Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Teksta tiešraide: Gulbis - Džumhurs 2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 (spēle galā)

Rolands Eliņš

Teksta tiešraide: Gulbis - Džumhurs 2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 (spēle galā)
Ernests Gulbis
Foto: PA Wire/PA Images/Scanpix

Šovakar Vimbldonā Ernests Gulbis aizvada otrās kārtas maču, sacenšoties ar Bosnijas tenisistu Damiru Džumhuru, ATP ranga 23. vietas īpašnieku, kurš pirms spēles tika uzskatīts par izteiktu favorītu un pirmajā setā svinēja drošu uzvaru, bet otrā seta vidū Gulbis prata pagriezt spēli savā virzienā.

Piektais sets

6:3 14. spēles eiss Gulbim ļauj sekmīgi uzsākt šo svarīgu geimu. Seko neveiksmīga izspēle, kurā Gulbis, šķiet, izdarīja pārsteidzīgu sitienu, trāpot tīklā. Taču pēc nākamās serves Džumhuram nebija izredžu (30:15), kam sekoja vēl viena neatvairāma Gulbja serve un attiecīgi divas mačbumbas. Pirmā netika izmantota kļūdaina diagonālā sitiena dēļ, tāpat netika trāpīta arī otrā, kad Gulbis neprecīzi uzbruka uzreiz pēc serves. Vēl sliktāk, Gulbis ar paviršu sitienu tīklā pieļāva arī breikbumbu, ko gan pārliecinoši atspēlēja. Sekoja nervozs brīdis, Džumhuram panākot dropšotu, taču Gulbis tāpat tika pie vēl vienas mačbumbas, kura arī tika palaista vējā pēc garas izspēles. Pēc nākamās serves Gulbis uzreiz sekmīgi uzbruka, un ar ceturto mačbumbu beidzot izdevās sagaidīt Džumhura kļūdu!

5:3 Džumhurs ļauj Gulbim uzvarēt tikai vienā izspēlē pie savas serves, bet tagad seko izšķirošais brīdis bosnietim.

5:2 Gulbis pēc garas izspēles pieķer savu pretinieku "aizsēdējušos" pie gala līnijas un ar līganu sitienu nomet bumbiņu pie tīkla, savukārt nākamajā izspēlē Gulbis realizē teicamu dropšotu uzreiz pēc serves. Trešoreiz pēc kārtas gan tas neizdodas (30:15), taču seko divas neatvairāmas serves pēc kārtas, turklāt otrreiz tā bija jau otrā serve. Gulbis vēl vienu geimu tuvāk uzvarai.

4:2 Džumhurs savu servi aizstāv, bet viņam nepieciešams atrast veidu, kā nobreikot Gulbi, turklāt pavisam drīz.

4:1 Gulbis droši izvirzījās vadībā 40:0, bet tad piedzīvoja nepatīkamu mirkli, uzreiz pēc serves paklūpot. Tas gan netraucēja uzreiz pēc tam pietuvoties vēl tuvāk uzvarai.

3:1 Pāris reizes pēc kārtas tiek veikti video atkārtojumi, kas nedaudz sarausta spēli. Džumhurs pēc ilgas sitienu apmaiņas izdara ļoti neveiksmīgu dropšotu (30:15), bet pēc tam netiek galā ar Gulbja sitienu sēriju (30:30). Gulbis pēc tam pamanījās atvairīt ļoti sarežgītu sitienu sev pāri, taču Džumhurs tomēr vairs nekļūdījās

3:0 Gulbis atkal uzspieda diagonālu sitienu apmaiņu un sagaidīja Džumhura kļūdu, panākot 40:15. Uzreiz ar servi arī izdevās panākt 3:0.

BREIKS! 2:0 Gulbis ar skaistu spēli panāca 30:15, kam sekoja Džumhura paviršas kļūdas. Gulbis pašā seta sākumā var lepoties ar breiku!

1:0 Gulbis izcēlās ar eisu un visai droši uzsāka setu ar aizstāvētu servi.

Ceturtais sets

1:6 Bez lielām problēmām Džumhurs sagaida Gulbja kļūdas un pieliek punktu setam. Gulbim otro maču pēc kārtas būs jāaizvada piektais sets.

1:5 Šoreiz Gulbim serves izdodas, un sets sausā zaudēts netiks.

0:5 Džumhurs turpina bez problēmām izmantot Gulbja kļūdas, un šajā setā laikam atliek vairs tikai noskaidrot precīzu rezultātu.

BREIKS! 0:4 Gulbja serves un sitieni kļūst arvien nepacietīgāki, kas loģiski vēlreiz noved pie 0:40. Divas breikbumbas Gulbis atspēlēja, bija ļoti tuvu, lai atspēlētu arī trešo, taču pēc pretinieka aizdzīšanas uz kreiso stūri viņš trāpīja dažus centimetrus garām labajam laukuma stūrim.

0:3 Gulbis pie 15:30 parocīgā situācijā kļūdās dropšotā, kam seko Džumhura ļoti atlētiska gremde. Džumhurs savu dropšotu pēc tam realizē nevainojami un panāk 3:0.

BREIKS! 0:2 Pēc Džumhura teicami izdarītā sitiena gar līniju Gulbis nonāk iedzinējos ar 0:30, bet otrā dubultkļūda šajā geimā noved pie 0:40. Neizdodas atspēlēt nevienu breikbumbu, un Džumhurs ieguvis iniciatīvu.

0:1 Džumhurs pirmoreiz sāk setu ar savu servi un uzvar visai droši. Viņam gan nepieciešams pamatīgi mainīt visas spēles noskaņojumu.

Trešais sets

6:3 Džumhurs uzvarēja vienā skaistā izspēlē, kad izcēlās ar precīzu svecīti, taču Gulbja serves tomēr bija līmenī, un šis sets bija viņa. Gulbis tagad pārņēmis vadību arī visā mačā.

5:3 Džumhurs pieļauj nepiespiestu kļūdu, kas noved pie 40:40, taču Gulbis drīz vien atbild ar ko līdzīgu, triecot bumbiņu tīklā. Šis geims Gulbim zaudēts, bet tagad īstais pārbaudījums - izservēt setu.

5:2 Pie 0:30 Gulbis spītīgi turpināja izdarīt diagonālos sitienus, ka beigās attaisnojās, sagaidot Džumhura kļūdu. Gulbim izdodas ar veiksmīgām izspēlēm pēc tam nonākt viena geima attālumā līdz uzvarai trešajā setā. Savukārt Džumhurs pārtraukumā pieprasīja, lai no tribīnēm tiktu izraidīts iepriekš pieminētais līdzjutējus, kurš acīmredzot turpināja viņam traucēt.

4:2 Gulbja psiholoģiskais pārsvars kļūst arvien uzskatāmāks pēc kārtējās Džumhura dubultkļūdas un vienkārša sitiena tīklā. Gulbim tiek divas breikbumbas, taču abas tiek atspēlētas, un Džumhurs pamanās savu servi nosargāt. Džumhurs gan tāpat ir neapmierināts, ka Gulbis ilgstoši neieņēma pozīciju serves uzņemšanai, aizkavējot spēli.

4:1 Ar spēcīgām servēm Gulbis liek pretiniekam sašļukt vēl vairāk un uzvar šo geimu sausā.

BREIKS! 3:1 Pie 15:15 Džumhurs garā izspēlē ieguva sev priekšrocību, taču pēdējā sitienā pasita nedaudz garām pilnībā tukšajam laukuma stūrim. Gulbis tika pie divām breikbumbām, un Džumhurs arī šoreiz pieļāva nepiespiestu kļūdu, zaudējot savu servi.

2:1 Gulbim joprojām neizdodas pacelt savu pirmo servi īpaši augstāk nekā 60% precizitātes robežās, taču ar to šoreiz pietiek, lai nosargātu servi.

1:1 Džumhurs tiek pie 40:0 un iesit tīklā dropšotu, taču Gulbis pēc tam pavirši uzņem pretinieka servi.

1:0 Gulbja ķermeņa valoda pēc uzvarētā seta liecina par daudz pārliecinošāku spēli, un, skatītāju atbalsta pavadīts, Gulbis uzvar šajā geimā sausā.

Otrais sets

BREIKS! 6:4 Kamēr Džumhura domas daļēji joprojām izskatās palikušas pie līdzjutēja tribīņu stūrī un strīda ar tiesnesi, Gulbis skaistā veidā tiek pie trim breikbumbām, un pēc tam uzreiz uzbrūk pēc serves atvairīšanas un dara to precīzi, uzvarot šajā setā.

5:4 Džumhurs saņem no tiesneša brīdinājumu par runāšanu ar līdzjutējiem, taču Džumhurs protestē, ka kāds no tribīņu stūra visu laiku viņam traucējis. Pēc bosnieša ilgā strīda ar tiesnesi Gulbim vajadzēja pielikt geimam punktu, bet viņš sita autā. Tas gan netraucēja pēc tam visai ātri tāpat izservēt geimu.

4:4 Pēc Gulbja četru uzvarētu geimu sērijas Džumhurs beidzot ieraksta punktu savā rēķinā.

4:3 Šis sets sāka slīdēt prom no Džumhura, un arī viņš pats paslīdēja kortā, zaudējot izspēlē, taču atguvās un panāca 30:30. Gulbim pēc tam izdevās divas ļoti labas serves, kuras Džumhuram sekmīgi atvairīt neizdevās.

BREIKS! 3:3 Lai arī Gulbis vairākkārt aizrādījis skatītājiem un pretiniekam, līdzjutēji ir viņa pusē un skaļi gavilē pēc divu breikbumbu iegūšanas. Gulbis lieliski nospēlē arī pēc tam, panākot dropšotu un trāpot zemu sitienu pretiniekam gar kājām. Viss atkal līdzsvarā šajā setā.

2:3 Pēc sava pirmā breika šodienas mačā Gulbim rodas problēmas ar serves aizstāvēšanu, bet viss beidzas laimīgi.

BREIKS! 1:3 Džumhurs arī nav no dzelzs - pāris kļūdas noved pie 15:40. Gulbim abas breikbumbas paliek neizmantotas, taču pēc tam ar trešo mēģinājumu beidzot tomēr bosnietis tiek nobreikots, kad viņš pats pieļauj savu otro dubultkļūdu šodienas mačā.

BREIKS! 0:3 Gulbis atkal ir neapmierināts par troksni tribīnēs, par ko tiesnesis aizrāda, taču tas netraucē Džumhuram atvairīt Gulbja sitienus un pēc latvieša tālu autā sistām bumbiņām panākt 30:0. Gulbis pēc tam vēlreiz mēģina dropšotu, bet ātrais bosnietis atkal paspēj un tiek pie 40:0. Divas breikbumbas Gulbis atspēlē, bet trešajā izdara ļoti neveiksmīgu sitienu gaisā.

0:2 Džumhurs izskatās krietni pārāks fiziskajā ziņā un bez acīmredzamas piepūles izskrien līdzi vairākām tālām bumbiņām, taču pie 30:30 viņš kļūdās dropšotā. Gulbim pēc tam radās izcila iespēja nobreikot pretinieku, taču tieši pirms potenciālā uzvarošā sitiena viņam neizdevās ieņemt pareizu pozīciju. Džumhurs pēc tam ar pūlēm, bet tomēr izservē geimu.

BREIKS! 0:1 Arī otrā seta ievadā Gulbis uzreiz zaudē breiku. Pie pretinieka breikbumbas Gulbis uzreiz pēc spēcīgas un labas serves devās pie tīkla un vēlreiz uzbruka, bet Džumhuram izdevās atbildēt ar lielisku sitienu tālajā stūrī.

Pirmais sets

2:6 Tik viegli ar seta pabeigšanu bosnietim gan nemaz neiet. Gulbis izmantoja pretinieka neveiksmes un panāca 40:15, bet abas breikbumbas tika izniekotas kļūdu dēļ. Ar to arī Gulbja pretestība izrādās salauzta, un Džumhurs var atzīmēt uzvaru setā.

BREIKS! 2:5 Gulbim dubultkļūda un 0:30. Nepiespiesta kļūda noved pie 15:40 un divām Džumhura breikbumbām, taču pietiek ar vienu, jo Gulbis vēlreiz kļūdās un sit autā. Džumhuram nu atliek vien izservēt setu.

2:4 Ar pāris sekmīgi uzņemtām servēm Gulbis tika pie 30:0, un sekoja ļoti gara izspēle, kurā abi tenisisti atrada laiku vairākiem dropšotiem, līdz beidzot Džumhura saīsināto sitienu Gulbis vairs nenoķēra. Nākamajā izspēlē Džumhurs izvilka ļoti spēcīgu Gulbja gremdi, taču bumbiņa atleca tieši pa sitienam Gulbim, kurš to mierīgi "nolika" turpat pie tīkla, panākot divas breikbumbas. Džumhurs abas atspēlēja un noveda geimu līdz uzvarai.

2:3 Gulbim izdodas atgūties un pēdējā izspēlē arī "iztenkāt" pretinieku pa laukumu. Džumhurs gan bija tuvu izspēles izglābšanai, bet Gulbis šoreiz kļūdas nepieļāva.

1:3 Pie Džumhura serves Gulbim nav daudz variantu, un viņš uzvar tikai vienā izspēlē.

1:2 Ar nepārliecinošu servi Gulbis nokļūst iedzinējos 0:30, atspēlējas, taču Džumhurs tāpat tiek pie breikbumbas. Gulbis to atspēlēja un pēc vairākām izspēlēm arī uzvarēja savu pirmo geimu spēlē, kad Džumhurs no neparocīgas pozīcijas trāpīja pavisam nedaudz ārpus laukuma.

0:2 Bosnieša sitieni izrādās pārāk spēcīgi, lai Gulbis uzvarētu kaut vienā izspēlē vai vismaz ievilktu izspēli ilgāk par dažiem sitieniem. Geims zaudēts sausā.

Breiks! 0:1 Gulbis ar savu pirmo sitienu tiek pie eisa, bet turpinājums izrādās daudz sarežģītāks, un Džumhurs piespiež Gulbi kļūdīties un tiek pie breikbumbas. Tajā Gulbis uzreiz pēc serves uzbrūk un dara to neprecīzi, sitot autā.

Plašāks pirmsspēles apskats pieejams Šeit

1 2 3 96 komentāri

     [+] [-]

, 2018-07-05 17:49, pirms 2 gadiem
pagaidām varu piedāvāt šo:

Видеотрансляция игр

     [+] [-]

, 2018-07-05 17:50, pirms 2 gadiem
kur var redzet speli online ?

     [+] [-]

, 2018-07-05 17:51, pirms 2 gadiem
Ir tiešraide pieejama kads var linku iemest ludzu

  -2 [+] [-]

, 2018-07-05 17:55, pirms 2 gadiem
Labi, ka 5 seti jāspēlē 😂 sākums nav patīkams

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:02, pirms 2 gadiem
Rāda uz balkānu kanāla SPORTKLUB1 1 kam ir IPTV

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:07, pirms 2 gadiem
šis būs jautrs mačs

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:14, pirms 2 gadiem
Streams: sportbh.stream

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:15, pirms 2 gadiem
sportbh.stream

  -2 [+] [-]

, 2018-07-05 18:18, pirms 2 gadiem
Jēga skatīties, ja tāpat zaudēs

  -3 [+] [-]

, 2018-07-05 18:25, pirms 2 gadiem
Pilnīgs dunduks

  -3 [+] [-]

, 2018-07-05 18:27, pirms 2 gadiem
Kā Tev iet, Bērziņ? rakstīja: šis būs jautrs mačs
Jautrs nezinu, ātrs gan! Hop un pakaļā! Šobrīdējais Gulbis nopietniem pretiniekiem netur līdz!

  -2 [+] [-]

, 2018-07-05 18:27, pirms 2 gadiem
Vakar pienu padzēris būs. Protams, ar piedevām. Nereāli sūdīgi spēlē

  -3 [+] [-]

, 2018-07-05 18:31, pirms 2 gadiem
Var jau droši izstāties, ka nav, tad nav

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:44, pirms 2 gadiem
bet nu tur troksnis tiešam diez gan paliels..

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:44, pirms 2 gadiem
Kā Tev iet, Bērziņ? rakstīja: Vakar pienu padzēris būs. Protams, ar piedevām. Nereāli sūdīgi spēlē
Nevajag viņam nekādus kokteiļus. Tāpat fiziski netur.

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:47, pirms 2 gadiem
affyer rakstīja: bet nu tur troksnis tiešam diez gan paliels..
Es nez, man izslēgta skaņa, liekas tīri ok.

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:50, pirms 2 gadiem
Alpaville rakstīja: Nevajag viņam nekādus kokteiļus. Tāpat fiziski netur.
Tie kokteiļi (drīzāk jau šoti) toč nepalīz labāk spēlēt.

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:52, pirms 2 gadiem
neputns rakstīja: Es nez, man izslēgta skaņa, liekas tīri ok.
Es par to, ka Gulbīti varētu tiešam tas kaitināt.

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:54, pirms 2 gadiem
Malacis atspēlēja 0:3

     [+] [-]

, 2018-07-05 18:56, pirms 2 gadiem
Brīnumi, paņēma jau četrus geimus pēc kārtas! Tomēr nav bezcerīgs!

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:02, pirms 2 gadiem
Laba drāma 😁

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:02, pirms 2 gadiem
Es jau jūs brīdināju, ka būs jautri

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:04, pirms 2 gadiem
Dzumars psiho? 😂

  +1 [+] [-]

, 2018-07-05 19:06, pirms 2 gadiem
Jaaaaaa, pa setiem līdzsvars!

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:07, pirms 2 gadiem
Eksperts_01 rakstīja: Dzumars psiho? 😂
Jā, Ernests pats mētā raketes bet šis liekas būs vēl trakāks!

  +1 [+] [-]

, 2018-07-05 19:07, pirms 2 gadiem
Tas skatītājs 100% ir no iepriekšejā mača, kurš Gulbim traucēja. Malacis letiņš!

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:08, pirms 2 gadiem
Kas bija tur ar to latviešu fanu? Kāds var īsumā pateikt situāciju?

  +1 [+] [-]

, 2018-07-05 19:08, pirms 2 gadiem
Pirms spēles īsti neticēju, jo Džumhurs tikko pacēla vienu turzu un sākums jau arī bija briesmīgs, bet Gulbis ir pagriezis spēli pa 180 grādiem. Malacis!!!!!!!

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:08, pirms 2 gadiem
Skatītājs Gulbja MVP 😂

  -1 [+] [-]

, 2018-07-05 19:09, pirms 2 gadiem
nav diez ko laba kval, bet nelago vismaz Видеотрансляция игр

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:10, pirms 2 gadiem
Kā Tev iet, Bērziņ? rakstīja: Tas skatītājs 100% ir no iepriekšejā mača, kurš Gulbim traucēja. Malacis letiņš!
Apstāsti divos vārdos, kas tur īsti ir par skatītāja drāmu, iepriekšējo maču neredzēju, tagad ar tik ar vienu aci bez skaņas sanāk redzēt.

     [+] [-]

, 2018-07-05 19:18, pirms 2 gadiem
Nu serves šodien ir labas Gulbim

  +1 [+] [-]

, 2018-07-05 19:20, pirms 2 gadiem
neputns rakstīja: Apstāsti divos vārdos, kas tur īsti ir par skatītāja drāmu, iepriekšējo maču neredzēju, tagad ar tik ar vienu aci bez skaņas sanāk redzēt.
mazliet pasūtīja vietējo latvieti, kurš uzmundrināja, kā mācēja

  +1 [+] [-]

, 2018-07-05 19:21, pirms 2 gadiem
nevar zināt, kā beigsies, bet džubārs N23 šobrīd neizskatās priecīgs, ka uz Gulbi uzrāvies

  +1 [+] [-]

, 2018-07-05 19:22, pirms 2 gadiem
Nu tur bija stāsts par to, ka letiņš visu laiku uzmundrināja Ernestu: "Tu vari! Vari, vari! Aiziet! Saņemies!" Gulbis reāli pagriezās un uzbrauca, lai aizveras
1 2 3 96 komentāri