Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Liepiņš: "Galvenais mērķis nākamsezon ir uzvarēt lielās tūres etapu"

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Liepiņš: "Galvenais mērķis nākamsezon ir uzvarēt lielās tūres etapu"
Emīls Liepiņš. Foto: Wallonie - Bruxelles komandas arhīvs

Pirmdien riteņbraukšanas fanus Latvijā patīkami pārsteidza ne tikai karstais laiks ārā, bet arī ziņas par "Trek-Segafredo", kur nākamgad jau trešo sezonu redzēsim Tomu Skujiņu. Tomēr lielākais jaunums bija Emīla Liepiņa divu gadu līgums ar riteņbraukšanas augstākā līmeņa vienību. "Trek-Segafredo" Liepiņš netiek ņemts kā ūdens pievedējs, bet gan kā viens no komandas diviem galvenajiem sprinteriem un svarīgs pavasaru klasiku braucējs. Sarunā ar Sportacentrs.com viņš atklāja savu lielāko mērķi 2020. gada sezonā - uzvara etapā kādā no lielajām tūrēm - "Giro d'Italia", "Tour de France" vai "Vuelta a Espana".

Kā veicās sacensībās? (Emīls pirms intervijas startēja "Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine" daudzdienu velobraucienā Francijā, kur pirmajā posmā palīdzēja komandas biedriem, finišējot peletonā un ieņemot 65. vietu) Kur plāno startēt pirms pasaules čempionāta?
Emīls Liepiņš: Šoreiz strādāju komandas biedru labā, kuri man palīdzēja visu sezonu, un daudziem no viņiem nav noslēgts līgums uz nākamo (pašlaik "Wallonie-Bruxelles" komandā vien 3 no 19 braucējiem ir zināma darba vieta 2020. gadā). Sacensības bija trakas, jo Francijā ir daudz sadalošās joslas un saliņas, asu līkumu gan pa labi, gan pa kreisi, kā arī daudziem braucējiem šobrīd nav garantēta līguma uz nākamo sezonu, kas palielina spriedzi peletonā. Konkrēts sacensību plāns vēl nav sastādīts, bet piedalīšos viendienas sacensībās Francijā "GP de Fourmies / La Voix du Nord" un Beļģijā "Brussels Cycling Classic". Varbūt arī startēšu Slovākijas tūrē.

Cik liela loma nonākšanai "Trek-Segafredo" bija Tomam Skujiņam?
"Trek-Segafredo" mani vēroja jau no sezonas sākuma. Ļoti svarīgas bija daudzdienu sacensības Nīderlandē ("ZLM Tour"), kur pirmajā posmā finišēju starp diviem pasaules klases sprinteriem - Dilanu Grūnevegenu un Kalebu Evanu, kuri pēc tam dominēja "Tour de France". Protams, ka arī komandas vadība Tomam prasīja viedokli par mani ne tikai kā braucēju, bet arī - cilvēku. Komandas vadībai viņš mani ieteica un aizlika labu vārdu.

Kuram ienāca ideja par paziņojuma video nofilmēšanu?
Tomam. Tika pieaicināts arī Kaspars Garda, kurš filmēja visu un mākslinieciski izpaudās.

Cik svarīgi tev bija noslēgt divu gadu līgumu?
Ļoti svarīgi. Nebūs tik ļoti jāuztraucas, bet nevarēs arī atslābt. "Wallonie-Bruxelles" man pagājušajā gadā piedāvāja divu gadu līgumu, bet izvēlējos noslēgt tikai uz vienu sezonu, jo zināju, ka sevi labi parādīšu un, iespējams, tikšu pēc tam uz kādu Pasaules tūres komandu.

Ko jau paspēji izrunāt ar "Trek-Segafredo" komandas vadību?
Mani ņēma kā vienu no diviem galvenajiem sprinteriem komandā un klasiku speciālistu. Otrs ir itālietis Mateo Mosketi (šogad "Giro d'Italia" izcīnīja ceturto un piekto vietu sprinteriem piemērotos etapos, bet UCI rangā atrodas vien 483. vietā, kamēr labākie latvieši - Liepiņš ir 224., Neilands - 146. un Skujiņš - 107.). Pavasarī būs jābrauc lielākoties viendienas sacensības Beļģijā. Plānā arī ir piedalīšanās kādā no lielajām tūrēm ("Giro d'Italia", "Tour de France" vai "Vuelta a Espana").

Visticamāk, tev atliks braukt "Vuelta a Espana" - Mosketi tomēr ir itālietis, kurš šogad startēja "Giro d'Italia", bet "Tour de France" komanda veltīs visus spēkus uzvarai kopvērtējumā.
Starp "Giro" un "Vueltu" izvēlētos pirmo variantu, jo Spānijā vienmēr ir ļoti karsts un man karstumā neveicas tik labi.
"Vuelta a Espana" ir vairāk kalnu un pauguru, kā arī mazāk iespēju sprinteriem.

"Trek-Segafredo" šogad uz "Tour de France" bija atvedusi kā nosacītu sprinteri beļģi Jasperu Steivenu, kuram komanda sprinta vilcienā neveltīja daudz uzmanības (deviņos etapos viņš iekļuva Top 10, bet augstākā bija trešā vieta). Cik labi tev izdodas cīnīties finišā bez sprinta vilciena?
Jaspers ir vairāk klasiku braucējs. Esmu pieradis, ka ir jācīnās vienam pašam. Ar "Trek-Segafredo" spēcīgo leadout vilcienu noteikti būs vieglāk. Šobrīd vēl neesmu tik sīki iepazinies ar komandas sastāvu, lai zinātu, kurš braucējs mani varētu izvirzīt. Noteikti, ka iespēju robežās palīdzēšu arī Tomam, kad viņam vajadzēs, jo abi esam latvieši. Un Toms arī palīdzēs man.

Kādas attiecības tev ir ar bruģi?
Ļoti labas. Pa bruģi vienmēr esmu lidojis. Pirms šosejas riteņbraukšanas trenējos BMX, tāpēc māku arī tehniski braukt. Šopavasar izcīnīju ceturto vietu HC kategorijas sacensībās Nīderlandē ("Ronde van Drenthe"), kur bija bruģēti segumi. "Parīze-Rubē" ir vienmēr bijušas manas sapņu sacensības, kur vēlos piedalīties. Savukārt "Ronde van Vlaanderen" ir pārāk daudz stāvu kāpumu. Tur diez vai startēšu.

Cik apmierināts esi ar savu sniegumu šosezon?
Domāju, ka tā ir izdevusies. Izcīnīju vienu uzvaru etapā Itālijā daudzdienu velobraucienā ("Settimana Internazionale Coppi e Bartali"). Astoņpadsmit reizes iekļuvu labāko Top 10, kā arī piecas reizes - Top 3.

Cik plaša interese par tevi bija no citām komandām? Vai bija vēl kāds piedāvājums no Pasaules tūres vienības?
"Trek-Segafredo" bija vienīgā no Pasaules tūres, kas piedāvāja līgumu. Bija interese no vairākām profesionālajām kontinentālajām komandām.

Kuras Pasaules tūres viendienas sacensības tev būtu visreālāk uzvarēt?
Domāju, ka pirmajā gadā to būs ļoti grūti izdarīt. Tur ir pavisam cits līmenis. Jāsakrīt ļoti daudzām lietām, lai tas notiktu, kā arī jābūt ļoti labām sajūtām kājās tieši tajā dienā. Reālāk būtu uzvarēt kādā daudzdienas etapā, kur nedēļās beigās, kad ir sestā vai septītā diena, lielākā daļa sprinteru ir paguruši, kamēr es tikai sāku braukt. Piemēram, Krists Neilands "Giro d'Italia" šogad atvērās tikai trešajā nedēļā. Mums arī ir kopīgs treneris Toms Flaksis, kurš liek braukt ļoti garus treniņus, kas trenē izturību.

29. septembrī Jorkšīrā, Lielbritānijā notiks pasaules čempionāta grupas brauciens vīriem. Pagājušajā gadā startēji Lielbritānijas komandas sastāvā, kā arī piedalījies Jorkšīras un Lielbritānijas tūrēs. Ko vari pastāstīt par savām ambīcijām pasaules čempionātā?
Vairāk koncentrēsimies uz Tomu, jo tā trase man ir par smagu. Visu laiku būs augšā-lejā, kā arī ļoti daudzas stāvas sienas, kas man ir par grūtu. Trase ir ļoti gara - 280 kilometri.

Cik liela iespējamība, ka Jorkšīrā būs lietus?
Tā ir Lielbritānija - līst gandrīz katru dienu. Man jau būtu labi, jo lietus netraucē - jūtos komfortabli. Tikai nezinu kādas attiecības ar slapjiem laikapstākļiem ir Tomam.

Kādi ir plāni pēc pasaules čempionāta?
Komanda vēlas, lai startēju daudzdienu sacensībās Ķīnā ("Tour of Taihu Lake") un viendienas - Japānā ("Japan Cup"). Organizatori piedāvā ļoti lielas naudas balvas un komanda zina, ka esmu spējīgs uzvarēt. Tomēr uz turieni nevēlos braukt, jo sezona ir bijusi gara. Aizvadītas vairāk nekā 50 sacensību dienas (šobrīd 52, bet pirms Ķīnas varētu sasniegt arī 60+).

     [+] [-]

, 2019-08-29 23:22, pirms gada
Laba intervija un ļoti pozitīvi jaunumi!

Novēlu veiksmi čaļiem! Lai viss izdodas!