Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Mellei 17. vieta pasaules čempionātā paralimpiskajā loka šaušanā

Ints Megnis
Ints Megnis

Mellei 17. vieta pasaules čempionātā paralimpiskajā loka šaušanā
Gints Jonasts. Foto: worldarchery.org

Latvijas sportiste Ieva Melle izcīnījusi 17. vietu pasaules čempionātā paralimpiskajā loka šaušanā, kamēr Gints Jonasts, kurš startēja gan olimpiskajā, gan kompaktloka klasē, palika zemāk.

Vispirms kvalifikācijā Melle ar 584 punktiem ieņēma 11. vietu starp 35 atlētēm, bet pēc tam izslēgšanas turnīrā jau savā pirmajā duelī zaudēja brazīlietei Taisai Silvai Karvaļu. Līdz ar to viņa sacensības noslēdza ar dalītu 17. vietu.

Tikmēr Jonasts olimpiskā loka klasē kvalifikācijā ar 564 punktiem bija 53. vietā starp 67 šāvējiem, bet pēc tam izslēgšanas turnīrā pārvarēja vienu kārtu un finišēja dalītā 33. pozīcijā.

Tāpat Jonasts startēja arī kompaktloka klasē, kurā kvalifikācijā palika 72. pozīcijā starp 79 sportistiem, bet izslēgšanas turnīrā neizgāja uz starta un sacensības noslēdza ar dalītu 57. vietu.

Savukārt jaukto komandu sacensībās latvieši kvalifikācijā bija 13. vietā starp 20 izlasēm. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā viņi uzveica Azerbaidžānas sportistus, bet otrajā piekāpās Dienvidkorejai, kas noslēgumā deva dalītu devīto pozīciju.

Pirms čempionāta Starptautiskā Loka šaušanas federācija publicēja rakstu par Jonastu, kurā īpaši izcēla, ka viņš startēs abās loka klasēs. "Olimpiskajā klasē šauju 14 gadus. Vēlējos pārmaiņas, tāpēc sāku šaut arī ar kompaktloku," saka Jonasts, kurš otrai klasei pievērsies pirms pusgada. Viņš pauž cerību Tokijas paralimpiskajām spēlēm kvalificēties abās klasēs - kompaktloka klasē viņš centīsies kvalificēties individuāli, bet olimpiskā loka klasē jaukto komandu sacensībās.

Šī gada pasaules čempionāts ir pirmās atlases sacensības paralimpiskajām spēlēm, tajā tiks sadalītas 80 ceļazīmes.

Pirmdien sāksies arī pasaules čempionāts loka šaušanā, kurā Latviju pārstāvēs Dāvis Blāze, Jānis Bružis, Inārs Dubkevičs un Jūlija Oļeksejenko.

Izmantotie resursi:
https://worldarchery.org/news/16910...