Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

5. maijā, ievērojot ārkārtas situāciju, notiks atvadīšanās no Jāņa Lūša

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

5. maijā, ievērojot ārkārtas situāciju, notiks atvadīšanās no Jāņa Lūša
Jānis Lūsis. Foto: athletics.lv

Atvadīšanās no olimpiskā čempiona Jāņa Lūša notiks 5. maijā plkst. 15:00. Rīgas krematorijā, Varoņu ielā 3a, vēsta Latvijas Sporta veterānu-senioru savienība. Pasākuma laikā būs jāievēro ārkārtas situācijā noteiktie piesardzības pasākumi.

Kā jau ziņots, mūžībā devies izcilais Latvijas šķēpmetējs Jānis Lūsis. 1964. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja bronzas medaļu, četrus gadus vēlāk Mehiko tika kronēts par olimpisko čempionu, bet 1972. gadā Minhenē ieguva sudrabu. Lūsis četras reizes kļuvis par Eiropas čempionu, desmit reizes bijis labākais Latvijā un 12 reizes kronēts par PSRS čempionu. Lūsis divas reizes uzstādīja pasaules rekordu – 91.98 metri (1968) un 93.80 metri (1972).

VIDEO: pirms nepilniem sešiem gadiem Lūsis tika uzņemts IAAF slavas zālē

Jānis Lūsis cīnījās ar smagu slimību, tika vākti ziedojumi viņa medikamentiem. Izcilais latviešu sportists 19. maijā būtu svinējis 81. dzimšanas dienu.

Ārkārtas situācijas laikā Latvijā noteikti pulcēšanās ierobežojumi, kas skar arī bēru norisi. Bēru ceremonijas atļautas tikai ārpus kapličas, ievērojot savstarpēju divu metru distanci starp personām un citus epidemioloģiskās drošības noteikumus. Līdz ar to Rīgas krematorijas zāles atvadīšanās ceremonijām ir slēgtas, attiecīgā ceremonija tiek organizēta āra nojumē pie ēkas izejas uz Raiņa kapu pusi.

Līdz ārkārtas stāvokļa atcelšanai Rīgas krematorijā jāievēro šādi noteikumi:
- apmeklētājiem jāievēro valstī noteiktie piesardzības pasākumi, jālieto sejas maskas, cimdi, jāmazgā un jādezinficē rokas (tualetēs ir dezinficējošās ziepes),
- visā krematorijas ēkā jāievēro noteiktā divu metru distance,
- āra nojumē rīkotajā atvadu ceremonijā tāpat jāievēro noteiktās piesardzības un sociālās distancēšanās normas.

Izmantotie resursi:
rigaskrematorija.lv
lvportals.lv
lsvs.lv