Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Blūms pievienojas vienai no pasaules labākajām MTB komandām

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Blūms pievienojas vienai no pasaules labākajām MTB komandām
Mārtiņš Blūms
Foto: ZZK/ Cēsis

Aizvadītā gada Pasaules kausa ieguvējs kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskajā krosā (XCO) U23 vecuma grupā Mārtiņš Blūms noslēdzis divu gadu līgumu ar vienu no pasaulē spēcīgākajām UCI MTB elites komandām “CST Sandd Americian Eagle”. Jaunās vienības sastāvā cēsinieks aizvadīs pirmo sezonu elites grupā Pasaules kausa izcīņā, kā arī citās augsta mēroga sacensībās.

Aizvadītais gads Latvijas MTB bija panākumiem bagātākais šī riteņbraukšanas veida pastāvēšanas vēsturē. Mārtiņš Blūms izcīnīja uzvaru Pasaules kausa izcīņas MTB XCO krosā kopvērtējumā U23 vecuma grupā, kā arī bija ceturtais Eiropas U23 čempionātā. Tikmēr Arnis Pētersons, startējot elites grupā, izcīnīja 20. vietu Pasaules kausa posmā un 23. vietu pasaules čempionātā elites vecuma grupā.

Oficiāli kļuvis zināms, ka 22 gadus vecais Mārtiņš Blūms pievienojies Nīderlandē reģistrētajai UCI MTB komandai “CST Sandd Americian Eagle”. Līgums noslēgts uz divām sezonām. Mārtiņš jaunās komandas sastāvā startēs Pasaules kausa izcīņas posmos, kā arī citās UCI kategorijas MTB sacensībās. Jāizceļ, ka cēsiniekam šī būs pirmā sezona elites vīru grupā.

Mārtiņa Blūma komentārs par pievienošanos “CST Sandd Americian Eagle” komandai: “Par iespēju pievienoties jaunajai komandai uzzināju pēc pērnā gada noslēdzošā Pasaules kausa izcīņas posma. “CST Sandd Americian Eagle” vienības vadītājs bija vērojis manu sniegumu arī iepriekšējos posmos. Viņš bija ieinteresēts redzēt mani sastāvā uz turpmākajām sezonām. Šajā gadā mans mērķis ir vēl nedaudz iepazīt savu organismu augstkalnes apstākļos. Runājot par rezultātiem, mērķis ir būt stabilam Pasaules kausa posmos un turēties labāko 20 braucēju vidū. Pirmajā posmā, kas notiks Dienvidāfrikas Republikā, gan augstus mērķus nestādu, jo sacensības notiks jau marta sākumā, bet otrais posms gaidāms vien maijā!”

“CST Sandd Americian Eagle” sastāvā jaunajā sezonā startēs arī aizvadītā gada Pasaules kausa ieguvēja sieviešu elites grupā Jana Belomoņa no Ukrainas, Dānijas čempions Sebastians Karstensens, Nīderlandes U23 čempions Davids Nordemans, kā arī Lielbritānijas čempions Grants Fergusons.

2018. gada sezonā Pasaules kausa izcīņā MTB XCO krosā iekļauti kopumā septiņi posmi, no kuriem pirmais jau 18. martā notiks Dienvidāfrikas Republikā. Šī gada Eiropas MTB XCO čempionāts 7. augustā notiks Skotijā, bet pasaules čempionāts 4. septembrī Šveicē.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs