Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:139, Did:0, useCase: 0

Siguldā atklāta Latvijā pirmā klase ar sporta novirzienu

Rolands Eliņš

Siguldā atklāta Latvijā pirmā klase ar sporta novirzienu
Martins un Tomass Dukuri un Siguldas topošie sportisti
Foto: Aivars Liepiņš

Otrajā septembrī ar sporta stundu Siguldas pilsētas vidusskolā tika atklāta Latvijā pirmā klase ar sporta novirzienu. Sporta stundā kopā 27 topošajiem olimpiešiem – 1.s klases skolēniem – piedalījās Latvijas olimpieši, skeletonisti Martins un Tomass Dukuri. Dukuru ģimene topošajiem olimpiešiem uzdāvināja sporta krekliņus un vingrošanas paklājiņus, kas uzreiz tika likti lietā.

Sporta klases idejas autors ir Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, gūstot iedvesmu no Siguldas olimpiešiem, jo īpaši brāļiem Dukuriem un Šiciem, un SIA „Bobsleja un kamaniņu trases „Sigulda”” valdes priekšsēdētāja Daiņa Dukura iniciatīvas veidot „Ziemas akadēmiju”.Iniciatīvas mērķis ir veicināt bērnu fizisko sagatavotību un attīstīt jaunos talantus – topošas Latvijas olimpiešus.

„Siguldas novada pašvaldība ir pieņēmusi vēsturisku lēmumu – izaudzināt Latvijas nākamos olimpiešus. Ņemot vērā nepieciešamos laika un finanšu resursus, ir tikai likumsakarīgi jau šobrīd domāt par profesionālo sportistu pēctecību un šim mērķim efektīvi izmantot visu Siguldas novada sporta infrastruktūru,” lēmumu izveidot specializētu klasi pamato idejas autors, Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Mācību programma paredz, ka „s” klases skolēni no 1. līdz 6.klasei pilnā apjomā apgūs vispārizglītojošās programmas priekšmetus, un katru dienu sāks ar sporta nodarbību. Pēc mācību stundām, atbilstoši sezonai, bērni dosies uz vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībām – vieglatlētiku, slēpošanu, skrituļslidošanu, peldēšanu vai citām.

Martins Dukurs „s” klases skolēniem novēl sportojot gūt prieku: „Jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt – tā ir mācība, kas pierādījusies praksē. „S” klases audzēkņi būs ieguvēji, ka mācības un sports būs vienlīdz svarīgs izglītošanās procesā. Lai sportu iemīlētu un tas kļūtu par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, liela loma ir skolotājiem un vecākiem. Svarīgi, lai bērns sajūt atbalstu arī tad, ja kaut kas nesanāk. Manuprāt, jaunizveidotā klase var lepoties ar profesionāliem pedagogiem. Un arī es ar lielāko prieku sniegšu savu atbalstu skolēniem, ja tas būs nepieciešams.”

Par „s” klases pirmo audzēkni kļuva Roberts Būda, kura tēvs, Siguldas uzņēmējs Rūdolfs Būda ģimenes izvēli pamato kā pašsaprotamu: „Meklējot Robertam labākās izglītības iespējas, aplūkojām dažādus Siguldas novada piedāvātos variantus. Kad uzzinājām par „s” klasi, ne brīdi nešaubījāmies. Uzskatu, ka šāda veida mācības bērniem iemācīs iemīlēt sportu, attīstīs disciplīnu, mērķtiecību, neatlaidību un citas noderīgas īpašības. Regulārās sporta nodarbības veicinās personības attīstību, un ja pēc sestās klases izrādīsies, ka Robertam ir profesionāla sportista potenciāls, programma būs izpildīta par 100 procentiem.”

Ikdienā interešu izglītības nodarbību vadīšanai tiks pieaicināti profesionāli sportisti, un skolēniem būs iespēja klātienē vērot dažādu profesionālo sportistu dalību sacensībās. Vasarās sporta klases audzēkņi piedalīsies sporta nometnēs. Mācības „s” klasē varēs apvienot ar pagarinātās dienas grupas apmeklēšanu un citām interešu vai profesionālās ievirzes izglītības nodarbībām.

Plānots, ka, beidzot sākumskolu, fiziski vislabāk sagatavotajiem skolēniem būs iespēja mācības turpināt vispārizglītojošo skolu 7.klasēs un Siguldas „Ziemas akadēmijas” programmā, kas sagatavos nākamos Latvijas ziemas sporta veidu olimpiešus. Skolēniem, kuri tiks uzņemti „Ziemas akadēmijā”, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu sporta aktivitātēm un nepieciešamības gadījumā mācīties pēc individuālās mācību programmas, lai atliktu laiks sportiskajām aktivitātēm.

Informāciju sagatavoja:
Inese Blaune

  +1 [+] [-]

, 2014-09-03 13:05, pirms 6 gadiem
Super! Cerams, ka ar laiku tādu klašu būs vairāk un visā Latvijā!