Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:105, Did:0, useCase: 0

Latvija skvošistes Rīgā paliek sestās Eiropas komandu čempionāta trešajā divīzijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvija skvošistes Rīgā paliek sestās Eiropas komandu čempionāta trešajā divīzijā
Latvijas sieviešu skvoša izlase

Latvijas sieviešu skvoša izlase samierinājusies ar sesto vietu Rīgā notiekošā Eiropas komandu čempionāta trešās divīzijas turnīrā, kamēr vīri sacensības noslēgs sestdien ar cīņu par 15. pozīciju.

Dāmu sacensības Latvija trešdien sāka pārliecinoši un ar 3-0 sagrāva Monako, turpinājumā ar 1-2 tika zaudēts Ukrainai, bet ceturtdien izšķirošajā cīņā par vietu pusfinālā mājinieces ar 0-3 atzina Norvēģijas pārākumu. Zīmīgi, ka norvēģietēm piekāpās ne tikai Liene Rieba un Baiba Lulle, bet arī izlases līdere Ineta Mackeviča, kura Eiropas komandu čempionātā cieta pirmo zaudējumu karjerā.

Līdz ar to Latvija palika trešajā vietā apakšgrupā un piektdien duelī par piekto vietu turnīrā ar 1-2 zaudēja Igaunijai. Šeit uzvaru izcīnīja vienīgi Mackeviča, kamēr zaudējumus cieta Rieba un Lulle.

Savukārt Latvijas vīriešu izlase vispirms ar 0-4 piekāpās Norvēģijas skvošistiem, turpinājumā ar 1-3 atzina Gibraltāra un Grieķijas pārākumu, bet noslēdzošajā grupas cīņā ar 3-1 uzvarēja Baltkrieviju. Līdz ar to Latvija palika grupas ceturtajā vietā un turpinājumā cīnās par 9.-16.vietu turnīrā. Šeit mājinieki vispirms ar 0-3 kapitulēja Islandei, otrajā duelī cīnījās 2-2 ar Rumāniju, tomēr mazie punkti nodrošināja uzvaru pretiniekiem, bet pēdējā spēle tiks aizvadīta sestdien, kad cīņā par 15. vietu sacensībās plkst. 9:30 no rīta latviešiem pretim stāsies Lietuva.

Šajā turnīrā Latvijas vīriem trīs panākumus piecās cīņās guvis Kaspars Purgailis, divos no sešiem mačiem uzvarējis Kārlis Pekstiņš, bet pārējiem mājiniekiem ir viens vai neviens panākums.

Vīriešu izlasei šoreiz nevar palīdzēt trīspadsmitkārtējais Latvijas čempions skvošā Aleksandrs Pāvulāns, kurš turnīrā pilda galvenā tiesneša pienākumus.

Eiropas komandu čempionātā, kas risinās "Pepsi" centrā piedalās rekordliels dalībnieku skaits - deviņas sieviešu un 18 vīriešu izlases no 20 valstīm. Katrā komandu mačā sacenšas 3 dāmas un 4 kungi. Katras komandas spēcīgākais spēlētājs sacenšas ar pretinieku komandas spēcīgāko spēlētāju, 2. numurs ar 2. utt. Uzvarētājkomanda tiek noteikta, summējot visu dalībnieku spēļu rezultātus. Turnīra pirmo divu vietu ieguvējas iegūs tiesības spēlēt otrajā divīzijā.