Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Blūms piedzīvo tehnisku neveiksmi un pasaules čempionātā finišē 14. vietā

Toms Markss
Toms Markss

Blūms piedzīvo tehnisku neveiksmi un pasaules čempionātā finišē 14. vietā
Mārtiņš Blūms
Foto: ZZK Cēsis

Piektdien Austrālijas pilsētā Kērnsā notiekošajā pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā U23 vecuma grupas sacensībās "ZZK" komandas un Latvijas izlases sportists Mārtiņš Blūms finišēja 14. vietā. Otrajā aplī Blūms piedzīvoja velosipēda riepas plīsumu, tobrīd atkrītot uz 25. vietu. Par jauno čempionu kļuva jaunzēlandietis Samuels Gazē.

Kā pirmais no trijiem Latvijas sportistiem uz starta pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā, kas šajā gadā notiek Austrālijas pilsētā Kērnsā, izgāja "ZZK" komandu ikdienā pārstāvošais cēsinieks Mārtiņš Blūms, kurš startēja U23 vecuma grupas sacensībās. Mārtiņš, kurš ir šī gada Pasaules kausa ieguvējs, sacensības uzsāka no pirmās starta rindas, kas deva savas priekšrocības startā. Kopumā uz starta izgāja 68 sportisti. No galvenajiem konkurentiem iztrūka Pasaules kausa kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs Peters Fagerhaugs, kurš bija pieteikts, tomēr uz starta neizgāja.

U23 vecuma grupas sportisti veica ievadapli, kam sekoja seši pamatapļi. Viena pamatapļa garums bija 4,31 kilometrs. Trase bija ļoti dinamiska un salīdzinoši ātra. Bez jau ierastajiem šķēršļiem, stāviem kāpumiem un nobraucieniem, akmeņu sekcijām un dažāda veida tramplīniem, bija jāpievar arī BMX trases elementi.

Ievadapli latvietis noslēdza kā otrais, bet pirmā apļa pirmajā daļā pārņēma sacensību vadību. Apļa beigās Mārtiņš atradās līderu grupā, esot piektajā vietā (ar tādu pat laiku kā līderim). Turpinājumā mūsu sportists atkal brauca visiem pa priekšu. Otrā apļa pirmo daļu cēsinieks noslēdza kā līderis, trīs sekundes priekšā tuvākajam sekotājam Sebastianam Karstensenam no Dānijas.

Diemžēl šī apļa otrajā daļā "ZZK" komandas sportists piedzīvoja neveiksmi – plīsa velosipēda riepa. Tā iemesla dēļ nācās zaudēt daudz laika. Tehniskā problēma tika novērsta, tomēr apli Blūms noslēdza 25. vietā, 1 minūti un 10 sekundes aiz tā brīža līdera – vācieša Maksimiliana Brendla

Turpinājumā latvietis darīja visu no sevis iespējamo, lai atgūtu zaudētās pozīcijas. Trešo apli Blūms noslēdza 22. vietā, tā brīža līderim Brendlam zaudējot 1 minūti un 33 sekundes. Ceturtā apļa pirmajā daļā Mārtiņš Blūms pakāpās uz 19. vietu, tomēr starpība līdz līderim bija pieaugusi virs divām minūtēm. Apļa beigās sacensību divvadībā atradās Gazē un pazīstamais dienvidāfrikānis Alans Haterlijs. Trešajā vietā esošais Brendls jau iepalika par 12 sekundēm. Mārtiņš tikmēr apsteidza divus sportistus un apli noslēdza 17. vietā.

Piekto apli ar 13 sekunžu pārsvaru kā līderis noslēdza jaunzēlandietis Gazē, kuram sekoja dienvidāfrikānis Haterlijs, bet trešajā pozīcijā atradās Brendls (+00:00:38). "ZZK" komandas Latvijas sportists 4,31 kilometru garā piektā apļa beigās pakāpās par divām pozīcijām un atradās 15. vietā (+00:03:03). Noslēdzošā apļa pirmajā daļā Mārtiņš apsteidza vēl vienu konkurentu.

Finišā 22 gadus vecais Latvijas sportists ieguva 14. vietu. Mārtiņa laiks distancē bija 1 stunda 21 minūte un 10 sekundes. Par jauno pasaules čempionu kļuva Samules Gazē no Jaunzēlandes, kurš par 11 sekundēm apsteidza Alanu Haterliju. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Maksimilians Brendls.

Sestdien pulksten 07:30 pēc Latvijas laika pasaules čempionātā MTB XCO krosā elites grupā startēs Arnis Pētersons. "ZZK" komandas sportistam piešķirts 53. starta numurs. Ņemot vērā trases specifiku un to, ka tajā ir salīdzinoši maz apdzīšanas vietu, izšķiroša loma būs starta aplim.

Pasaules čempionāts MTB XCO krosā U23 grupā:

VVārds UzvārdsValstsLaiks
1.Samuel GazeJaunzēlande01:17:46
2.Alan HatherlyDienvidāfrikas Republika+00:00:11
3.Maximilian BrandlVācija+00:00:51
4.Sebastian CarstensenDānija+00:01:26
5.Milan VaderNīderlande+00:01:33
6.Jan VastlČehijas Republika+00:01:45
14.Mārtiņš BlūmsLatvija+00:03:24

Latvijas sportistu starti pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā:

DatumsNotikumsSportists/e
09.09. (plkst. 07:30 pēc LV laika)MTB XCO krosā elites vecuma grupas sacensībasArnis Pētersons
10.09. (plkst. 02:30 pēc LV laika)MTB Downhill junioru meiteņu grupas sacensībasPaula Žibasa.

Izmantotie resursi:
lrf.lv