Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Čempions saimnieko savās mājās

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Čempions saimnieko savās mājās
Bartošs Zmaržliks (tuvplānā) pārliecinoši uzvarēja GP seriāla 3. posmā. Vai sestdien būs turpinājums un līdera maiņa kopvērtējumā?

Pašreizējais pasaules čempions spīdvejā polis Bartošs Zmaržliks pārliecinoši uzvarēja "Grand Prix" seriāla 3. posmā sev tik labi zināmajā Gožuvas mototrekā - viņš brauc Gožuvas "Stal" komandas rindās - un vairs tikai par vienu punktu atpaliek no līdera kopvērtējumā cita poļu motobraucēja Maceja Janovska.

Par 3. posma lielāko pārsteigumu kļuva pirmā posma uzvarētāja un tobrīd vicelīdera kopvērtējumā Artjoma Lagutas (Krieviaj) neiekļūšana pusfinālā. Pirmajos divos braucienos viņš vispār palika bez punktiem, trešajā finišēja otrais, tad - atkal otrais un ar uzvaru pēdējā braucienā bija par maz, lai tiktu starp astoņiem labākajiem - ar 7 punktiem šoreiz nepietika.
Knapi pusfinālā iekļuva arī iepriekšējā posma uzvarētājs un līderis kopvērtējumā Macejs Janovskis. Viņam pēc diviem braucieniem bija tikai divi punkti, pirms pēdējā brauciena - tikai 5 punkti un tikai uzvara pēdējā braucienā deva vietu pusfinālā. Janovskis brauca ļoti nestabili, par ko liecina punktu krāšanas grafiks - 2,0,3,0,3. Pusfinālā viņš palika ceturtais un finālā netika.
Ar grūtībām pusfinālā iekļuva arī trīskārtējais pasaules čempions bits Tais Vofindens, kuram pēc diviem braucieniem bija tikai 3 punkti. Tiesa, turpinājumā viņš brauca lieliski, sakrāja 11 punktus, bet pusfinālā gan palika tikai trešais.
Zmaržliks sāka ar četrām uzvarām pēc kārtas un savu vienīgo zaudējumu piedzīvoja 19. braucienā, kad piekāpās Vofindenam. Toties pēc tam gan pusfinālā, gan finālā - pārliecinošas uzvaras. Zmaržlikam tā bija 7. uzvara GP posmos.
Pārsteidza 2017. gada pasaules čempions austrālietis Džeisons Doils. Pirmajos divos posmos viņš bija attiecīgi 11. un 15. vietā, bet piektdien Gožuvā atgādināja, kurš pirms trim gadiem ieguva titulu - pamatsacensībās Doils gan sakrāja tikai 8 punktus un pusfinālā iekļuva viens no pēdējiem, taču tad bija otrais gan savā pusfinālā, gan finālā un abas reizes zaudēja tikai Zmaržlikam. Doils pirmajā trijniekā nebija jau 13 GP posmus pēc kārtas - kopš 2018. gada 9. posma, kad viņš finišēja otrais finālā Teterovas (Vācija) mototrekā.
Trešais finālā bija zviedrs Fredriks Lindgrens, ceturtais - dānis, pagājušā gada pasaules vicečempions Leons Madsens.
Notikumi piektdien Vroclavā un situācija kopvērtējumā liecina, ka spēkošanās par titulu, par otro un trešo vietu, kā arī par vietu sešiniekā, kas nodrošinās vietu GP seriālā 2021. gada sezonā, būs ļoti spraiga. Sestdien turpat Gožuvā spīdvejisti aizvadīs 4. GP posmu, bet pirms tā situācija pirmajā sešiniekā ir šāda (atgādināšu, ka šosezon braucēji iegūst punktus par vietu posmā - 20, 18, 16, 14 un ik par punktu mazāk - nevis summē katrā posmā braucienos iekrātos punktus): Janovskis - 48 punkti, Zmaržliks - 47, Lindgrens - 46, Vofindens - 43, Laguta - 40 un Madsens - 32 punkti. Uzreiz aiz sešinieka ir Doils - 26 punkti, slovāks Martins Vaculiks - 24, Emīls Saifutdinovs (Krievija) - 22 punkti...