Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Latvijas autokrosa līderi gatavojas Brenguļu jaunajai ērai

Juris Grīns
Juris Grīns

Trešdien noslēdzās pieteikumu termiņš sestdienas, 18. jūnija Latvijas autokrosa čempionāta posmam Brenguļos. Valmieras puses trase čempionātu uzņems pirmo reizi kopš 2012. gada. Atgriešanās sacīkstē uz starta visu klašu vadošie braucēji.

Brenguļu posmam pieteikušies 55 dalībnieki. Visvairāk, kā ierasts, 2000 Super klasē, kur cīņām gatavi 14 dalībnieki. Braucēju sastāvs sāk stabilizēties un ar katru sacīksti pārsteigumu paliek mazāk. Taču arī šoreiz neiztikt: čempionāta debijai gatavojas Juris Narubins, kurš līdz šim bija startējis folkreisā, bet pirmo krosa sacīksti aizvadīja turpat Brenguļos Krosa komisijas kausā. Tehniska rakstura pārsteigums – Mārtiņš Spīķis trasē dosies ar sestdien sasisto Sanda Džeriņa Opel Astra. Mašīna jau pārbūvēta, sagatavota un guvusi tehniskā komisāra atzinumu, lai varētu stāties uz starta. Mārtiņš krosa debijas sezonas sākumu aizvadīja ar dzimtas Peugeot 206, tomēr šobrīd izteikti jūtams auto nogurums.

11 dalībnieku VAZ Klasika klasē. Bija par vienu vairāk, taču motora defekts mājās atstās igauni Mēli Kahku. Uz starta visi prognozētie līderi, izņemot Andri Krieviņu. Šī būs ne tikai intriģējoša, bet arī visai izšķiroša sacīkste klasei: pēc Kalvja Tēta un Imanta Kolomenska uzvarām Smiltenē un Vecpilī šī būs pēdējā iespēja savu vārdu teikt arī čempionam Arnim Odiņam. Ja arī savās mājās neizdosies uzvarēt, šīs klases tituls un varbūt pat medaļa būs zaudēta. Kopvērtējums gan rāda, ka par pārliecinoši prioritāti Odiņam šogad kļuvusi 1600 klase.

Desmit dalībnieku B600 bagiju klasē. Starp citu, šī klase Brenguļos nav startējusi krietni ilgāk – čempionāta posms Valmierā nav noticis kopš 2009. gada. Togad trases specifika bagijiem uzrādīja bīstamību, tāpēc B600 posms pārcēlās ar Mūsas trasi, notiekot Eiropas čempionāta posmu ietvaros. Kopš tā laika trase mainījusies, tāpēc bagijiem Brenguļos jauns sākums.

Astoņi braucēji 1600 klasē. Ierindā visi līderi. Visai unikāls notikums – pašlaik sarakstos nav Jānis Grīnvalds, kurš ir viens no šīs klases regulārākajiem un pieredzējušākajiem braucējiem.

Open 2500 klase pirms šī posma nostājusies uz naža asmens kvoruma savākšanas ziņā. Pēc avārijas Vecpilī, saprotams, apstājusies Eduarda Iesalnieka sezona. Vecpils fināls par enerģisku iznāca Jānim Augulim – mašīnu pašlaik nav iespējams sagatavot cīņām. Savukārt sestdien Vecpilī LAF Krosa komisijas kausā – lai arī finālā sasniegts finišs – problēmas piedzīvojis Armanda Pārupes Volvo. Elektrības problēmas joprojām liedz debitēt Harijam Līgotnim. Ņemot vērā, ka nosauktie veido trešdaļu no klases braucējiem, atbirums pamatīgs. Situāciju pēdējā brīdī glābj Raivis Grigorovičs, kurš pieteicās kā kvorumu veidojošais sestais dalībnieks.

Pēc lieliskā sākuma ar desmit dalībniekiem Smiltenē zināmus zaudējumus cieš arī Mini bagiju klase. Brenguļos uz starta nebūs pāris braucēju, piemēram, Normants Lepšis, kurš varētu sastādīt kompāniju cīņā par uzvaru. Toties gaidāms Mata Zavarska un Markusa Ūtēna duelis.

Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka Brenguļi ar savu atgriešanos un trases specifiku var sarūpēt īpatnējus rezultātus.

Izmantotie resursi:
Autocross.lv