagad galvenais atjaunoties. Iešu ledus vannā, iespējams, veiksim arī limfodrenāžas, apmeklēšu fizioterapeitu. Un paēdīšu tā, lai beidzot sevi pabarotu, jo šorīt nevarēju neko lāga ieēst. Vakar devos gulēt ar foršu pārliecību, taču naktī modos un skatījos pulkstenī. Pusmiegā sākās jau neliels stress un no rīta vēders atteicās pieņemt barību. Bet tas ir Eiropas čempionāts. Tie nav nekādi "ai, jel manu vieglu prātu" mači. Prāts un ķermenis dara savu."

"Šogad neesmu rādījusi īpaši labus rezultātus. Tādēļ netiku starp 12 labākajām, kuras automātiski iekļuva pusfinālā. Par šādām izmaiņām nolikumā uzzināju tikai ceļā uz Berlīni. Ja būtu zinājusi par šīm izmaiņām, tad būtu pacentusies sezonas pirmajā pusē uzrādīt labāku rezultātu. Jo šī sistēma nav īsti godīga, jo tā paņem spēkus. Jā, esmu tikusi pusfinālā, bet, kā man tur veiksies pret svaigākām konkurentēm? Rīt redzēsim."