Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Pussoli no titula esošie Bakss un Stupelis gūst trešo vietu kvalifikācijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Pussoli no titula esošie Bakss un Stupelis gūst trešo vietu kvalifikācijā
Kaspars Stupelis. Foto: Stijn Vanoverbeke Photography

Jau šonedēļ titulu nodrošināt cerošie Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis sestdien izcīnīja trešo vietu savā kvalifikācijas grupā pasaules čempionāta blakusvāģu motokrosā sezonas priekšpēdējā posmā, kas notiek Francijā.

Pirmoreiz titulu Bakss un Stupelis teorētiski varēja nodrošināt jau pirms nedēļas Beļģijā. Tomēr viņi izcīnīja otro vietu, kamēr uzvaru ar maksimālo punktu skaitu guva galvenie sāncenši Marvins Vanlušens un Bens van den Bogārts. Līdz ar to divus posmus pirms sezonas beigām Nīderlandes un Latvijas ekipāžai ir 65 punktu pārsvars, kamēr vienā etapā maksimāli iespējams iegūt 50.

Sestdien kvalifikācijā A grupā pirmās trīs ekipāžas iebrauca desmit sekundēs - labākā bija Kēna Hermansa ekipāža, kurai 6,6 sekundes zaudēja Stjuarta Brauna pilotētais motocikls, bet vēl 1,6 sekundes zaudēja Bakss un Stupelis. Tikmēr B grupā ļoti pārliecinoši uzvarēja Vanlušena ekipāža, tuvākos sekotājus apsteidzot par 20 sekundēm. Tāpat tajā sesto vietu izcīnīja igauņa Kerta Varika un latvieša Laura Daidera ekipāža.

A grupas kvalifikācijas rezultāti: sidecarcross.eu
B grupas kvalifikācijas rezultāti: sidecarcross.eu

Sacensībās svētdien pirmais brauciens sāksies plkst. 14:15 pēc Latvijas laika un otrais 17:00. Ja Bakss un Stupelis rīt piedzīvos neražu, viņiem visas cerības būs jāatliek uz noslēdzošo etapu, kas vēl pēc nedēļas tiks aizvadīts Vācijā.

Bakss ar Stupeli šosezo uzvarējuši piecos no līdz šim aizvadītajiem 12 etapiem, kamēr Vanlušena ekipāža bijusi labākā trīsreiz. Vanlušens pirmoreiz par pasaules čempionu kļuva pērn, kamēr viņa kantētājam van der Bogārtam tas bija jau ceturtais tituls. Tikmēr Bakss par čempionu kļuvis 2015. un 2017. gadā, bet veterāns Stupelis savus iepriekšējos titulus guvis ļoti sen - 2003. un 2004. gadā ar Danielu Vilemsenu. Latvija līdz šim pēdējo titulu guvusi pirms desmit gadiem, kad Jorisa Hendriksa kantētājs bija Kaspars Liepiņš.