Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Liepiņš karjeru turpinās Beļģijas Pro kontinentālajā komandā

Toms Markss
Toms Markss

Liepiņš karjeru turpinās Beļģijas Pro kontinentālajā komandā
Emīls Liepiņš. Foto: Kaspars Suškevičs

Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš noslēdzis līgumu uz vienu sezonu ar pazīstamo Beļģijas profesionālo kontinentālo komandu "WB Aqua Protect Veranclassic". Jaunās vienības sastāvā latvietim, kurš šogad izcīnījis piecas uzvaras, būs lieliska iespēja startēt tādos leģendāros velobraucienos kā "Parīze – Rubē" un "Tour of Flanders".

Pasaules profesionālajā šosejas riteņbraukšanā šis ir viens no pēdējo gadu sarežģītākajiem mirkļiem. Tas tādēļ, ka darbību pārtraukušas virkne laba līmeņa profesionālās kontinentālās un kontinentālās vienības. Nākamajā sezonā pasaules tūrē neredzēsim vienu no iepriekšējo sezonas labākajām planētas vienībām – "BMC Racing". Jauna darba meklējumos ir arī vairāki Latvijas šosejas riteņbraucēji.

Viens no viņiem ilgstošu laiku bija Emīls Liepiņš, kurš "One Pro Cycling" vienības sastāvā šosezon izcīnīja kopumā piecas uzvaras, no kurām prestižākā neapšaubāmi bija triumfs Beļģijas kausa izcīņas posmā (UCI 1.1 kategorija). Sasniegtie rezultāti, neskatoties uz sarežģīto laiku pasaules riteņbraukšanā, nepalika nepamanīti.

Oficiāli kļuvis zināms, ka 2019. gada sezonā dobelnieks pārstāvēs vienu no Beļģijas vadošajām riteņbraukšanas komandām – "WB Aqua Protect Veranclassic". 2019. gada sezonā šī vienības saglabās profesionālo kontinentālo statusu. Tas dos iespēju startēt pasaules tūres velobraucienos. Komandas sastāvā iekļauti desmit beļģu riteņbraucēju, kā arī pa vienam Luksemburgas un Igaunijas sportistam. Liepiņa jaunais komandas biedrs būs ziemeļu kaimiņš Aksels Nomela, kas arī aizvadījis sekmīgu sezonu, izcīnot vienu uzvaru, bet vēl trīs reizes kāpjot uz goda pjedestāla. Jāpiebilst gan, ka komandas komplektācija vēl nav noslēgusies.

Emīla Liepiņa komentārs par pievienošanos "WB Aqua Protect Veranclassic" komandai: "Esmu ļoti priecīgs noslēgt pilnvērtīgu līgumu ar profesionālo kontinentālo komandu. Īpaši tādēļ, ka situācija pasaules riteņbraukšanā ir smaga. Ļoti daudzi braucēji ir darba meklējumos. "WB Aqua Protect Veranclassic" vienību pazīstu samērā labi. Esmu startējis virknē sacensību, kurās piedalījušies arī šīs komandas riteņbraucēji. Zinu, ka šeit ir ļoti laba struktūra. Parakstot līgumu, vienojāmies, ka es būšu komandas līderis nevis tipisks palīgs citiem. Nākamajā gadā ļoti vēlos izcīnīt vismaz no trīs līdz sešām profesionālajām uzvarām. Plānotais sacensību kalendārs ir ļoti labs, jo komanda startēs "Parīze – Rubē", "Flandrijas" un citos augsta līmeņa viendienas velobraucienos, kā arī prestižās Francijas daudzdienu sacensībās."

Emīls Liepiņš sacensību sezonu ir noslēdzis un šobrīd velta laiku atpūtai no riteņbraukšanas. Tomēr jau drīzumā treniņi tiks atsākti, lai jau februārī jaunās komandas sastāvā izietu uz starta UCI kategorijas velobraucienos.

Izmantotie resursi:
lrf.lv

     [+] [-]

, 2018-10-16 17:10, pirms gada
Prieks ! Solis uz augšu karjerā. Vienīgi nebūs vairs "Aston Martin" ričuka

     [+] [-]

, 2018-10-16 17:16, pirms gada
Bus smaga cīņa par komandā starp sprinteriem Džastins Dzūlzs,Igaunis Nommela,Baptists Plankārts,Kenijs Deheiss Emīls,visi līdzvērtīgi pretinieki.Par šo Blici jau bija nojausma septembrī ka bus priekš Emīla.

     [+] [-]

, 2018-10-17 03:45, pirms gada
Ļoti labi! Lai veicas! Prieks, ka nebūs gregari, bet līderis, kura labā citi strādās!