Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Tiešraide: Gulbis - Nišikori 6:4, 6:7(5), 6:7(10), 1:6

Agris Suveizda

Tiešraide: Gulbis - Nišikori 6:4, 6:7(5), 6:7(10), 1:6
Ernests Gulbis
Foto: imago/Hasenkopf/Scanpix

Debiju Vimbldonas ceturtajā kārtā piedzīvo Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis (ATP 138.), kuram pretī stājas japānis Kei Nišikori (ATP 28.).

1:6 Nišikori pie 30:0 sit autā un dod nelielu cerību stariņu. Pats gan to arī atņem, ļoti labi trāpot pa līniju un tiekot pie divkāršās mačbumbas. Gulbis, pieņemot otro servi, sit tīklā un atzīst sāpīgu zaudējumu.

1:5 Gulbis atspēlējas no 0:30, tomēr Nišikori tiek pie pirmās mačbumbas, kuru gan neizmanto ar sitienu tīklā. Pie "vienādi" un otrās serves Gulbis trāpa eisu, bet pēc tam trāpa vēl vienu.

0:5 Gulbis pie 30:40 izpilda lielisku apvedošo sitienu, tomēr Nišikori pēc tam ilgā izspēlē teicami trāpa pa līniju un geimu neatdod.

0:4 BREIKS! Gulbis sāk ar 30:0, taču Nišikori ar trim punktiem pēc kārtas iegūst breikbumbu. Laimi neatnes arī Gulbja video pieprasījums. Pie 30:40 latvietis pirmo servi raida tīklā, bet otro netrāpa laukumā. Šķiet, ka Gulbja Vimbldonas lidojums tuvojas beigām.

0:3 Gulbis zaudē sausā.

0:2 BREIKS! Latvietis savu geimu sāk ar teicamu saīsināto sitienu, bet nonāk iedzinējos ar 15:30. Pirmā serve ir krietni par stipru, taču pie otrās serves Gulbis veic vēl vienu labu saīsināto sitienu (30:30). Nišikori netiek galā ar Gulbja pirmo servi, bet pieprasītais video rāda, ka bumbiņa lidojusi autā. Gulbis gan arī pie otrās serves iegūst punktu, tomēr japānis trīsreiz panāk "vienādi" un sagaida Gulbja sitienu tīklā. Gulbis nespēj atsist tālu Nišikori raidījumu un neatspēlē pirmo breikbumbu setā.

0:1 Gulbis ir atpakaļ laukumā, taču pie 15:30 sit autā un neizmanto labu iespēju pie Nišikori serves.

18:40 Pēc zaudēta trešā seta Gulbis atkal dodas uz ģērbtuvēm. Taibreikā latvietis parādīja lielu raksturu, taču ceļgala trauma var izrādīties pārāk sāpīgs šķērslis.

Trešais sets

6:7(10) Gulbis neveiksmīgi sāk taibreiku, pēc otrās serves ilgā izspēlē sitot autā (0:1), taču jau pavisam drīz atgūst minibreiku, agresīvi sitot stūrī un tad trāpot tukšā laukumā (1:2). Prieki gan bija pavisam īsi, jo Nišikori atbild ar diviem minibreikiem. Vispirms viņš netverami pieņem Gulbja servi, bet pēc tam pārliecinoši sit stūrī (4:1). Japānis ar dubultkļūdu vienu minibreiku atdod (4:2), bet Gulbis nākamajā izspēlē tiek noķerts uz pretkustību un savaino kreiso ceļgalu (2:5), un pieprasa medicīnisko pārtraukumu.

Atgriezies no ģērbtuves ar apsaitētu ceļgalu un acīmredzamām sāpēm, Gulbis spēj glābt taibreiku. Eiss, vēl viena agresīva serve un Nišikori vēl viena dubultkļūda nozīmē 5:5. Setbumbu Gulbis atspēlē ar vēl vienu labu servi (6:6), taču zaudē nākamajā izspēlē pie savas serves (6:7). Nu jau Nišikori setbumba bija pie savas serves, bet arī šādā situācijā Gulbis nesalūst un labi uzbrūk pa kreiso malu (7:7). Nākamajā izspēlē piespiedis japāni sist tīklā un ieguvis otro minibreiku pēc kārtas, Gulbis nopelna pirmo setbumbu (8:7), taču arī pats pie savas serves nespēj iegūt punktu un trāpa tīklā (8:8). Arī Gulbis zaudē atkārtotu minibreiku, pie tīkla sitot pavirši (8:9), taču jautrība turpinās, jo Nišikori atkal sit tīklā pie savas serves (9:9) un pēc tam izsit arī autā (9:10), tomēr Gulbis ilgā izspēlē trāpa autā un atkal nespēj uzvarēt setu pie savas serves (10:10). Nišikori apvedot Gulbi pie tīkla, seko arī devītais(!) minibreiks pēc kārtas, un Gulbja sitiens tīklā tomēr pieliek punktu ļoti smagam taibreikam - 10:12.

6:6 Gulbis zaudē sausā un trešajā setā pie Nišikori serves ticis tikai pie pieciem punktiem.

6:5 Gulbis nonāk iedzinējos ar 0:15, bet tiek pie nākamajiem četriem punktiem un garantē vismaz taibreiku.

5:5 Arī Nišikori viegli notur servi, zaudējot tikai punktu.

5:4 Gulbis atkal notur servi sausā.

4:4 Gulbis no 0:15 panāk 30:15, tomēr japānis bez grūtībām tiek pie trim punktiem pēc kārtas.

4:3 Pirmoreiz setā Gulbis atstāj japāni sausā. Geimam punkts tiek pielikts ar elegantu saīsināto sitienu.

3:3 Nišikori netrāpot pa līniju, Gulbis izvirzās priekšā ar 15:0, bet tad arī cīņa apraujas.

3:2 Gulbis pie 15:0 pavirši nospēlē pie tīkla, taču nekavējoties atbild ar eisu. Mums tik labi zināmais amerikāņu kalniņu Gulbis gan laikam ir atpakaļ, jo pie 30:15 seko dubultkļūda un ļoti liels auts - japānim jau ceturtā breikbumba šajā setā. Šoreiz Nišikori ar stipru pirmo servi it kā tiek galā, tomēr Gulbis spēcīgi un precīzi sit stūrī un pēcāk pārliecinoši noslēdz geimu.

2:2 Jau sāk piemirsties, kad Gulbis spēja pacīnīties pie Nišikori serves. Japānis atstāj sausā.

2:1 Gulbim nesokas pirmā serve, tomēr saraustītā geimā izdodas zaudēt "vien" divus punktus.

1:1 Gulbis paliek uz 15.

1:0 Gulbim pirmoreiz spēlē rodas lielas problēmas pie savas serves. Pie 0:30 viņš ar agresīvu otro servi uzvar izspēlē, taču nākamajā sit autā un dod Nišikori dubulto breikbumbu. Pirmās breikbumbas spēlē Gulbis gan atspēlē ar labām pirmajām servēm, taču nākamajā izspēlē Nišikori noķer latvieti uz pretkustību. Arī trešā breikbumba tiek glābta ar spēcīgu servi.

17:25 Otrā seta statistika.

Otrais sets

6:7(5) Gulbis ar eisu panāk 1:1, taču taibreika turpinājumā saimnieko japānis. Gulbis atvaira Nišikori uzbrukumu pie tīkla, bet japānis ar otro piegājienu iegūst pirmo minibreiku (2:1). Pie Nišikori serves Gulbis zaudē divās izspēlēs un tīklā sit arī pie savas serves (1:5). Gulbis ar agresīviem uzbrukumiem pie Nišikori otrās serves ar saīsināto sitienu gan vienu minibreiku atgūst (3:5) un ar savu servi atspēlē divas setbumbas (5:6), tomēr pie Nišikori otrās serves sarežģītā situācijā netrāpa laukumā.

6:6 Gulbis iet Nišikori pēdās un arī uzvar sausā. Taibreiks.

5:6 Gulbis nedaudz sāk zaudēt uzbrukumu precizitāti. Jācer, ka tas ir vien neliels atslābums pirms potenciāla taibreika.

5:5 Arī Nišikori tiek tikai pie viena punkta.

4:5 Nišikori pie 30:0 pieļauj dubultkļūdu, bet tas paliek Gulbja vienīgais punkts.

4:4 Gulbis geimu sāk pārliecinoši, tiekot pie 40:0, taču Nišikori pirmoreiz spēlē spēj pie Gulbja serves iegūt divus punktus. Iesaistīties reālā cīņā latvietis gan neļauj joprojām.

3:4 Arī šoreiz Nišikori atspēlējas no 0:30, taču ar sitienu autā dod Gulbim otro breikbumbu setā. Latvietis gan netiek galā ar japāņa servi.

3:3 Gulbis uzvar sausā.

2:3 Gulbis izvirzās priekšā ar 30:0, tomēr vairs precīzi uzbrukt neizdodas. Pēc geima atkal notiek apspriede par Nišikori veselības stāvokli.

2:2 Nišikori pauzē atkal tiek sniegta palīdzība labajam elkonim, kā savainojuma dēļ viņš savulaik 2009. gadā izlaida visus "Grand Slam" turnīrus. Gulbis atkal uzvar sausā.

1:2 Nišikori panāk 30:30, bet nākamajā izspēlē sit pāri gala līnijai. Arī šoreiz pirmo breikbumbu setā izmantot gan neizdodas - Nišikori iespiež Gulbi grūtā situācijā un izprovocē sitienu autā. Latvietis atgūst trīs geimbumbas, tomēr geimā zaudē.

1:1 Gulbis pieļauj pirmo dubultkļūdu (0:15), bet arī šajā geimā neatdod vairāk kā vienu punktu un uzvar ar spīdošu saīsināto sitienu.

0:1 Gulbis pie sāncenša serves panāk 15:15, bet pārējos punktus iegūst Nišikori.16:23 Nišikori pēc zaudēta seta pieprasa medicīnisko pārtraukumu. Japānim tiek masēta labā roka.

Pirmais sets

6:4 Pat tad, kad Nišikori šķietami labi tiek galā ar Gulbja servi, latvietis tik un tā gan lieliski aizstāvas, gan arī lieliski uzbrūk, dominējot arī ilgākās izspēlēs. Šajā setā Gulbja arsenāls vienkārši bijis pārāk plašs un pārāk labs, lai Nišikori spētu reāli par kaut ko pacīnīties. Geims uzvarēts sausā, bet sets - ar 6:4.

5:4 Gulbis iegūst tikai punktu, taču varēs servēt par uzvaru setā.

5:3 Gulbis tiek pie jaunām bumbiņām un turpina spēlēt ļoti pārliecinoši pat par spīti tam, ka trāpa tikai vienu pirmo servi. Pie 15:0 Gulbis tiek pie eisa ar otro servi, bet pie 40:15 lieliski pārmet bumbiņu pa līniju.

4:3 Otro reizi spēlē Nišikori uzvar sausā.

4:2 Gulbis zaudē pirmo punktu pie savas serves, bet tas arī pagaidām ir viss, uz ko japānis ir spējīgs.

3:2 BREIKS! Savukārt Nišikori atkal ir milzīgas problēmas. Japānis ar dubultkļūdu uzdāvina 0:30, bet Gulbis ar apvedošo sitienu nopelna trīskāršo breikbumbu. Pirmās divas gan netiek izmantotas, Gulbim otro reizi izniekojot video pieprasījumu, un Nišikori pie tīkla atspēlē arī trešo. Japānim trīsreiz pēc kārtas nākas atkārtot pirmo servi, bet ceturtajā reizē Gulbis, trāpot pa gala līniju un Nišikori nelaikā izvēloties pieprasīt video, tiek pie vēl vienas breikbumbas. Ceturtā reize izrādās laimīgā - latvietis trāpa pa sānu līniju un neatstāj Nišikori cerības.

2:2 Toties Gulbis turpina ļoti pārliecinoši, arvien nezaudējot ne punkta un geimā uzvarot ar eisu.

1:2 Pirmajam problēmas pie savas serves rodas Nišikori. Vispirms viņš izsit autā un pēc tam arī pieļauj dubultkļūdu. Ar labām servēm Nišikori panāk 30:30, bet tad trāpa tīklā un dāvina breikbumbu. Japāni atkal glābj laba serve, un latvietim nepalīdz arī video pieprasījums. Nišikori ar vēl vienu sitienu tīklā dod otro breikbumbu, netrāpa pirmo servi un pie otrās serves tiek izmētāts pa stūriem, tomēr Gulbis, gandrīz jau uzvarējis izspēlē, izcilā situācijā nespēj trāpīt laukumā... Ar ceturto geimbumbu Nišikori tomēr uzvar ļoti smagā geimā.

1:1 Arī Gulbis pārliecinoši uzvar sausā. Vienīgajā izspēlē, kurā Nišikori bija cerības, japānis kļūdījās pie tīkla.

0:1 Nišikori sāk ar uzvaru sausā, divreiz viegli noslēdzot kombinācijas, sagaidot vienu kļūdu un arī vienu reizi trāpot eisu. Vienā no epizodēm Gulbis neveikli paslīd, taču izskatās, ka viss ir kārtībā.


15:36 Tenisisti ir devušies kortā un sākuši iesildīšanos. Spēli ar servi sāks Nišikori.

15:34 Gulbis ar Nišikori ticies divreiz, viņam zaudējot abos mačos. Abi notika uz māla seguma. Gulbis viņam 2008. gadā ar 2:6, 6:2, 2:6 zaudēja Bermudas "Challenger" turnīrā un 2014. gadā ar 2:6, 4:6 piekāpās Barselonas ATP turnīrā.

15:32 Ja Nišikori ar 24. numuru ir izsēts pamatturnīrā, tad Gulbis (ATP 138.) ar tikai 27. numuru bija izsēts…kvalifikācijā. 29 gadus vecais latvietis ar 7:5 un 6:2 tika galā ar kanādieti Filipu Pelivo (ATP 181.), ar 4:6, 6:3 un 6:3 apspēlēja čehu Zdeņeku Kolāržu (ATP 223.), bet pēdējā atlases kārtā ar 6:2, 3:6, 6:4 un 6:3 uzveica arī itālieti Lorenco Sonego. Pamatturnīrā Gulbis piecos setos pieveicis mājinieku debitantu Džeju Klārku (4:6, 6:3, 7:6(3), 3:6, 6:4, ATP 218.), bosnieti Damiru Džumhuru (2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3) un pasaules trešo raketi Sašu Zverevu (7:6(2), 4:6, 5:7, 6:3, 6:0).

15:30 28 gadus vecais Nišikori (ATP 28.) iepriekšējās kārtās ar 6:4, 4:6, 7:6(3) un 6:2 pieveica amerikāni Kristianu Herrisonu, kā arī austrāliešus Bernardu Tomiku (2:6, 6:3, 7:6(7), 7:5, ATP 184.) un Niku Kirjosu (6:1, 7:6(3), 6:4, ATP 18.).

15:25 Vimbldonas otrajā kortā noslēgusies dienas pirmā spēle, kurā nīderlandiete Kiki Bertensa ar 6:3 un 7:6(1) pārspēja čehieti Karolīnu Plīškovu, līdz ar kuras zaudējumu turnīrā nav palikusi vairs neviena(!) no pirmajām desmit izsētajām sportistēm. Nākamā cīņa šajā kortā gaidāma starp Gulbi un Nišikori.

1 2 3 4 5 6 7 8 273 komentāri
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 15:34, pirms 9 mēnešiem
Ostapenko uzvar. U-20 izbēg no Spānijas PO pirmā stadijā (basketbolā), divi pludmales volejbola pāri TOP-5, Jonass krīt bet cīnās ar Prado, Skujiņš ticis prstižākajā velotūrē Tour de France. Desmitcīņā Kozjakovam sudrabs U-18 EČ. Gaidam ko iespēs Gulbis un gaidam to bumbu no DR. 9.jūlijs ir klāt.

     [+] [-]

, 2018-07-09 15:40, pirms 9 mēnešiem
Maratonisti uz starta?

     [+] [-]

, 2018-07-09 15:41, pirms 9 mēnešiem
atkal angliski nebūs neviens strīms?

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 15:42, pirms 9 mēnešiem
mississippi rakstīja: atkal angliski nebūs neviens strīms?
Видеотрансляция игр

     [+] [-]

, 2018-07-09 15:42, pirms 9 mēnešiem
Par skaistu spēli!

     [+] [-]

, 2018-07-09 15:47, pirms 9 mēnešiem
var kads labu streamu ielikt?

  -2 [+] [-]

, 2018-07-09 15:47, pirms 9 mēnešiem
Ir kkur krievu portālos baumas par to Dinamo bumbu?

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 15:51, pirms 9 mēnešiem
Nekādu baumu nav pat no random avotiem. Šķiet esam piekāsti

  +3 [+] [-]

, 2018-07-09 15:52, pirms 9 mēnešiem
Gūža rakstīja: Ir kkur krievu portālos baumas par to Dinamo bumbu?
tak atslābst ar kolhoza klauni ar savu sūda bombu

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 15:53, pirms 9 mēnešiem
http://livetv.sx/enx/eventinfo/680289_kei_nishikori_ernests_gulbis/#webplayer_alieztv|70889|680289|968564|108|4|en

     [+] [-]

, 2018-07-09 15:54, pirms 9 mēnešiem
Žēl, ka pa dienas vidu jāspelē Gulbim.. Uz vakaru pusi būtu lielākas izredzes
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-07-09 15:54, pirms 9 mēnešiem
eh ...vareja nobreikot sakumaa..cik tur truka

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 15:55, pirms 9 mēnešiem
BK Jēkabpils un Dinamo Rīga fans rakstīja: Nekādu baumu nav pat no random avotiem. Šķiet esam piekāsti
Bomba būs. Iespējams, aiz slēgtām durvīm, bez žurnālistiem, bet būs. Savickis jau esot redzēts dzērienu veikalā.

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 15:56, pirms 9 mēnešiem
BK Jēkabpils un Dinamo Rīga fans rakstīja: Nekādu baumu nav pat no random avotiem. Šķiet esam piekāsti
Ir jābūt totalam ākstam, lai ņemtu par pilnu želejpaura tvītus vai arī funim

     [+] [-]

, 2018-07-09 15:57, pirms 9 mēnešiem
Bansam ir info ka bumba ir gatavota no sūda.

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 16:00, pirms 9 mēnešiem
Ir vēl kāds, kas būtu gatavs padalīties ar streemu? Man iepriekšminētie neiet.

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 16:00, pirms 9 mēnešiem
FUNS rakstīja: Bansam ir info ka bumba ir gatavota no sūda.
Hmm...tas brīdis, kad skolotājs neliek komatus....

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:02, pirms 9 mēnešiem
kā var ta nochokot

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:04, pirms 9 mēnešiem
Mr.Gaborik rakstīja: kā var ta nochokot
Gulbis čilo

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:04, pirms 9 mēnešiem
Lūgums kādam iemest labu streem.

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:04, pirms 9 mēnešiem
irrr

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:05, pirms 9 mēnešiem
urraaaa

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:07, pirms 9 mēnešiem
Mācamies no bansa. Viņš mums māca, ka Celmiņa teikto nevajag ņemt nopietni. Jāsāl konspektēt bansa domas. Daudz jaunu gudrību iemācīšos, tikia neduaudz baidos, ka beigās sanāks , ka visis cilvēki nav nopietni ņemammi galvā, visi stāsta muļķības. Sekošu bansa instrukcijām.

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:08, pirms 9 mēnešiem
Kāds var, lūdzu, iemest labu streem. copy paste? Ļoti vajag!

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 16:08, pirms 9 mēnešiem
FUNS rakstīja: Mācamies no bansa. Viņš mums māca, ka Celmiņa teikto nevajag ņemt nopietni. Jāsāl konspektēt bansa domas. Daudz jaunu gudrību iemācīšos, tikia neduaudz baidos, ka beigās sanāks , ka visis cilvēki nav nopietni ņemammi galvā, visi stāsta muļķības. Sekošu bansa instrukcijām.
Tak aizveries vienreiz, bomba!

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:08, pirms 9 mēnešiem
Pagaidām pa smuko......

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 16:09, pirms 9 mēnešiem
Tak tenisu skatieties, bumbas tādas, Ērnijs arī šodien ir pacēlies spārnos.

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:10, pirms 9 mēnešiem
Tiešām grūti iemest streem?

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:11, pirms 9 mēnešiem
neputns rakstīja: Tak tenisu skatieties, bumbas tādas, Ērnijs arī šodien ir pacēlies spārnos.
es skatos!

  +1 [+] [-]

, 2018-07-09 16:13, pirms 9 mēnešiem
VilnisKonts rakstīja: Tiešām grūti iemest streem?
livetv.sx

     [+] [-]

, 2018-07-09 16:14, pirms 9 mēnešiem
Skatītāji jau nu baigi par mazo japošku.

  -1 [+] [-]

, 2018-07-09 16:16, pirms 9 mēnešiem
zaipis rakstīja: Tak aizveries vienreiz, bomba!
Labdien. Un tev arī jauku dienu! Gaidīsim ziņas no DR kopā.

  -2 [+] [-]

, 2018-07-09 16:17, pirms 9 mēnešiem
Alfonso77 rakstīja: Hmm...tas brīdis, kad skolotājs neliek komatus....
Varu, arī, likt, komatus, ja,tu,tā vēlies. Vai, te, ir, pareizrakstības ,čempionāts?
1 2 3 4 5 6 7 8 273 komentāri