Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Blūms Pasaules kausa sezonu noslēdz ar 22. vietu posmā ASV

Ints Megnis
Ints Megnis

Blūms Pasaules kausa sezonu noslēdz ar 22. vietu posmā ASV
Mārtiņš Blūms. Foto no sportista "Instagram" profila

Latvijas vadošais kalnu divriteņu braucējs Mārtiņš Blūms svētdien ASV izcīnīja 22. vietu sezonas noslēdzošajā Pasaules kausa posmā MTB olimpiskajā krosā.

Posmā triumfēja šveicietis Larss Forsters, kuram piecas sekundes zaudēja viņa titulētais tautietis Nino Šurters, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa francūzis Maksims Marots.

Tikmēr Blūms sacensības nobrauca cienījami, finišā uzvarētājam zaudējot vien divas minūtes un astoņas sekundes. Blūmam svētdien lielisks bija sacensību vidus. Otrajā pamata aplī latvietis uzrādīja ceturto rezultātu, tobrīd paceļoties no 49. uz 39. vietu, bet pēc tam nākamajos divos apļos viņš bija septītais un devītais ātrākais. Sacensību laikā latvietis pacēlās arī uz 17. pozīciju, bet pēdējos apļos nedaudz atkāpās.

Pateicoties šim rezultātam, Blūms sezonas noslēguma Pasaules kausa kopvērtējumā pacēlās uz 53. vietu. Viņa labākais rezultāts šosezon bija 19. vieta. Tikmēr šī gada Eiropas čempionātā latvietis ieņēma 22. pozīciju, jūlijā viņš pārliecinoši triumfēja Latvijas čempionātā, bet pirms nedēļas Kanādā izcīnīja 46. vietu pasaules čempionātā.

Pasaules kausa kopvērtējumā droši triumfēja Šurters, kurš pirms nedēļas astoto reizi karjerā šajā distancē kļuva par pasaules čempionu.