Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Visu laiku ātrākais pusmaratons – pasaules rekordu pārspēj četri sportisti

Rolands Eliņš

Visu laiku ātrākais pusmaratons – pasaules rekordu pārspēj četri sportisti
Kibivots Kandijs. Foto: EPA/Scanpix

Pirmoreiz vieglatlētikas vēsturē pusmaratona distance (21.09km) veikta ātrāk par 58 minūtēm, turklāt vienās sacensībās to pamanījās veikt uzreiz četri sportisti. Jaunais pasaules rekords (57:32) tagad pieder Kenijas sportistam Kibivotam Kandijam.

Līdzšinējais pasaules rekords pusmaratonā piederēja Kenijas vieglatlētam Džofrijam Kamvororam, kurš pirms gada distanci veica 58 minūtēs un vienā sekundē. 59 minūšu robeža bija pārkāpta 2006. gadā, bet šodien pienāca brīdis, kad tika pārkāpta 58 minūšu robeža, turklāt uzreiz ar ļoti platu soli pāri tai.

Sacensībās Valensijā triumfēja Kibivots Kandijs, kurš ceturto reizi šogad noskrēja distanci ar laiku zemāku par 59 minūtēm, taču šoreiz viņa rezultāts bija vēl iespaidīgāks – 57 minūtes un 32 sekundes. Iepriekšējais pasaules rekords labots uzreiz par 29 sekundēm, un par tik lielu laika intervālu pasaules rekords pusmaratonā šajā gadsimtā vēl nebija labots.

Iepriekšējo pasaules rekordu par nederīgu atzina vēl trīs sportisti, kuri arī tika pie ļoti augstvērtīgiem rezultātiem. Ugandas sportists Džeikobs Kiplimo līdz pat pašam finišam aktīvi apdraudēja Kandija uzvaru un finišēja ar laiku 57:37. Tālu nebija arī cits Kenijas skrējējs Ronekss Kipruto ar laiku 57:49, bet Aleksandrs Mutiso savu personīgo rekordu pacēla līdz 57:59 minūtēm. Kopumā distanci ātrāk par vienu stundu veica astoņi sportisti.

Izmantotie resursi:
https://www.olympicchannel.com/en/s...
https://athleticsweekly.com/athleti...

     [+] [-]

, 2020-12-06 18:00, pirms 2 mēnešiem
Kāds var izskaidrot?
Trase no kalna vai?

     [+] [-]

, 2020-12-06 18:14, pirms 2 mēnešiem
evil11 rakstīja: Kāds var izskaidrot?
Trase no kalna vai?
Vērā jāņem vairāki apstākļi. Temperatūra, gaisa spiediens, trases "augstums", vēja ātrums. Parastajam mirstīgajam šie skaitļi vai to atšķirības netraucēs noskriet pusmaratonu, bet šāda līmeņa sportistiem, pie visu zvaigžņu sastāšanās rindā, ir iespēja būt izciliem. Kā arī, kā redzams, 4 pārspēja pasaules rekordu. Ir zinātniski pierādīts, ja 1 sportists pārspēj rekordu, citiem to pārspēt uzreiz arī kļūst daudz vieglāk. Tā ir tāda kā neredzama barjera. Kā arī, tāpēc augsta līmeņa skrējēji trenējas kopā. Viņi viens otram ir kā "trusīts" sacīkšu sunim.