Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Motosportists Siliņš pirmo reizi aizvada ISDE sešu dienu sacīkstes Portugālē

Juris Grīns
Juris Grīns

Motosportists Siliņš pirmo reizi aizvada ISDE sešu dienu sacīkstes Portugālē
Foto: Facebook.com/endurosports

Šobrīd 94. reizi norisinās starptautiskās FIM enduro sešu dienu sacensības jeb FIM "International Six Days of Enduro" (ISDE). Šogad sacensības notiek no 11. līdz 16. novembrim Portugālē, Portimao autodroma trasē.

Pirmo reizi savā sportista karjerā šajās grandiozajās sešu dienu sacensībās piedalās latviešu sportists, pieredzes bagātais enduro braucējs Edgars Siliņš (#515), kurš kopā ar spēcīgajiem igauņu sportistiem Elariju Talu (#415) un Prītu Bieni (#315) cīnīsies par uzvaru. Šajās sacensībās Edgars pārstāv Igaunijas komandu.

Edgars Siliņš pirms starta: "Visu iepriekšējo nedēļu staigājām, skatījāmies testus. Tur nekā pārsteidzoša un sarežģīta nebija. Vismaz neizskatījās. Kopā sanāk desmit dažādi ātruma testi. Pirmdien un otrdien katrā aplī būs trīs testi. Katrs no šiem testiem ir aptuveni 5 līdz 7 kilometrus gari. Trešdien un ceturtdien būs trīs citi testi un piektdien tāpat. Katras dienas beigās vēl būs papildu tests. Sestdien – sacensību noslēdzošajā dienā būs motokross. Katru dienu vidēji būs jānobrauc 270 kilometri. Tehniskā kontrole veiksmīgi izieta. Viss atbilst prasībām. Kopā vairāk kā 700 braucēju, konkurence liela. Būs jācīnās."

Komentārs pēc pirmās dienas: "Pirmdien aizvadīta ISDE pirmā diena. Kopā nobraukti 290 km, visas dienas garumā pievarēti septiņi testi, no 173 finišītējiem ierindojos 17. vietā. Šīs sacensības atšķiras ar to, ka jāiztur ir visas sešas dienas bez kļūdām un līdz galam, jo tas nesīs galā vislabāko sniegumu. Pirmajā testā, diemžēl, pieļauta rupja kļūda, pēc kuras sekoja kritiens pāri ragiem. Taču uz atlikušajiem testiem saņēmos un pēdējā testā pat uzrādīju septīto ātrāko laiku no visiem klases braucējiem. Šodien bija tikai pirmā diena un līdz finišam vēl ir atlikušas piecas, smagas dienas."

Komentārs pēc otrās dienas: "Otrdien braucās labāk nekā pirmdien, kaut arī muskuļi sāk likt par sevi manīt un no rīta pamodos diezgan stīvs. Bez kritieniem, bet mazām kļūdiņām, atkal 290 km pievarēti. Sava klasē 14. vieta un kopā no visām kluba klasēm 21. vieta starp 340 konkurentiem. Ļoti putekļaina trase, ja priekšā braucošais trāpījās lēnāks, tad apdzīt praktiski nebija iespējams. Vienā no testiem ļoti patraucēja amerikāņu braucējs, kurš pēc kritiena uzsāka braukt tieši pirms manis un lielo putekļu dēļ nevarēju apdzīt, nācās nobraukt visu testu aiz viņa, kurš bija šodien arī sliktākais tests. Šodien arī labāk jutos uz moča, labāk to izjutu un kontrolēju, sāku aprast ar pārmaiņām. Trešdien jauni testi un pārbraucieni un četras dienas līdz finišam."

Rezultāti: https://fim-isde.com/fim-isde-2019-...

Izmantotie resursi:
Jaunumi « Sākums - AutoEuro