Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

Irbe: "Saistībā ar Latvijas himnu visvairāk atmiņā palikusi spēle pret Krieviju"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Irbe: "Saistībā ar Latvijas himnu visvairāk atmiņā palikusi spēle pret Krieviju"
Artūrs Irbe. Foto: Latvijas Radio 1

1920. gada 7. jūnijā Kārļa Baumaņa dziesma "Dievs, svētī Latviju!" tika oficiāli pasludināta par valsts himnu. 100 gadu jubilejas sakarā Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe atceras 2000. gada pasaules čempionātu Sanktpēterburgā, kur Latvijas hokejisti pieveica zvaigžņoto Krievijas izlasi (3:2). Tajā laikā mūsu hokejists saprata hokeja saikni ar valsti un tautu. Par to tagad tika vēstīts Latvijas Radio.

"Saistībā ar Latvijas himnu man noteikti visvairāk atmiņā palikusi 2000. gada pasaules čempionāta spēle pret Krieviju. Visas mūsu emocijas ir atspoguļotas, dzirdētas un piedzīvotas. Protams, asaras bira un prieks bija," atceras bijušais vārtsargs.

"Šī himna un šī spēle mūsu cilvēkiem nozīmē tik daudz, ka tajā pašā vasarā 2020. gadā es gāju Rīgā pa ielu, un man priekšā nostājās kāda vecmāmiņa, kura mani apstādināja un teica: "Artūr, es gribu pateikt jums paldies! Nē, nē, nepārprotiet, es neesmu hokeja līdzjutēja, esmu vienkāršs cilvēks, bet šo spēli es skatījos. Pēc spēles stāvēju kājās pie televizora un dziedāju jums līdzi ar asarām acīs.""

"Tad es sapratu hokeja vai sporta saikni ar visu valsti un savu atbildību, zināmā mērā. Un to, cik tās spēles dažkārt daudz dod mūsu cilvēkiem, nerunāsim par līdzjutējiem, vienkārši valstij un tautai. Un šī himnas spēlēšana. Visiem ir jāstāv kājās un jāklausās mūsu himna. Un mūsu himna skan pasaulē," saka Artūrs Irbe.

.

Izmantotie resursi:
"Latvijas Radio 1"

  +3 [+] [-]

, 2020-06-06 16:07, pirms 4 nedēļām
kad biju sīkāks, bet fanoju par hoķi un sportu kopumā, skatījāmies pč mačus skolā..arī vēlu vakaros, lauku skola, sporta skolotājs ar savu piemēru lika visiem kājās celties, tajā laikā likās visai stulbi un neērti stāvēt kājās un dziedāt līdzi, bet nu kur tie laiki, taču kopš tā brīža lielākoties mājās arī stāvu kājās, tā ir cieņa pret valsts simboliem - karogu, himnu.

  -2 [+] [-]

, 2020-06-06 16:30, pirms 4 nedēļām
evil11 rakstīja: kad biju sīkāks, bet fanoju par hoķi un sportu kopumā, skatījāmies pč mačus skolā..arī vēlu vakaros, lauku skola, sporta skolotājs ar savu piemēru lika visiem kājās celties, tajā laikā likās visai stulbi un neērti stāvēt kājās un dziedāt līdzi, bet nu kur tie laiki, taču kopš tā brīža lielākoties mājās arī stāvu kājās, tā ir cieņa pret valsts simboliem - karogu, himnu.
man, atkal, dēļ khl, tā himna liekas novazāta.

  -4 [+] [-]

, 2020-06-06 16:48, pirms 4 nedēļām
AlCohol rakstīja: man, atkal, dēļ khl, tā himna liekas novazāta.
Stūlbs piemērs,to pašu var teikt par jeb kuru pasākumu!

  +1 [+] [-]

, 2020-06-06 17:07, pirms 4 nedēļām
andromons2 rakstīja: Stūlbs piemērs,to pašu var teikt par jeb kuru pasākumu!
pamato savu teikto. katru otro, trešo dienu dzirdēt to himnu, vai pasākums, kas notiek reizi mēnesī, gadā?
stūlbi ir nosist gūlbi, bet tu esi stulbs.

  +1 [+] [-]

, 2020-06-06 19:24, pirms 4 nedēļām
AlCohol rakstīja: pamato savu teikto. katru otro, trešo dienu dzirdēt to himnu, vai pasākums, kas notiek reizi mēnesī, gadā?
stūlbi ir nosist gūlbi, bet tu esi stulbs.
Ir dažādas pieejas un dažādas uztveres.

Piemēram, ASV himna tiek atskaņota katrā iespējamajā brīdī, kas nozīmē, ka pilsētās ar komandām visos 4 lielākajos PRO turnīros (NHL, NBA, NFL,MLB) himna tiek atskaņota un karogs demonstrēts +/- katru otro dienu (171 reizi). TIKAI SPORTA PASĀKUMOS.

Nezinu vai var apgalvot, ka tāpēc himna tiktu "novalkāta".

Protams, ASV arī ir pilnīgi normāli savu patriotismu izrādīt nēsājot karoga krāsas apakšbikses, kas, tomēr, pie mums nezinu vai gūtu plašu popularitāti, taču tas jau ir cits stāsts.

     [+] [-]

, 2020-06-07 01:01, pirms 4 nedēļām
AlCohol rakstīja: pamato savu teikto. katru otro, trešo dienu dzirdēt to himnu, vai pasākums, kas notiek reizi mēnesī, gadā?
stūlbi ir nosist gūlbi, bet tu esi stulbs.
Nezinu kā tagad, bet senāk pa ltv1 himna agri no rīta skanēja katru dienu. Vienkārši šakoties attiecīgās dienas programmai. Tas nav vēl nozažājošāk|?

     [+] [-]

, 2020-06-07 01:08, pirms 4 nedēļām
piters_kvils_5491377 rakstīja: Nezinu kā tagad, bet senāk pa ltv1 himna agri no rīta skanēja katru dienu. Vienkārši šakoties attiecīgās dienas programmai. Tas nav vēl nozažājošāk|?
lr1 katru rītu 6 drellē viņu. vai ir kādi valsts patrioti, kuri, katru dienu, 0600 ceļas ar himnu, stāv kājās? šaubos.

Juri, redzu tavu atbildi, bet nezinu kā atbildēt. stars&stripes man ir sveša lieta. bet gan jau pašiem viņiem ir līdzīgā stāvoklī, kamēr nejautā vai ir patrioti.

  +2 [+] [-]

, 2020-06-07 01:28, pirms 4 nedēļām
Ja man būtu teikšana, tad himnas neskanētu pirms klubu mačiem, tikai pirms izlašu. Kad himna skan pirms DR nav tās īpašās sajūtas, bet pirms izlašu mačiem gan man tā ir, tad noteikti gribas dziedāt skaļi līdzi.

     [+] [-]

, 2020-06-07 19:05, pirms 4 nedēļām
Paldies Artūr!Man vecam vīram,noklausoties tavu monologu,asaras sariet acīs.Tavs ieguldījums Latvijas hokejā ir vienreizējs.Visa cieņa tev!