Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Teksta tiešraide: Gulbis – Klārks 4:6, 6:3, 7:6(3), 3:6, 6:4

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Teksta tiešraide: Gulbis – Klārks 4:6, 6:3, 7:6(3), 3:6, 6:4
Ernests Gulbis
Foto: AP/Scanpix

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis šodien sāk Vimbldonas "Grand Slam" turnīru, un viņam pretī stājas 19 gadus vecais mājinieks Džejs Klārks, kurš saņēma "wild card" jeb īpašu uzaicinājumu un pirmoreiz karjerā piedalās tik lielā turnīrā.

6:4 Potenciālais uzvaras geims gan sākas nervozi - ar dubultkļūdu -, taču Gulbis ar teicamām servēm Klārkam nedod ne mazāko iespēju turpināt spēlē. Latvietis sasniedz otro kārtu, kurā tiksies ar bosnieti Damiru Džumhuru.

5:4 BREIKS! Klārks panāk saīsināto bumbiņu, taču Gulbis tik un tā viegli panāk 30:30. Anglis ar spēcīgu eisu atgūst vadību, tomēr pēc tam latvietis neatdod iniciatīvu ilgā izspēlē un atjauno līdzsvaru, bet vēl pēc tam sagaida kļūdu un tiek pie otrās breikbumbas setā. Šoreiz Gulbis tiek galā ar labu servi un piespiež Klārku sist tīklā. Breiks nozīmē, ka Gulbis varēs servēt par uzvaru mačā.

4:4 Klārks pie 15:40 uzvar labā izspēlē, bet arī šajā geimā servētājam uztraukties nav pamata.

3:4 Gulbis pie tīkla palaiž vējā lielisku iespēju panākt 30:15. Lai arī punktu, anglim par lielu neapmierinātību, ir jāpārspēlē, tas Klārka nervus nesatricina - Gulbis paliek uz 15.

3:3 Potenciāli svarīgā brīdī Gulbis pie 15:30 divreiz teicami uzbrūk un pārņem vadību. Izprovocēta kļūda ļauj geimā uzvarēt bez liekas nervu bojāšanas.

2:3 Pie 0:15 Gulbis izpilda saīsināto sitienu, taču anglis lieliski panāk bumbiņu, vēlāk panāk arī 40:0 un latvietim atdod tikai vienu punktu.

2:2 Gulbis pie tīkla nepagūst sagrupēties sitienam, anglim panākot 15:15, bet izcīna visus nākamos punktus.

1:2 Šoreiz Klārks neatstāj nekādas cerības un uzvar sausā.

1:1 Gulbis sāk ļoti pārliecinoši, taču pie 40:0 izpilda divus paviršus sitienus - auts un tīkls. Laba pirmā serve gan ļauj geimam pielikt drošu punktu.

0:1 Izšķirošo setu ar sevi sāk Klārks, kurš ar netveramu sitienu no labās panāk 30:0, taču Gulbis trīsreiz izprovocē sitienu tīklā - 30:30 un 40:40. Nākamajā izspēlē latvietis lieliski no kreisās trāpa stūrī un nopelna breikbumbu, tomēr nespēj pienācīgi uzņemt angļa pirmo servi. Ar grūtībām, taču Klārks savu servi nosargā.

Ceturtais sets

3:6 BREIKS Kamēr Ernests Gulbis turpina sarunas ar galveno tiesnesi, Džejs Klārks tiek pie otrā breika setā un uzvar ceturto setu. Gulbis izmanto saīsināto sitienu, bet pretinieks paspēj līdz bumbiņai un atbild ar sekmīgu uzbrukumu, liekot sanākušajiem skatītājiem gavilēt par mājinieka veiksmi.

3:5 Džejam Klārkam izdodas uzvarēt savas serves geimus, un viņu tas pilnībā apmierina – turpinot tādā ritmā, mums priekšā būs piektais sets.

3:4 Pie 40:40 un otrās serves Ernests Gulbis ieservē teju 120 km/h ātru servi, un tas atmaksājas. Ja īsu brīdi šķita, ka breiks ir ietekmējis latvieti, viņš beigās spēja saņemties un neatdot vēl vienu servi.

2:4 Džejs Klārks ieservē eisu un nostiprina pārsvaru. Iegūtais breiks 19 gadus vecajam tenisistam devis papildus ticību saviem spēkiem.

2:3 BREIKS Ernests Gulbis nonāk ļoti nepatīkamā situācijā – dubultkļūda noved pie 0:40. Divas breikbumbas izdodas atspēlēt, otro – ar tuvošanos tīklam, taču trešā izrādās liktenīga, bumbiņai atduroties pret tīklu. Pirmais breiks kopš otrā seta, bet Džejam Klārkam lauzt latvieša servi nebija izdevies kopš paša pirmā geima.

2:2 Šoreiz ilgāks sets, Ernestam Gulbim izdodas panākt 30:40, bet seko sitiens aiz gala līnijas un zaudēts geims.

2:1 Vēl viens ļoti ātrs serves geims, vēlreiz Ernests Gulbis servē pārliecinoši. Kā jau uz zāles kortiem, servei šodien ir ļoti liela loma.

1:1 Arī Džejs Klārks uzvar geimu uz nulles, pie tam viņam izdodas sava ātrākā serve mačā.

1:0 Ernests Gulbis ceturto setu atklāj ar serves geimu uz nulles. Pieredzējušais latvietis sāk izskatīties arvien pārliecinošāk, kamēr Džejs Klārks mēģina turēties līdzi, tomēr sāk izlauzties kļūdas. Gulbim lieliska spēle pie tīkla – astoņi uzvarētie punkti, kamēr Klārkam tikai viens.

Trešais sets

7:6(3) TAIBREIKS Pirmais pie minibreika tiek Ernests Gulbis, saņemot dāvanu no pretinieka – Džejam Klārkam dubultkļūda. Tūdaļ izdodas panākt 5:2, kam seko trīs setbumbas, bet Gulbim vajadzīga tikai viena. Kārtējā garā izspēle taibreikā, un tā noslēdzas ar Klārka sitienu aiz gala līnijas. Latvietis vadībā – divi seti pret vienu.

6:6 Nu jau kārtējā Ernesta Gulbja diskusija ar galveno tiesnesi, kurš vēlreiz nevēlas pieņemt latvieša challenge, jo uzskata, ka Gulbis pārāk vilcinājies. Diskusija turpinās, un beigās Gulbim tiek piešķirts brīdinājums. Toties dusmas viņš izgāž pareizajā virzienā, kortā dzenājot pretinieku.

5:6 Džejs Klārks savu daļu paveicis, un tagad jāseko arī Ernestam Gulbim, lai būtu taibreiks. Latvietim izdodas pietuvoties līdz 30:30, taču anglis pieliek punktu pats, nevis sagaida sāncenša kļūdas.

5:5 Ernests Gulbis turpina izklaidēt ne tikai ar tenisu, bet arī ar sarunām. Pie 40:0 viņš aprunājas ar skatītājiem, lūzot klusumu, un uzreiz ieservē pamatīgu servi, ar kuru pretiniekam tikt galā nav variantu.

4:5 Ernestam Gulbim izdodas panākt 30:40, bet geims tāpat tiek zaudēts. Un latvietis lielāko pretestību izrāda nevis sāncensim, bet gan galvenajam arbitram, sūdzoties, ka viņš piecas reizes teicis challenge, bet tiesnesis viņu tikai ignorējis.

4:4 Ernests Gulbis sācis neraksturīgi bieži doties pie tīkla. Loģisks lēmums, jo tas atmaksājas ikvienā gadījumā. Geims uzvarēts uz nulles, un servētāji turpina izrādīt pārākumu. Gulbja lielākais uzlabojums – izdevies samazināt nepiespiesto kļūdu skaitu.

3:4 Atrodoties iedzinējos ar 0:30, Ernests Gulbis pasniedz mācību stundu – vispirms kārtējo reizi teicams sniegums pie tīkla, kam seko izcils saīsinātais sitiens un 30:30. Tomēr ar to nepietiek, un trešais sets turpinās bez breikiem.

3:3 Ja neizdevās aizķerties pie pretinieka serves, tad pie savas Ernests Gulbis ir ļoti pārliecinošs – geims uzvarēts uz nulles. Kopš mača pirmā geima īsti nav bijušas reizes, kad vajadzētu satraukties par Gulbja sniegumu pie savas serves, tomēr pret trešā simta spēlētāju gribētos labāku sniegumu pie sāncenša serves

2:3 40:40, kad Džejs Klārks dodas pie tīkla un iegūst vairāk, bet Ernests Gulbis atbild tieši ar to pašu. Angļa vājākā puse ir otrā serve, un latvietis nolemj uzbrukt, tomēr sit autā. Vēlreiz vairāk Klārkam, un šoreiz viņš sagaida Gulbja kļūdaino sitienu. Bija labas iespējas aizķerties, taču Gulbim neizdevās izvairīties no kļūdām.

2:2 Ernests Gulbis sniegumu uzlabo no geima uz geimu. Līdzās servei izdevies atkost pretinieku, jo Džejs Klārks netiek galā ar latvieša piedāvātajiem slaisiem. Geims uzvarēts uz 15.

1:2 Vēl viena ļoti skaista izspēle, abiem tenisistiem atrodoties pie tīkla, un šoreiz pārāks ir latvietis. Tomēr Ernests Gulbis panāk tikai 15:40, un pretinieks uzreiz pieliek punktu ar precīzu un spēcīgu otro servi. Baudāma cīņa starp diviem ļoti līdzvērtīgiem tenisistiem.

1:1 Pie 30:30 Ernestam Gulbim izdodas teicama serve pretiniekam ķermenī, un skaidrs, ka Džejs Klārks šādu bumbiņu atpakaļ pāri tīklam vairs nedabū. Pēc tam pretinieks sit bumbiņu aiz gala līnijas, un arī Gulbim uzvarēts geims trešajā setā.

0:1 Pirmo reizi setu sākot ar servi, Džejam Klārkam lielisks ievads – uzvara uz nulles.

Otrais sets

6:3 Pārliecinošs gājiens pie tīkla un divas pārliecinošas serves dod Ernestam Gulbim divas setbumbas. Bet vajadzīga tikai viena – punktu Latvijas sportists pieliek ar eisu. Tādējādi pēc stundu ilgas cīņas neizšķirts

5:3 Džejam Klārkam pārliecinošs geims. Tagad ceram uz tieši to pašu Ernesta Gulbja izpildījumā, jo viņam jāizservē otrais sets.

5:2 Pamatīga tuvcīņa pie tīkla, un pārāks ir Ernests Gulbis, panākot 30:0. Viss gan nav tik viegli, Džejam Klārkam uzvarot divās nākamajās izspēlēs, tomēr latvieša pieredze beigās izrādās pārāka.

4:2 Džeja Klārka atbilde ir ne mazāk iespaidīga. Izskatās, ka abi tenisisti atraduši savu ritmu, un īstā spēle sākusies tikai tagad. Ja pirmajā setā pie pretinieka serves reti izdevās tikt pie vairāk kā 15, tad tagad 30:30 ir jau ierastāka situācija.

4:1 Arī pie savas serves Ernestam Gulbim nākas saskarties ar nelielām problēmām, bet eiss ir atbilde it visam.

3:1 BREIKS Pretiniekam sitot tīklā, Ernests Gulbis tiek pie pirmās breikbumbas spēlē, taču Džeja Klārka eiss nedod nekādas cerības – 40:40. Uzreiz seko teicami atgriezta serve un vēl viena breika iespēja, bet sitiens aiz gala līnijas sabojā iespēju. Gulbis to labi apzinās, skaļi nolamājoties, taču rakete pagaidām tiek saudzēta. Savaldība atmaksājas – ilgā cīņā pirmais breiks!

2:1 Nav tālu no tā, lai Ernests Gulbis pie savas serves nonāktu iedzinējos ar 0:40, bet teicama spēle aizsardzībā ļauj izvairīties no trim breikbumbām. Uzreiz panākts 30:30, kam seko vēl divas uzvarētas izspēles, punktu pieliekot ar eisu.

1:1 Kopš mača pirmā geima nevienam nav izdevies pa īstam aizķerties pie pretinieka serves. Džejs Klārks ieservē eisu, geimu uzvarot uz nulles.

1:0 Ernests Gulbis ļoti ātri panāk 40:0, un izskatās, ka otrajam setam būs ļoti labs sākums, taču seko divas vieglas kļūdas, un pretinieks sajūt cerību. Tomēr to nodzēš Gulbja serve.

Pirmais sets

4:6 "Grand Slam" debitanta Džeja Klārka spēlē nekādu satraukuma pazīmju – 27 minūšu laikā uzvarēts pirmais sets. Punkts tiek pielikts ar garāku izspēli, abiem sportistiem dodoties pie tīkla, un kļūdu pielaiž tieši Ernests Gulbis, kurš sit autā.

4:5 Ernests Gulbis domās jau pielicis punktu geimam, taču pretinieks ņem challenge, un izrādās, ka bumbiņa lidojusi ārpus laukuma robežām. Gulbis servē vēlreiz, un šoreiz bez jebkādām šaubām pieliek punktu. Džejs Klārks atstāts uz 15. Tagad anglim jāservē par uzvaru setā.

3:5 Atkal ātrs geims un uzvara servētājam – Džejs Klārks nonāk pavisam tuvu uzvarai pirmajā setā. Pagaidām bijušas tikai dažas garākas izspēles, abiem sportistiem cīnoties ar serves uzņemšanu un vēju. Izskatās, ka Ernestam Gulbim liktenīgs būs zaudējums pašā pirmajā geimā.

3:4 Ernests Gulbis dodas pie tīkla un panāk 30:0. Nākamajā izspēlē viņš cenšas atkārtot ko līdzīgu, bet zibens vienā vietā divreiz nesper. Tiesa, kopumā tas neko nemaina – varena Gulbja serve, pretinieks bumbiņu nedabū pāri tīklam, un atkal pārliecinoša uzvara servētājam.

2:4 Džejs Klārks atkal uzvar serves geimā uz nulles. Seši geimi aizritējuši nieka 14 minūtēs.

2:3 Eisam seko dubultkļūda – tieši tāds brauciens pa amerikāņu kalniņiem pagaidām vērojams Ernesta Gulbja spēlē. Pie savas serves latvietis izskatās diezgan pārliecinoši, taču ar to nepietiks, lai uzvarētu pirmajā setā – atrodoties iedzinējos ar breiku, nepieciešami uzlabojumi uzņemšanā.

1:3 Uzņemšana un vējš sagādā Ernestam Gulbim problēmas, un atkal viņš pie Džeja Klārka serves zaudē bez jebkādām cerībām uz citu iznākumu.

1:2 Otrajā serves geimā Ernests Gulbis izskatās pēc cita cilvēka un cita tenisista, sāncensim nedodot nekādas cerības un uzvarot uz nulles.

0:2 Arī pie pretinieka serves Ernests Gulbis nonāk iedzinējos ar 0:40, līdz beidzot izdodas tikt pie punkta, sagaidot pretinieka sitienu aiz gala līnijas. Tomēr gados jaunais anglis uzreiz ar servi pieliek punktu geimam un nostiprina pārsvaru.

0:1 BREIKS Viens sitiens autā pēc otra, un jau pirmajā geimā Ernests Gulbis pretiniekam uzdāvina trīs breikbumbas. Turklāt jaunajam anglim nav bijis jādara nekas iespaidīgs. Arī breika iegūšanai Džejam Klārkam nav jāpaveic nekas – Gulbja dubultkļūda.

Pirms spēles

13:23 Kā neizsētajam tenisistam Ernestam Gulbim varēja gadīties pavisam nepatīkama izloze, bet tā vietā veiksme viņu pasaudzēja un pirmajā kārtā pretī deva "Grand Slam" debitantu no ranga trešā simta – Džeju Klārku. Jaunais anglis aizvadījis tikai trīs mačus ATP pamatturnīros un tikai vienu reizi ticis galā ar sportistu, kurš atrodas ranga pirmajā simtniekā. Tiesa, Gulbis joprojām ir ārpus tā, atrodoties 138. vietā.

13:21 Varam pavisam droši apgalvot, ka Vimbldona nav starp Ernesta Gulbja mīļākajiem turnīriem. Viņa labākais rezultāts ir trešās kārtas sasniegšana, un to izdevies paveikt divas reizes – 2013. gadā un arī pērn. Kopumā viņam Londonas kortos ir negatīva bilance – astoņas uzvaras un desmit zaudējumi.

1 2 3 88 komentāri

     [+] [-]

, 2018-07-03 13:32, pirms 10 mēnešiem
Būs labi, Gulbis šodien uzvarēs!

     [+] [-]

, 2018-07-03 13:35, pirms 10 mēnešiem
ir kāds labas kvalitātes links , kur skatīties?? Pagaidām tikai draņķīgi...

     [+] [-]

, 2018-07-03 13:36, pirms 10 mēnešiem
Var redzēt kaut kur?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-07-03 13:39, pirms 10 mēnešiem
Kāds var iemest plz linku, šeit nekā nav pagaidām livetv.sx

     [+] [-]

, 2018-07-03 13:42, pirms 10 mēnešiem
Te ir vairāki linki, bet man visos rāda, ka channel is offline
zorrostream.net

  +1 [+] [-]

, 2018-07-03 13:43, pirms 10 mēnešiem
Atradu http://www.vipbox.live/court-18-:-ernests-gulbis-vs-jay-clarke-1-live

     [+] [-]

, 2018-07-03 13:45, pirms 10 mēnešiem
skrim rakstīja: Atradu http://www.vipbox.live/court-18-:-ernests-gulbis-vs-jay-clarke-1-live
Super, paldies!

  +3 [+] [-]

, 2018-07-03 13:46, pirms 10 mēnešiem
Pagaidām Klārks skatās, kā Gulbis zaudē Gulbim.

  -2 [+] [-]

, 2018-07-03 14:07, pirms 10 mēnešiem
VietējaisMurisDzīvelīgs rakstīja: Būs labi, Gulbis šodien uzvarēs!
Kam labi? Zaudēs un būs vēl labāk.

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:08, pirms 10 mēnešiem
Kko mocās ar puišeli

  -2 [+] [-]

, 2018-07-03 14:09, pirms 10 mēnešiem
Vimbldonā taču jābūt baltā. Ko tur dara Ērnija šokolādes pretinieks?

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:10, pirms 10 mēnešiem
Ļoti nepārliecinoša spēle

  -2 [+] [-]

, 2018-07-03 14:10, pirms 10 mēnešiem
m2tv rakstīja: Vimbldonā taču jābūt baltā. Ko tur dara Ērnija šokolādes pretinieks?
Ej pis savu māsu, rednek!

  +3 [+] [-]

, 2018-07-03 14:12, pirms 10 mēnešiem
familyguy rakstīja: Ej pis savu māsu, rednek!
Cik inteleģents šokolādes cienītājs

  -2 [+] [-]

, 2018-07-03 14:12, pirms 10 mēnešiem
familyguy rakstīja: Ej pis savu māsu, rednek!
Ziņoju

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:14, pirms 10 mēnešiem
Gulbis pie pretinieka serves uzvarējis 2 no 26 izspēlēm (Un viena no tām bija dubultkļūda)

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:16, pirms 10 mēnešiem
pisec ne Gulbis atkal...

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:20, pirms 10 mēnešiem
m2tv rakstīja: Cik inteleģents šokolādes cienītājs
Nu ja. Cūku mīlniekiem no laukiem to nesaprast.

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:26, pirms 10 mēnešiem
familyguy rakstīja: Nu ja. Cūku mīlniekiem no laukiem to nesaprast.
Labāk mīlēt cūku nekā šokolādes caurumu

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:27, pirms 10 mēnešiem
m2tv rakstīja: Labāk mīlēt cūku nekā šokolādes caurumu
Oi, par Tavu izvēli nešaubos.

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:29, pirms 10 mēnešiem
familyguy rakstīja: Oi, par Tavu izvēli nešaubos.
Ģimenesgejs lol

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:30, pirms 10 mēnešiem
Nu beidzot būs piešāvis kortu. Tas snikers arī labais, 14 geimus praktiski bez kļūdām, kā tāds Marejs

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:33, pirms 10 mēnešiem
nicks rakstīja: Nu beidzot būs piešāvis kortu. Tas snikers arī labais, 14 geimus praktiski bez kļūdām, kā tāds Marejs
Jā, visus apvedošos pa līnijām, visas bumbas izvelk, patīkami, ka Gulbis paliek pie ragiem!

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:44, pirms 10 mēnešiem
Nu , tad labāk!

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:46, pirms 10 mēnešiem
Gulbis spēlē daudz gudrāk! 29-27 punkti, bet 6-3!

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:48, pirms 10 mēnešiem
Klarks liek klāt, jo saprot, ka zaudēs!

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:49, pirms 10 mēnešiem
Pēc brīža Gulbim būs jāliek klāt!

     [+] [-]

, 2018-07-03 14:52, pirms 10 mēnešiem
ko tas gulbs tur veid??

     [+] [-]

, 2018-07-03 15:03, pirms 10 mēnešiem
Gulbis jau pielika, bez variantiem šis būs, uzvara, tik janobeidz

  -1 [+] [-]

, 2018-07-03 15:03, pirms 10 mēnešiem
viņam derētu alko nomeinīt pret kokaīnu, savādāk tāds bomārs, ka neko normālu nevar uzvarēt

     [+] [-]

, 2018-07-03 15:12, pirms 10 mēnešiem
Rodriguez 2 rakstīja: viņam derētu alko nomeinīt pret kokaīnu, savādāk tāds bomārs, ka neko normālu nevar uzvarēt
Tev vajadzētu nomainīt kakas galvā pret smadzenēm, savādāk tāds padumjšs

     [+] [-]

, 2018-07-03 15:18, pirms 10 mēnešiem
Džumi, džumi Džumhurs grauj un jau gaida Ērniju.

     [+] [-]

, 2018-07-03 15:26, pirms 10 mēnešiem
Laikam nepārklausījos: "Da aiztaisi muti, joptv.... " Tik nedzirdējo par ko?

  +1 [+] [-]

, 2018-07-03 15:27, pirms 10 mēnešiem
Hahaha, Gulbis labs. Latvietis bļauj:"Vari vari vari". Gulbis atbild:"Aiztaisi tak muti bļa".
Zaudē izspēli un vēl uz līdzjutēju:"vari vari.."
Čalim ar nerviem nav tāpat kā Ostijai, eh..
1 2 3 88 komentāri