Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Neilands otro gadu pēc kārtas piedalīsies "Giro d'Italia" velobraucienā

Ints Megnis
Ints Megnis

Neilands otro gadu pēc kārtas piedalīsies "Giro d'Italia" velobraucienā
Krists Neilands gatavojas otrajam startam "Giro d'Italia"

Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā Krists Neilands otro gadu pēc kārtas piedalīsies prestižajā "Giro d'Italia" velobraucienā, kļuva zināms pēc tam, kad kuldīdznieks svētdien izcīnīja otro vietu Astūrijas tūres velobrauciena kopvērtējumā.

Kādā no trim prestižākajām pasaules tūrēm Neilands debitēja pērn "Giro d'Italia", sacensībās esot ļoti aktīvs un sešos posmos cenšoties aizbraukt atrāvienos. Kopvērtējumā viņš ieņēma 73. vietu, sakot, ka ar katru nedēļu jutās arvien labāk. Pērnā gada vidū Neilands pagarināja līgumu ar "Israel Cycling Academy" komandu, bet šī gada sākumā kļuva zināms, ka vienība atkal saņēmusi speciālo ielūgumu dalībai sacensībās.

Šī nedēļa Neilandam bija ļoti veiksmīga, izcīnot otro vietu 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena Astūrijā kopvērtējumā. Pirms sacensībām "Israel Cycling Academy" paziņoja, ka Neilands būs tās līderis šajā velobraucienā, latvietim nepieviļot uz sevi liktās cerības.

"Giro d'Italia" velobrauciens šogad sāksies 11. maijā Boloņā un beigsies 2. jūnijā Veronā.

No Latvijas sportistiem "Giro d Italia" vissekmīgāk kopvērtējumā startējis Pjotrs Ugrjumovs, kurš 1993. gadā kopvērtējumā bija otrais, 1995. gadā izcīnīja trešo vietu, bet gadu vēlāk ieņēma ceturto pozīciju. 1999. gadā uzvaru šo sacensību posmā guva Romāns Vainšteins. 2007. gadā uzvaru komandu vērtējumā guva Raivja Belohvoščika pārstāvētā "Saunier Duval" vienība ar latvieti sastāvā. No Latvijas sportistiem “Giro d Italia” vēl startējuši arī – Andris Naudužs (106. vieta 2004. gadā), Gatis Smukulis (84. vieta 2012. gadā) un Aleksejs Saramotins (165. vieta 2015. gadā).