Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Latvijai veiksmīgais parabobslejs tomēr vēl netiek iekļauts paraolimpiskajās spēlēs

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijai veiksmīgais parabobslejs tomēr vēl netiek iekļauts paraolimpiskajās spēlēs
Parabobsleja kamanas. Foto: IBSF

2022. gada Pekinas paraolimpiskajās spēlēs tomēr vēl nebūs iekļauts parabobslejs, kurā ar lieliem panākumiem startē Latvijas atlēti, lēmusi Pasaules Paralimpiskā komiteja.

2016. gadā IPC provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022.gada paraolimpisko spēļu programmā, tomēr šodien pieņemts pretējs lēmums.

"IPC lēmums neiekļaut parabobsleju 2022. gada Pekinas paraolimpisko spēļu programmā pieņemts, jo sporta veids neizpildīja vienu no minimālajām prasībām, kas tika izvirzītas 2016. gada septembrī. Kad IPC provizoriski apstiprināja sporta iekļaušanu, noteica, ka minimāli 12 valstīm no vismaz trijiem reģioniem regulāri jāpiedalās sacensībās 2016./17. un 2017./18. gada sezonā. Sporta veids to nav paveicis," teikts IPC paziņojumā, organizācijai izsakot cerību, ka parabobslejs turpinās attīstīties, lai kā vēl spēcīgāks pievienotos 2026. gada paraolimpiskajās spēlēs.

"Pēc pēdējo mēnešu diskusijām ar IPC, šis nāca kā liels pārsteigums, jo Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) bija iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus, izpildījusi izvirzītos kritērijus. IBSF iespējami drīzāk tiksies ar IPC vadību, lai saprastu pieņemtā lēmuma iemeslus," teikts IBSF paziņojumā.

Latvija šogad nebija pārstāvēta Phjončhanas paraolimpiskajās spēlēs, lielas cerības liekot ar parabobsleja iekļaušanu Pekinas spēlēs. 2016. gadā Alvis Brants un Artūrs Klots pasaules čempionātā parabobslejā ieguva attiecīgi sudraba un bronzas godalgas, bet 2017. un 2018. gadā Klots kļuvis par pasaules čempionu. Tāpat Brants šogad kļuva par Eiropas čempionu, bet pērn novembrī Annija Krūmiņa kļuva par pirmo sievieti, kurai izdevies uzvarēt Pasaules kausa sacensībās šajā sporta veidā.

Izmantotie resursi:
https://www.paralympic.org/news/ipc...
IBSF Statement regarding IPC decision to Para...