Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Raikonena boss: "Komanda bija tuvu bankrotam"

Juris Grīns
Juris Grīns

Raikonena boss: "Komanda bija tuvu bankrotam"
Foto: Alfa Romeo Racing

"Alfa Romeo" komandas vadītājs Frederiks Vasērs atklājis, ka aizvadītais gads bijis finansiāli ļoti sarežģīts un, ja nebūtu ieviesti dažādi ierobežojumi, kas samazināja izmaksas, tas, iespējams, netiktu pārdzīvots.

Kad "Sauber" komanda nonāca uz bankrota sliekšņa, 2016. gadā to iegādājās "Longbow Finance", līdz ar to nodrošinot tās pastāvēšanu arī turpmāk. Vēlāk tika uzsākta sadarbība ar "Alfa Romeo", tomēr pērn "Covid-19" izraisītā finansiālā krīze bija liels spēriens komandai.

Reaģējot uz situāciju, F1 vadība pieņēma dažādas izmaiņas, tostarp apturēja vairāku detaļu, piemēram, šasijas un piekares, attīstīšanu, kas šogad būs tādas pašas kā pērn. Savukārt plānotās revolucionārās izmaiņas tehniskajos noteikumos tika pārceltas uz 2022. gadu.

"Nekad nav viegli šādus lēmumus pieņemt, jo vienmēr ir bažas, ka tādā veidā citas komandas var gūt priekšrocības," stāsta Vasērs. "Ja pavasara testos tava mašīna nav pietiekami ātra, diez vai gribēsies iesaldēt tās attīstīšanu uz nākamajiem 18 mēnešiem, taču esmu gandarīts, ka tas tika izdarīt. Es tiešām domāju, ka citādi mēs nebūtu izdzīvojuši."

"Formula 1" vienmēr ar atturību izturējusies pret ieteikumiem, kas varētu samazināt komandu tēriņus, tāpēc Vasērs uzslavē šādu rīcību.

"Ļoti īsā laika periodā notika ļoti daudz lietas, tāpēc tā ir kā revolūcijā visā "Formula 1" domāšanās," viņš saka. "Pāris nedēļu laikā tika izdarīts vairāk nekā visā pēdējā desmitgadē - tika izstrādāti tēriņu griesti, mainīti noteikumi, turklāt izdevās aizvadīt 17 sacīkstes, kas liecina arī par visu komandu spēju pielāgoties. Domāju, ka arī nākotnē saskarsimies ar problēmām, bet pieredzētais nozīmē, ka, strādājot kopā, situāciju spēsim uzlabot diezgan īsā laikā."

Vasērs arī norāda, ka "Alfa Romeo" rūpnīcas atbalsts komandai nozīmē ļoti daudz: "Šis atbalsts ir kritiski svarīgs. Negribu runāt par finansiālo aspektu, lai gan tas spēlē zīmīgu lomu. Tomēr tā ir arī motivācija, ko komanda iegūst, spējam piesaistīt cilvēkus un nodrošināt attīstību nākotnē. Tas, ka vēsturē pirmā F1 čempionvienība vēlas ar mums pagarināt sadarbību, nav tikai balva, bet arī nākamais solis mūsu kompānijas attīstībā."

2021. gada F1 čempionāta sezonā "Alfa Romeo" komandu turpinās pārstāvēt Kimi Raikonens un Antonio Džovinaci.

Izmantotie resursi:
Formel 1, MotoGP, DTM, WEC, Rallye bei...