Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:105, Did:0, useCase: 0

Nedēļas nogalē gada nozīmīgākais skvoša turnīrs Latvijā

Rolands Eliņš

9. un 10. novembrī Rīgā norisināsies 17. Latvijas čempionāts skvošā. Čempionāts ir gada nozīmīgākais Latvijas skvoša turnīrs, kurā dalību pieteikuši 83 sportisti.

Tā kā čempionātā nevarēs piedalīties deviņkārtējā Latvijas čempione un vienīgā Latvijas profesionālā spēlētāja Ineta Mackeviča, ir skaidrs, ka dāmām būs jauna čempione. Savukārt, vīriešiem aizstāvēt titulu centīsies četrpadsmitkārtējais Latvijas čempions Aleksandrs Pāvulāns. A. Pāvulāns pēdējā laikā aktīvāk nodarbojas ar padeles attīstīšanu Latvijā, tādēļ intriga pastāv - vai viņam izdosies izcīnīt 15. Latvijas čempionāta titulu?

Čempionu tituli tiks izcīnīti sievietēm un vīriešiem Open kategorijās, uzvarētāji tiks noskaidroti arī dāmām W2 un vīriešiem M2 kategorijās. Lielākā konkurence būs vīriešiem open grupā, kurā sacentīsies 32 spēlētāji.

Čempionāts notiks 09.-10. novembrī "Pepsi centrā", Uzvaras bulvārī 10, Rīgā. Abas dienas tas sāksies pl. 10, finālspēles paredzētas svētdien pl. 16. Abu čempiona titulu izcīņa 10. novembrī tiks translēta tiešraidē sportacentrs.com mājaslapā, kā arī ierakstā būs vērojamas sportacentrs.com televīzijā vakarā ap pl. 19.

Latvijas čempionātu skvošā organizē Latvijas Skvoša Federācija (LSF) ar valsts budžeta līdzekļu līdzfinansējumu (Latvijas Sporta Federāciju Padome (https://lsfp.lv/), Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija (https://www.izm.gov.lv/lv/)) un privāto atbalstītāju atbalstu.

Balvas čempionāta uzvarētājiem nodrošinās LSF un tās atbalstītāji Squash Shop (http://squashop.lv), SIA BEGRUPA (www.besport.lv) ar Oliver zīmolu, kā arī SIA SOLEPHARM (http://www.solepharm.com/lv) un SIA Lotos Pharma (http://www.lotos-pharma.com/lv/). Čempionātu atbalsta arī SIA “XCORE” (http://www.pepsicentrs.lv/), SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" (http://www.pgm.lv/), SIA “Cido grupa” (http://www.mangali.lv/), reklāmas aģentūra PROMOTER (www.promoter.lv).

Čempionāta ietvaros 09.novembrī plānotas izglītojošas vakariņas - seminārs ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesores psiholoģes Žermēnas Vaznes dalību. Sportisti varēs uzzināt par to, kā pārvarēt stresu pirms sacensībām un sadarboties trenerim sportistam un jauno sportistu vecākiem, lai veicinātu ilgtermiņa izaugsmi un gūtu panākumus.

Sacensību grafiki un rezultāti būs atrodami vietnē: https://rankedin.com/en/tournament/... .

Pateicoties jauno tehnoloģiju un rankedin platformas izmantošanai, spēļu rezultāti tiks fiksēti vietnē jau neilgi pēc spēles beigām un interesenti varēs iegūt operatīvu informāciju.

Jāatgādina, ka čempioni senioru un junioru kategorijā tika noskaidroti jau aprīlī. Par tiem junioriem kļuva ķekavnieks Jānis Plūme un pļaviņiete Anna Esiņa, senioriem - rīdzinieks Lauris Rozenvalds un jelgavniece Baiba Lulle.

Latvijas čempionātā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vismaz trīs gadus ir pastāvīgi uzturējušies Latvijā un šajā periodā nav pārstāvējuši citu valsti atzītās skvoša sacensībās.

Papildus informācija:
Māris Macijevskis, LSF valdes priekšsēdētājs: e-pasts: marisd.macijevskis@squash.l