Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Hamiltons: "Ir dienas, kad jūtos vājš un gribu beigt F1 karjeru"

Juris Grīns
Juris Grīns

Hamiltons: "Ir dienas, kad jūtos vājš un gribu beigt F1 karjeru"
Lūiss Hamiltons. Foto: Mercedes F1

Seškārtējais pasaules čempions Lūiss Hamiltons, kura ikdienu, tāpat kā daudzus citus, būtiski mainījusi koronavīrusa pandēmija, atzīst, ka nereti domā par to, vai ir vērts turpināt karjeru "Formulā 1". Pagaidām gan viņam izdodas atrast motivāciju, taču reizē rodas daudzi jautājumi par nākotni.

"Ir dienas, kad pieceļos un sajūtos vājš, nejūtos motivēts iet un trenēties," viņš stāsta "Mercedes" komandas izplatītā video. "Kas notiek? Kas būs tālāk? Vai man vispār vajag turpināt braukt sacīkstēs? Šīs lietas es sev jautāju. Visu to pārdomāju, tad paiet nākamā stunda un secinu, ka mīlu to, ar ko nodarbojos. Tobrīd sev jājautā, kāpēc vispār uzdodu sev jautājumu, vai gribu turpināt karjeru?"

Hamiltonam pašlaik ir 35 gadi, un F1 čempionātā viņš aizvadījis jau 13 sezonas. No tiem pilotiem, kuri stājās uz starta sportista pirmajā sezonā 2007. gadā, aizvien aktīvi čempionātā vairs ir tikai Kimi Raikonens un Sebastians Fetels, un ir skaidrs, ka Hamiltona karjera tuvojas noslēgumam. Tiesa, tieši šobrīd pilots ir savu panākumu virsotnē, izcīnot vienu titulu pēc otra un nākamajā sezonā būs ceļā jau uz septīto no tiem.

"Psiholoģiskajā ziņā visu nosaka tas, vai jūties apmierināts ar sevi," viņš skaidro. "Ir jāspēj atrast ceļš, lai mīlētu sevi. Es tiešām pavadu daudz laika, ko veltu pats sev. Man jābūt drošam, ka es pats sevi spēju novērtēt, jāspēj novērtēt lietas, ko daru labi, jāspēj pieņemt arī neveiksmes un to, kas tev pašam nepadodas. Tajā pašā laikā nedrīkst pret sevi izturēties pārlieku skarbi."

Lai gan Hamiltons ar nepacietību gaida jaunās sezonas sākumu, viņš cer, ka pašizolācija būs padarījusi viņu vēl spēcīgāku: "Ja šajās dienās mēs neaugam un neattīstāmies, tad ko mēs šajā laikā darām? Ja neattīstāmies, tātad vienkārši izniekojam laiku, sēžot uz dīvāna. Daudzi cilvēki par to šobrīd domā. Bet tev ir jāceļas un jāiet uz priekšu, jāatrod tas, ko mīli un jāsaka sev, ka to darīsi. Es neļaušu, ka kaut kas stājas manā ceļā."

Pēc šī brīža situācijas paredzams, ka 2020. gada F1 pasaules čempionāts sāksies jūlija sākumā ar diviem posmiem Austrijā. Tikmēr tiek apšaubītas iespējas trešajam un ceturtajam posmam notikt Lielbritānijā, jo Apvienotā Karaliste noteikusi 14 dienu karantīnu tiem, kas šajā valstī ieceļojuši. Iespējams, šie divi posmi tiks rīkoti Vācijā, Hokenheimas trasē.

Izmantotie resursi:
Loading 3rd party ad content