Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:778, Did:0, useCase: 0

Tiešraide: Sevastova – Kamkama 6:1, 6:4

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Tiešraide: Sevastova – Kamkama 6:1, 6:4
Anastasija Sevastova. Foto: imago/Scanpix

Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova, kura pasaules rangā ieņem 13. vietu, sākusi gada otro "Grand Slam" turnīru – "French Open". Viņai pretī stājas taizemiete Laksika Kamkama, kurai māls nav starp mīļākajiem segumiem – augstākajā līmenī uz māla nav izcīnīta neviena uzvara.

Otrais sets

6:4 BREIKS Kamkama uztaisa trīs ātras kļūdas un nonāk iedzinējos ar 0:40. Sevastovai trīs mačbumbas, un pašai beigās nemaz nav jāpakustina pirkstiņš, lai izmantotu pirmo, jo Kamkamai kārtējā dubultkļūda svarīgā brīdī. Tādējādi Sevastova tikai trešo reizi septiņos gados sasniedz "French Open" otro kārtu. Šodien galvenā cīņa bija ar sevi, nevis pretinieci, kura kļūdas netaupīja.

5:4 Grūtības turpinās – Sevastova iesit tīklā, Kamkama iegūst breikbumbu. Labi, ka pretiniece kļūdās ar sitienu aiz gala līnijas. Sevastova otru dāvanu nepasniedz, Kamkama ar savām kļūdām gan.

4:4 Par māla speciālisti Kamkamu nosaukt nevar nu nekādi, taču šad un tad viņai izdodas trāpīt sarežģītākus sitienus.

4:3 Sevastova atguvusi pārliecību, un tas redzams arī viņas tenisā. Pretiniece tiek atstāta uz 15.

3:3 BREIKS Kamkamas sitiens aizķer tīklu, un bumbiņa piezemējas ārpus korta, dodot Sevastovai divas breikbumbas. Pirmā paliek tīklā, bet otrā tiek palaista vējā ar sitienu aiz gala līnijas. Izdodas iegūt arī trešo un ceturto, bet atkal nekā. Toties piektā reize gan ir laimīgā – piekto reizi mačā tiek lauzta pretinieces serve. Geima ilgums – septiņas minūtes.

2:3 Skaisti sitieni mijas ar nepārliecinošām darbībām, taču izdodas servi nosargāt. Neliela iespēja ievilkt elpu, un tad jādomā par Kamkamas serves laušanu.

1:3 30:30, bet geima galotnē Sevastovai neizdodas izvairīties no kļūdām. Jāpalielina apgriezieni, citādi nāksies spēlēt trešo setu.

1:2 BREIKS Sevastovai nepatīkama situācija – auts un 0:40. Trīs breikbumbas pretiniecei. Pirmā tiek atspēlēta ar fantastisku servi, bet Kamkama šādu iespēju laist garām nevēlas un uzbrūk no neērtā satvēriena, trāpot stūrī. Sevastova nonāk iedzinējos.

1:1 Pie 30:30 Kamkamai izdodas saīsinātais sitiens, kādus esam pieraduši redzēt Sevastovas izpildījumā. Nākamajā izspēlē viņa mēģina vēlreiz, un atkal Sevastova netiek klāt bumbiņai. Otrā seta ievadā Kamkama beidzot uzvar serves geimā.

1:0 Sevastovai neizdodas uzvarēt uz nulles, jo bumbiņa piezemējas aiz gala līnijas. Seko lielisks Kamkamas uzbrukums, un taizemiete retu reizi nodemonstrē, kāpēc šeit ieradusies. Taču tūdaļ viņa kļūdās vienkāršā sitienā, un izskatās, ka Kamkamai viesošanās Parīzē būs īsāka nekā brauciens ar auto cauri Rīgai.

Pirmais sets

6:1 BREIKS Kamkama tuvu, lai beidzot uzvarētu serves geimā, taču viņai tas pirmajā setā tā arī neizdodas. Sevastova vispirms panāk 40:40, tad atspēlējas, bet punkts pielikts ar jaudīgu uzbrukumu, pretiniecei kļūdoties atbildes sitienā.

5:1 Pēc spēcīgiem uzbrukuma sitieniem Sevastova saož izdevību un dodas pie tīkla, veiksmīgi pieliekot punktu geimam. Liepājniece brašiem soļiem dodas pretī uzvarai pirmajā setā.

4:1 BREIKS Kamkamas sitiens piezemējas metru aiz gala līnijas, un Sevastovai divas breikbumbas – 40:15. Pretiniece pirmo atspēlē, dodoties pie tīkla, bet pēc tam atkal pieviļ dubultkļūda.

3:1 Pie 30:30 Kamkama iesit tīklā, palaižot garām iespēju iegūt breikbumbu, taču arī Sevastovai līdzīgs brāķis – dodoties pēc saīsinātā sitiena, neizdodas bumbiņu dabūt pāri tīklam. Turpinājumā divas spēcīgas serves ļauj geimu pabeigt kā uzvarētājai. Pirmo reizi bez breika.

2:1 BREIKS Arī trešajā geimā serves īpašniecei neizdodas tikt pie uzvaras. Kamkama nonāk iedzinējos ar 0:40, uzvar nākamajā izspēlē, bet pēc tam ieservē dubultkļūdu, uzdāvinot Sevastovai uzvaru.

1:1 BREIKS Labs sākums, bet turpinājums izpaliek. Kamkamai divas breikbumbas. Pirmo Anastasija atspēlē, bet nākamajā izspēlē iesit tīklā un atdod nule iegūto pārsvaru.

1:0 BREIKS Lielisks sākums – Sevastova ne tikai tiek pie breikbumbas, bet to arī izmanto, jau pirmajā geimā laužot pretinieces servi.

Pirms spēles

14:50 Noslēdzies duelis starp Aleksandru Sasnoviču un Polonu Hercogu, kas sākās vēl vakar. Nākamās kortā dosies Sevastova un Kamkama.

14:47 Tomēr šodienas pretiniecei uz māla gājis vēl smagāk – WTA līmenī nevienas uzvaras. Arī 2019. gads Kamkamai nav bijis no labākajiem – viena uzvara astoņās spēlēs. Tādējādi Sevastova ir izteikta favorīte, un jāgaida viņas iekļūšana nākamajā kārtā.

14:45 Sevastovas labākais rezultāts Francijā ir trešās kārtas sasniegšana pirms diviem gadiem. Savukārt pērn tika piedzīvots zaudējums jau pirmajā kārtā, un tā tas bijis četros no sešiem "French Open" turnīriem.

14:40 "French Open" pamatturnīrā Latvija bija pārstāvēta ar trim tenisistiem, taču Ernests Gulbis vakar piedzīvoja zaudējumu ar 0-3 un izstājās. Šodien maču aizvadīs Sevastova, bet rīt kortā dosies Aļona Ostapenko.

  -1 [+] [-]

, 2019-05-27 15:11, pirms 2 gadiem
Kumkuma

     [+] [-]

, 2019-05-27 15:30, pirms 2 gadiem
Shed rakstīja: Kumkuma
Nē, Kumhuma, varbūt arī Kumhums
Slāvi raksta Kjumhjuma, Bērziņš anglisko uz Kamkama

  +1 [+] [-]

, 2019-05-27 15:34, pirms 2 gadiem
Ja kas, daiļā Mendija pretī 2.kārtā
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2019-05-27 15:44, pirms 2 gadiem
arturiks1992 rakstīja: Pirms gada ar iesāka ar sagrāvi pirmo setu bet pakāsa , šodien scenārijs laikam atkārtosies
Neatkārtosies

     [+] [-]

, 2019-05-27 15:46, pirms 2 gadiem
Kur spēli var redzēt? Priecāšos par linku.

     [+] [-]

, 2019-05-27 16:08, pirms 2 gadiem
vairs nevar redzēt ... jau nomazgāja

  +1 [+] [-]

, 2019-05-27 16:29, pirms 2 gadiem
Tenisu un visu citu sportu vienmēr skatos: livetv.sx,tur ir viss ko sirds vēlas...