Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Pasaules rallija čempions Tanaks nedēļas nogalē priecēs skatītājus Igaunijas rallijā

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Pasaules rallija čempions Tanaks nedēļas nogalē priecēs skatītājus Igaunijas rallijā
Ots Tanaks testos Somijā. Foto: Hyundai Motorsport

Šajā nedēļasnogalē, 4.jūlijā, Igaunijā ar Viru ralliju, kas būs Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms, beidzot Baltijā tiks atklāta jaunā rallija sezona. Zināms, ka šajā posmā ar ''Hyundai i20 Coupe WRC'' startēs arī pasaules rallija čempions Ots Tanaks.

Igaunijas Viru rallijs norisināsies vienu dienu, kur sportistiem būs jāveic septiņi ātrumposmi ar kopējo garumu 88 kilometri. Kā teikts sacensību nolikumā, tad tā kā rallijs notiek koronavīrusa bīstamības situācijā, visiem sportistiem, amatpersonām un skatītājiem jāievēro Igaunijas valdības izstrādātie noteikumi "divreiz pa divi". Šie noteikumi paredz, ka visi cilvēki var atrasties sabiedriskā vietā kopā, taču starp viņiem jāievēro divu metru distance (tas neattiecas uz ģimenēm). Ja ir iespēja, tad jāizmanto sejas maskas. Tāpat sacensību nolikumā teikts, ka skatītājiem šoreiz nebūs atļauts apmeklēt servisa parku. To ar īpašām aprocēm varēs apmeklēt dalībnieki un viņu darbinieki.

Rallijam dalību kopā apstiprinājušas 83 ekipāžas, kuru vidū ir arī vairākas latviešu ekipāžas. Uz starta izies tādi igauņu braucēji kā Georgs Gross (Ford Fiesta WRC), Rolands Murakas (Ford Fiesta), Egons Kaurs (Ford Fiesta), Margus Murakas (Audi S1), Prīts Koiks (Ford Fiesta R5), Rauls Jēts (Škoda Fabia R5 Evo), Rolands Poms (Hyundai NG I20 R5) u.c. Jāpiebilst, ka starta sarakstā šobrīd pieteikušās arī 15 GAZ automašīnas.

Lai arī sākotnēji starta sarakstā nebija Ota Tanaka vārds, vēlāk noskaidrojās ka šajā rallijā ar ''Hyundai i20 Coupe WRC'' startēs arī Ots Tanaks. ''Esmu priecīgs, ka mums ir iespēja atkal atgriezties rallija sacensībās ar mūsu ''Hyundai i20 Coupe WRC''. Īpašs notikums ir tajā, ka tas notiks Igaunijā. Esam aizvadījuši produktīvus testus Somijā, un tagad ir svarīgi pielāgoties sacensību režīmam un atgriezties ritmā. Šī rallija ceļi vienmēr bijuši izaicinoši, un man tas patīk. Tas ir tieši tas, kas mums tagad vajadzīgs,'' tā Ots Tanaks.

No latviešiem šajā posmā startēs Edijs Bergmanis/Edgars Grīns, Edgars Balodis (stūrmanis vēl nav zināms), Reinis Nitišs/Andris Mālnieks, Arnis Alksnis/Kaspars Zuģickis un Aleksandrs Jakovļevs/Valērijs Maslovs.

Izmantotie resursi:
Sākums - Go4speed