Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Miks Šūmahers pirmo reizi piedalīsies F1 posma treniņbraucienos

Juris Grīns
Juris Grīns

Miks Šūmahers pirmo reizi piedalīsies F1 posma treniņbraucienos
Miks Šūmahers. Foto: Scuderia Ferrari

Miks Šūmahers jau nākamajā "Formula 1" posmā, kas norisināsies Nirburgringā, tiks pie iespējas pirmo reizi piedalīties pasaules čempionāta treniņbraucienos. Tāda pati iespēja tiks dota citam vadošajam F2 seriāla pilotam Kelamam Ailotam.

"Ferrari" komanda iecerējusi visiem trim vadošajiem attīstības programmas pārstāvjiem, kas šogad rāda labu sniegumu "Formula 2" sacensībās, dot iespēju šosezon izmēģināt savus spēkus "Grand Prix" treniņbraucienos, stājoties pretī F1 pilotiem.

Septiņkārtējā F1 pasaules čempiona Mihaela Šūmahera dēls nākamās nedēļas piektdienā Eifelas "Grand Prix" posma pirmajā treniņā sēdīsies Antonio Džovinaci vietā pie "Alfa Romeo" formulas stūres, kamēr Ailots tajā pašā sesijā brauks "Haas" komandas sastāvā Romēna Grožāna vietā.

Savukārt šodien jaunie talanti atrodas "Ferrari" privātajā trasē Fiorano, kur aizvada testus ar 2018. gada modeli SF71H, lai iespējami labāk aprastu ar jaudīgo tehniku.

"Gribējām organizēt šos testus, lai mūsu labākie trīs juniori būtu iespējami labāk sagatavoti F1 treniņbraucieniem, kas katram no viņiem būs īpašs notikums," stāsta "Ferrari" sporta nodaļas direktors Lorēns Mikīss. "Tā viņiem ir iespēja aprast ar "Formula 1" mašīnu, kas ir daudz sarežģītāka par to, ko viņi ikdienā pilotē sacensībās."

Plānots, ka trešais "Ferrari" attīstības programmas F2 pilots Roberts Švarcmans no Krievijas pie iespējas piedalīties oficiālajos treniņbraucienos tiks noslēguma posmā Abū Dabī, taču vēl nav izlemts, kuras komandas sastāvā izbrauks trasē.

Šūmahers šosezon F2 čempionātā uzvarējis divās sacīkstēs, bet uz pjedestāla pabijis kopumā jau desmit reizes, ieņemot pirmo vietu kopvērtējumā. Ailotam ir trīs uzvaras un pieci pjedestāli, viņš kopvērtējumā ir otrais, atpaliekot 22 punktus. Tikmēr Švarcmanam pēc laba sezonas sākuma pēdējie posmi nav padevušies spoži, viņš zaudējis pozīcijas un pašlaik ir piektais, taču aizvien ar labām izredzēm čempionātu noslēgt pirmajā trijniekā.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

     [+] [-]

, 2020-09-30 12:43, pirms 4 nedēļām
"kamēr Eitkens tajā pašā sesijā brauks "Haas" komandas sastāvā"
Vai tomēr Ailots?