Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Saramotins uzvar Latvijas čempionātā un pārstāvēs Latviju olimpiādē

Jānis Celmiņš

Saramotins uzvar Latvijas čempionātā un pārstāvēs Latviju olimpiādē
Aleksejs Saramotins
Foto: Luka Pedroni

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) nolēmusi, ka Latviju Londonas olimpiskajās spēlēs riteņbraukšanā šosejā pārstāvēs Aleksejs Saramotins, sarunā ar portālu Sportacentrs.com apstiprināja LRF ģenerālsekretāre Iveta Gūtmane.

Aleksejs Saramotins Līgo svētku priekšvakarā triumfēja Latvijas čempionāta riteņbraukšanā šosejā grupas brauciena sacensības, kas bijis viens no iemesliem, kāpēc tieši viņš brauks uz Londonu, pastāstīja Gūtmane.

195 kilometrus garajā distancē aiz Saramotina palika Andžs Flaksis un Indulis Bekmanis, bet otrs galvenais pretendents uz vienīgo ceļazīmi un Londonu Gatis Smukulis ierindojās vien septītajā vietā.

Treneru komisijas sēdē tika lemts, ka tieši Saramotins pārstāvēs Latviju olimpiskajās spēlēs Londonā, jo spējis izpildīt vairākus kritērijus. Atlikt Londonas olimpisko spēļu vienīgās ceļazīmes dalīšanu līdz Latvijas III olimpiādei būtu par ilgu, skaidroja Gūtmane.

Tādejādi 30 gadus vecajam Saramotinam dalība četrgades sporta forumā Londonā būs debija olimpiskajās spēlēs.

Izmantotie resursi:
Latvijas Riteņbraukšanas Federācija

  +1 [+] [-]

, 2012-06-25 14:06, pirms 7 gadiem
Veiksmi Londonā

  -2 [+] [-]

, 2012-06-25 14:12, pirms 7 gadiem
Smukulim nepaveicāas, diemžēl

     [+] [-]

, 2012-06-25 14:14, pirms 7 gadiem
a ko tikai viena vieta?

  +1 [+] [-]

, 2012-06-25 14:53, pirms 7 gadiem
Motja jau Pekinā bija pelnījis startēt, un šogad viņš brauc ļoti labi, lai labs olimpiskais starts!

     [+] [-]

, 2012-06-25 15:15, pirms 7 gadiem
piedāvāju rabarberus pa 2 ls kg rakstīja: a ko tikai viena vieta?
Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija Latvijai piešķīra vienu vietu, un to, kurš brauks, atstāja Latvijas cilvēku ziņā

  -4 [+] [-]

, 2012-06-25 16:41, pirms 7 gadiem
Nu chalim aiz zhelastiibas iedeva 30 gadi lai jau pensis brauc.. ta pat neko nesasniegs... Pavizinasies pa vaslts lidzekliem.... Gacham bij jabrauc.. veel jauns un Talantiigs!!!

  +2 [+] [-]

, 2012-06-25 17:59, pirms 7 gadiem
lancelots rakstīja: Nu chalim aiz zhelastiibas iedeva 30 gadi lai jau pensis brauc.. ta pat neko nesasniegs... Pavizinasies pa vaslts lidzekliem.... Gacham bij jabrauc.. veel jauns un Talantiigs!!!
tāpat kā Gatis pavizinajas Pekina par valsts lidzekļiem, aizbrauca ekskursijaa.. ko te diskutēt, Smiltenē griupas braucienā mēs redzējam kurš var braukt uz Londonu, bet kurš pensī iet

     [+] [-]

, 2012-06-25 18:00, pirms 7 gadiem
Motja labākais

  +6 [+] [-]

, 2012-06-25 19:44, pirms 7 gadiem
Pagājujšogad pasaules čempionātā Motja bija 22., šogad vissmagākajā klasikas gonkā Rubē 18., valstij ar diviem profesionāliem braucējiem tas ir ļoti ievērojams rezultāts, kādam vēl pietiek nekaunības kaut ko nicinošu teikt? Pašu rezultāti kādi?

  +4 [+] [-]

, 2012-06-25 21:35, pirms 7 gadiem
Vieta komandā ir jānopelna, nevis pa blatu braukt ... "jaunieši" pat "pensi" vairs nevar apbraukt?! Pagājušo reiz Pekinā Smukulis kaut kā neko pārāk daudz neparādīja ... lai Saramotinam izdodas Londonā

lancelots rakstīja: Nu chalim aiz zhelastiibas iedeva 30 gadi lai jau pensis brauc.. ta pat neko nesasniegs... Pavizinasies pa vaslts lidzekliem.... Gacham bij jabrauc.. veel jauns un Talantiigs!!!
Slēpts komentārs: erred

  -2 [+] [-]

, 2012-06-25 21:45, pirms 7 gadiem
~ES BIJU - es Londonu redzēju!!!!
...pie Latvijas karoga gan netiku........

  +3 [+] [-]

, 2012-06-26 02:32, pirms 7 gadiem
hahahaha eu nu smiekli nāk par šito komentāru
kāda kļūda Smukulim bij šogad LČ Smiltenē?
un tad kāda kļūda Šmukulim LČ bij pagājšgad??? Kāda kļuda Smukulim Lč ir katru gadu?? neiet runa, ka vinš zaudē Saramotinam, bet viņš zaudē ari jaunajiem u23 gurķiem!! kauns, ka profs kurš tikko nobraucis Giro jau otro gadu pec kartas nevar troijka iebraukt LČ, normāls limenis?
tur vajadzeja ar vienu kāju apbraukt visus!
Ko Smukulis parādīja Pekinā? neko! varbūt Saramotins ari neko neparādīs, bet lai cīnās!
Pasaules čempī 22vieta nav nekas, 17 vieta Rubē nav nekas? ok, tu laikam esi tālu no riteņbraukšanas un nesaproti ka notiek šīs gonkas, ka Rubē visu gonku pasaule krutakie džeki brauc kamēr melns gar acim pa to sūda bruģi, kāda neželiga ciņa notiek pasaules čempi.. tas tev nav ta uzšaut bultu kautkāda Austrijas tūrē, atsist 10 min un beigas notureties uz 15 sek, vismaz troika!

par Lč... zini biju un skatijos, Saramotins ne santimu neiedeva Flaksim, pirmkārt jau šancējot atriva Saramotins vilka garakas un jaudigakas maiņas, bez Saramotina Flaksis neatbrauktu uz finišu visiem priekša... finiša spurtā Saramotinam butu bijušas problemas ar Andžu? tas kurš neredzeja, tas lai ned... Saramotins piecēlās un vnk aizbrauca pēdējā kalnā, negaidot nekadu finiša spurtu, kuru parasti Lč gaida Smukulis telojot afigennako sprinteri!!

abi mūsu profi ir labi, bet lūdzu bijušie Smukuļa treneri, māsas un draugi no federacijas-beidziet nolikt Saramotinu, bet Smukuli celt debesīs kā nezkādu nenormalako zvaigzni!!! iztiksim bez tā! tas bij jau 4 gadi atpakaļ, kad Smukulis vispar nekas vel nebij, brauca Francijas DN1 un burzijās tādas pašas ''sēnenes'' ka Saramotins un tagad, ka abi ir profi, nekas nav mainijies!
tāda sajūta, ka Latvija vajag tik vienu riteņbraucēju-Smukuli!!

lai veicās Saramotinam Londonā

     [+] [-]

, 2012-06-26 08:07, pirms 7 gadiem
Un jābūt arī reālistiem - Londonā riteņbraukšanas lielvalstis savus kapteiņus vedīs gariem vilcieniem, mūsējais būs pavisam viens, spēku samērs principā nav līdzvērtīgs... Vainšteinam vismaz pirmajā gonkas trešadālā bija divi mūsējie, un tik un tā uzvara bija fantastika kaut kāda, Motjam nebūs nekā

  -2 [+] [-]

, 2012-06-26 09:10, pirms 7 gadiem
Man gan liekas, ka reālos abu sportistu spēku samērus parādīja atsevišķais starts, kurā Smukulis Motjam iekabināja 1,5 minūtes. Grupas braucienā Gatis vienatnē cīnijās pret visu Smirnova bandu. Šī taktika šoreiz uzvarēja. Bet nosaukt to par godīgu cīņu nevar!!!

  +3 [+] [-]

, 2012-06-26 09:25, pirms 7 gadiem
Individuālais brauciens un grupas brauciens ir ļoti atšķirīgas disciplīnas, mums nav kvotas individuālajam braucienam, bet grupā Motja ir spēcīgāks par Smukuli gan taktiski, gan kā finišieris - gan LČ, gan pavērojot pro sacensību finišus - Motja vienmēr pie finišiem no grupas (kāds ļoti ticams, ka būs Londonā) vienmeŗ ir daudz tuvāk galvgalim - prot izdzīvot tajā masā, kas nesas uz finišu un cīnās par kaļosiem un vietām.
Smukulis tiešām labi brauc, Giro bija prieks skatīties uz viņa aktivitāti, labi izdzīvoja visas trīs nedēļas viņš ir labs komandas braucējs ar diezgan labu ITT, bet Londonā būs cita tipa gonka

     [+] [-]

, 2012-06-26 17:36, pirms 7 gadiem
te viens rakstija, ka realos abu sportistu spēkus paradija ind br, kura Saramotins zaudēja 1,5 min??? haha, Skujiņš zaudēja Smukulim 5 min, bet grupā atbrauca 2 min priekšā un?? kas tad tas ir pa reālo spēku samēru? lai tad Smukulis brauc tik individualos braucienus!
Londona ir grupas brauciens!
ka tik Smukulis nebus tads pats daudzkartējs Latvijas čempis ind br kāds bij Belahvoščiks, bet grupas braukt ''nemācēs'' !!
Grupas br ir jamak braukt, finiša jameklē pozicija un tas jadara visu braucienu, jabrauc gudri un taktiski!
Individuālais brauciens NAV viens un tas pats, kas grupas brauciens, to saprot jebkurš, kurs kadreiz ir braucis ar riteni nopietnakā līmenī kā Japiņa SEB maratoni tautas klase un ari jebkurš, kurš kko saprot no Latvijas riteņbraukšanas, var 100% apgalvot, ka finiša spurtā no 100 reizēm varbūt vienu reizi Smukulis varētu parspēt Saramotinu!

tāpēc grūti saprast Smukuli Latvijas čempionatos, kad kuro gadu pec kārtas viņs atved uz finišu jaunos u23 džekus un pēc tam finisa viņiem zaudē! Līdzigi darija ari Belahvosčiks

  +1 [+] [-]

, 2012-06-26 18:43, pirms 7 gadiem
ITT specializācijas spēka braucēji jau tā arī brauc - ved savas komandas kapteiņus grupu gonkās vai daudzdienu braucienos, vai vēl kā Kančelara brauc smagās klasikas gonkas. Un Smukulim ir tāda specializācija

  +2 [+] [-]

, 2012-06-27 09:31, pirms 7 gadiem
Nekas jau nav tik viennozīmīgi, pateikt kurš labāks pēc Latvijas čempionātiem vispār nav iespējams, jāsaprot ka ir liela atšķirība braukt peletonā ar 10 spēcīgiem braucējiem Smiltenē, vai arī ar 120 Londonā, zinot Motjas ņuhu uz finiša razborkām šoreiz lieku uz viņu, protams ka Gača nav vājāks, bet viņam īstā Olimpiāde varētu būt 2016 gadā!

  -3 [+] [-]

, 2012-06-27 19:40, pirms 7 gadiem
nu ir ir laiks vinam pensija iet...
hmm ka tik chalis nepaliek UK un zemenes saak lasiit

Motja esi labs saproti pats ka tavs vilciens aizbrauca 2007 gadaa

     [+] [-]

, 2012-06-28 02:09, pirms 7 gadiem
2007g. Motja tik sāka savu ceļu uz profiem..
ja Motjam laiks iet pensijā, tad Smukulim vispār nav ko darīt riteņbraukšanā
gan jau Gačas vecās brūtes te komentē, kuras neko nerubī no riteņbraukšanas un gramatika arī nav stiprā puse

     [+] [-]

, 2012-06-30 08:09, pirms 7 gadiem
Kas tas tād lancelots un viām līdzīgie?
Dauņi. Pievaldiet savas hlebalas.
Gan Motja gan Gatis ir spēcīgi braucēji, ko ar uzvarām ir apliecinājuši, un mums vajadzētu priecāties, ka mums tādi ir. Koroče man kautkā liekas, ka gan Motjam gan Gatim kā arī visiem citiem normāliem cilvēkiem nāk vēmiens lasot jūsu debilos komentārus. Koroče tam lancelotam vispār vaja'dzētu uzšaut..