Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

F1 apskatnieks: "No "Williams" komandas uzvarētāju gars pazuda jau sen"

Juris Grīns
Juris Grīns

F1 apskatnieks: "No "Williams" komandas uzvarētāju gars pazuda jau sen"
Foto: Motorsport.com

Pēc tam, kad leģendārā "Williams" komanda nesen tika pārdota ASV investīciju uzņēmumam "Dorilton Capital", svētdien notikušās F1 sacīkstes Mudžello trasē bija pirmās, kurās vienību vairs nevadīja kāds no Viljamsu ģimenes pārstāvjiem. F1 apskatnieks Džo Seiverds tikmēr atzīst, ka, lai gan Viljamsi vēl bija kopā ar savas ģimenes radīto un daudzas desmitgades pārvaldīto komandu, tās sacīkšu gars jau sen bija zudis.

Pagājušajā nedēļā, drīz pēc komandas pārdošanas, Klēra Viljamsa paziņoja, ka atstāj komandas vadītājas posteni. Formāli vienības boss aizvien bija tāds dibinātājs Frenks Viljamss, taču jau vairākus gadus komandu faktiski vadīja viņa meita. Līdz ar šo paziņojumu kļuva zināms, ka Viljamsu ģimene pilnībā aiziet no komandas, lai arī "Dorilton Capital" solījušies saglabāt tās vēsturisko identitāti, tostarp nosaukumu.

"Ģimene aiziet, bet, runājot godīgi, Viljamsu uzvarētāju gars jau ļoti sen bija zudis no šīs komandas," podkāstā "Missed Apex" atzina Seiverds. "Es teiktu, ka tas pazuda jau pirms kādiem pieciem gadiem. Tas, ka "Williams" komanda kļuva tik panākumiem bagāta, bija Frenka Viljamsa, Vidžīnijas Viljamsas un Patrika Heda nopelns. Es nesaku, ka Klēra visu izdarīja nepareizi, bet viņa pieņēma daudzus nepareizus lēmumus."

Kopš izveidošanas 1977. gadā, "Williams" kā konstruktoram izdevās uzvarēt pasaules čempionātā septiņas reizes, tāpat deviņas reizes izcīnīti tituli pilotu ieskaitē, bet atsevišķos posmos sasniegtas 114 uzvaras. Pēdējo reizi gan kāds no braucējiem "Williams" sastāvā par čempionu kļuva 1997. gadā, kad tika uzvarēts arī Konstruktoru kausā, bet pēdējo uzvaru sacensībās komanda izcīnīja 2012. gadā. Īpaši smagi gājis pēdējos divus gadus, kad tā bijusi izteikti lēnākā un arī kopvērtējumā palikusi pēdējā.

"No rūpnīcas komandas, kas atrodas augšgalā, "Williams" kļuvusi par "Mercedes" klientu, kas cīnās par pēdējām vietām," saka Seiverds. "Kā ar "Mercedes" dzinēju var braukt pa beigām? Ir iemesli, kāpēc viņi ir tur. Tas ir labi, ka Klēra spēja uzņemties uzdevumu būt par komandas vadītāju, bet komanda vairs sen nav tāda, kāda tā kādreiz bija."

Izmantotie resursi:
The fastest and most complete Formula 1 news blog!