LIELAIS GALDS: KONURSS VISIEM SPORTA SPECIEM
B
Skaistie!
Domāju, ka precīzu atbilžu autors uz visiem 5 jautājumiem nepaliks bez gandarījuma.
Uz priekšu:
1. Kas ir Latvijas valsts sporta panākums Nr.1 starptautiskās rezonanses ziņā kopš 1918.gada? Kas ir Nr.2 un cik tuvs tas ir Nr.1 šajā ziņā?
2. Cik skatītāju bija uz 1935.gada Eiropas čempionāta finālspēli basketbolā ar Latvijas līdzdalību? Cik skatītāju bija uz 1937.gada Latvias-Vācijas futbola izlašu spēli ASK stadionā?
3. Kad 2001.gadā Ķelnē notika PČ ledus hokejā, virkne Latvijas hokeja fanu (no 8tk.) Ķelnē ceļā uz ledus hokeja arēnu satika vācu sporta fanus no Ķelnes. Ko viņi teica, uzzinājuši, ka latvieši dodas uz PČ ledus hokejā? Interesē versija.
4. Kāds ir pilns un precīzs ACB līgas basketbola komandas Barcelona nosaukums? Kā veidojas šīs komandas finansējums?
5. 2002.gada 2.maijā PČ ledus hokejā pēc izkļūšanas no grupas turnīra Gēteborgā notika svarīga spēle starp Zviedrijas ledus hokeja izlasi un Slovākijas izlasi, kas vēlāk kļuva par čempioniem šajā turnīrā. Dažas dienas vēlāk Gēteborgā norisinājās vietējā futbola čempionāta mačs starp IFK Gothenburg un Orgryte IS. Cik bija skatītāju uz pirmo un cik uz otro spēli?
Bimbis.
-1 [+] [-]
2. uz to jauko finālspēli bija apmēram kādi 2000, iespējams mazāk. Uz futbola draudzības spēli starp Latviju un Vāciju tieši pēc jāņu svinībām, 25. jūnijā, ieradās aptuveni 8000 skatītāju.
3. Vācieši mūsējiem, iespējams, prasīja, kur notiek spēles, cik maksā biļetes un kas tajā čempionātā piedalās.
4. FC Barcelona Bàsquet, kopš viņi ieguvuši tādu ļoti naudīgu sponsoru kā Regal, nosaukums ir - FC Barcelona Regal.
5. Uz hokeju ne vairāk kā 5800, uz to futbola maču ap 15000.
+1 [+] [-]
Lai arī kas būtu otrā vietā, no euro 2004. šķir gaismas gads. bet kas ir otrā vietā... šaubos, vai kaut kas no pirmskara, nebija taču tik atīstītu mediju. un olimpiādes 0:7 pret franciju vai nu gluži pie panākumiem būtu jāskaita... gulbis vai pahars. vainšteins diez vai.
2. nezinu. cik stadionā sagāja, tik arī bija uz basi jau tik daudz nesanāks.
3. gan jau prasīja, kas tas tāds hokejs. īsāk sakot: "ko jūs ziemā ēdat"
4. maaaa pārliecinoši atbildējis, tātad viņam taisnība. pats meklēt negribu.
5. čo ta cipars 40 000 uz futbolu prātā. hoķī, nu cik hoķī... pustukša halle bija. teikšu 10x mazāk, 4000.
forši tukši pamuldēju, paldies.
+1 [+] [-]
Pēc tam, jā, varbūt futbola izlases tikšana uz EČ 2004 futbolā un neizšķirts ar Vāciju 0:0.
Tuvs? Attālums ir kosmisks.
2. 2.1)1000-2000 skatītāju, 2.2) 4000-5000 skatītāju.
3. Kas ir ledus hokejs un tas notiek pie mums?
4. Futbol Club Barcelona ir tikai daļa no sporta organizācijas Barselonā kas balstās uz futbola kluba Barcelona, tās sastāvā ir gan basketbola klubs BC Barcelona Regal, FC Barcelona Ice hockey, gan FC Barcelona Hanball.
FC Barcelona savus lielākos ienākumus gūst no futbola sekcijas pārdodot suvenīrus un atribūtiku, biļetes uz spēlēm utt. Jau vairākus gadus FC Barcelona spēlē bez komercreklāmas uz krekliņiem atvēlot vietu bezpeļņas labdarības organizācijām kurās katru gadu iemaksā zināmu naudas sumuu. Piemēram Unicef vai Quatar Foundation.
5. 18 800
+2 [+] [-]
[+] [-]
Tikām Euro 2004 nozīmi labi rāda kaut vai tas, ka pēdējo 10 gadu laikā (par ko ir pieejami Google dati) nekad vārds Latvia nav bijis tik ļoti meklēts internetā kā 2004.gada 12.-19.jūnijā, un lieki teikt, ka Top dienas bija 15. un 19.jūnijs - spēles pret Čehiju un Vāciju.
[+] [-]
Par kaut kādiem bimbambola, ragaviņu braucēju, airētāju, žibulētāju vai Apiņa(nekā personīga n-tajam medaļniekama) panākumiem vispār nav vērts diskutēt.
Atbildot uz autora jautājumu,tuvība ir tāda, kāda tā var būt starp futbolu un riteņbraukšanu (nejaukt ar BMX vai Olimpiādes līmeņa riteņbraukšanas sacensībām).
+4 [+] [-]
5.jautājums:
Zviedrija - Slovākija 5744 links Standings
37 763: Örgryte IS–IFK Göteborg 2–1, Ullevi den 8 maj 2002
Fotbollsallsvenskan 2002 - Wikipedia
Te es gribēju uzsvērt ledus hokeja PČ "īpašo" nozīmi un vērtību, kā arī vidējā letiņa stingro pārliecību, ka zviedri ir ledus hokeja nācija un šis sports ir NR.1 Zviedrijā.
Lieliski atceros, ka pēc šī čempionāta Renē Fāzels bija ļoti neapmierināts, piesauca tieši manis piedāvāto apmeklētības salīdzinājumu, brīnījās- kā tas varot būt? Akmens tika mests organizatoru dārziņā- kā tā varot būt, ka pat uz mājinieku spēlēm nenākot pietiekami liels skatītāju skaits? Arēna bija pustukša.
2.jautājums.
Atklāti teikšu- nezinu, cik tur Šveicē bija. Nojausma liek domāt, ka robežās no daži simti - 2000.
1937.gada 25.jūnijā ASK stadionā Latvija-Vācija maču noskatījās 17 000 skatītāju.
Pirmās Latvijas Republikas laikā futbolam popularitātes ziņā nestāvēja klāt neviens sporta veids.
[+] [-]
Diskusijas vērts varētu būt jautājums par Nr.2.
Laikam tomēr Vainšteina Pasaules čempiona tituls.
Varētu būt arī atsevišķas labas Latvijas futbola izlases spēles ārpus Euro-2004. Noteikti mači pret Turciju, ja pārspēles apskatām atsevišķi. Arī 1997.gada mačs Glāzgovā pret Skotiju un citas līdzīga kalibra spēles.
Patika kastroļa stāsts- par to google nezināju. Turklāt, jāņem vērā, ka 2004.gadā google izmantošana kā tāda bija krietni mazāk izplatīta, nekā pēdējos gadus.
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Otra valsts, ko parasti min kā ledus hokeja meku- Somija šobrīd bauda futbola renesansi, pēc nupat izcīnītā niča WC2014 atlasē pret pašu Spāniju.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Kad Krievzeme Rīgā nodibinās futbola klubu ar finansējumu 100 KK $ gadā, tad pirmais būs futbols.
+2 [+] [-]
Bet par Euro pārsvaru pār visu pārējo tāpat šaubu nav - tikai Eiropā vien šim turnīram seko milzīgs procents gandrīz visu valstu iedzīvotāju + domājams, ka par Euro interese ir labā līmenī arī pārējos kontinentos.
Futbola Eiro priekšrocība (vismaz līdz šim, kamēr tur spēlē 16 komandas, nevis 24) ir bijis tajā, ka šajā turnīrā vidējais komandu līmenis bija droši vien augstāks kā Pasaules kausā - jo PK vienmēr piedalās vairākas Z-Amerikas un Āzijas komandas, kurām ir garantēts pastarīšu statuss un minimālas iespējas izkļūt no grupas. Sākot ar astotdaļfinālu, protams, PK ir spēcīgāks.
Nav tā, ka mūsdienās hokejam un jo īpaši basketbolam nebūtu iespējas sacelt starptautisku ažiotāžu, taču tur Latvijai vajadzētu Olimpiskajās spēlēs apspēlēt ASV basketbolā vai Kanādu/Krieviju hokejā, lai izpelnītos kaut ko līdzīgu Euro 2004 popularitātes uzplaiksnījumam
+3 [+] [-]
Arī vācieši nāca klāt un neskatoties un zaudētajiem punktiem pret Latviju, arī pēc šī mača teica "Thank you for Turkey".
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
Ja Slovākijā ir turpat 429 000 reģistrētu futbolistu, salīdzinājumam ar tikai ap 8000 hokejistu, grūti apgalvot, ka futbols tur varētu nebūt nr.1.
-1 [+] [-]
labāk vispirms vienosimies, kas ir popularitātes "mērvienības".
Ja Tu runā par reģistrētiem futbolistiem, kas rakstāmi ar 6-ciparu skaitli, tad - runa ir par amatieru sportu. Kā amatieru sports, futbols noteikti populārāks par hokeju ir arī Slovākijā.
Ja runā par profesionālo sportu - tad ir pilnīgi pie kājas, cik ir to reģistrēto sportistu. Citādi pēc Tavas loģikas nonāksim pie absurda slēdziena, ka F1 ir Pasaulē visNEpopulārākais sports.
PRO sporta popularitātes rādītājs ir skatītāju auditorija (gan klātienē, gan TV) - taču visvairāk jau tieši TV reitingi.
+5 [+] [-]
Ir taču smieklīgi klausīties, kā visi par varoņiem taisa ledus hokejistus, kuri nedaudz vairāk par 10 novājinātu valstu konkurencē mēģina ap 12.vietu turēties nevienam nenozīmīgā turnīrā "Pasaules čempionāts ledus hokejā", kā arī kvalificējas uz OS, zaudējot savās mājās frančiem, kuri vispār nespēlē ledus hokeju.
Tas ledus hokeja marasms taču jau ir pārņēmis pat vecmāmiņas. 4 no 5 latviešiem pateiks, ka hokejs mūsu vārdu pasaulē nes visvairāk, lai gan patiesībā nevienu tas pasākums līmenī, kādā spēlē LV, neinteresē. Protams, ja mēs OS dragātu zviedru, čehu, kanādiešu līmenī, tas ir kas cits.
Tāpat par basketu. Nav šaubu, ka lietuviešiem ar savu līmeni ir izdevies par sevi runāt pasaulē. Basketbols principā ir daudz nopietnāks pasākums par ledus muļķošanos un lietuviešiem tur patiešām ir panākumi.
Latvijai nepopulārajā ledus hokejā vispār nav nekādu panākumu, nopietnu sasniegumu. Pat tādas Dānijas un Norvēģijas jau ir garām.
-1 [+] [-]
Tomēr spēlētāju cipars par labu futbolam Slovēkijā ir vienkārši graujošs. Tajā pašā Somijā, lai arī reģistrēto futbolistu skaits pret hokejistu skaitu tāpat ir ap 2x lielāks, ir vispāratzīts, ka hokejs vispārējās popularitātes ziņā tomēr ir priekšā futbolam.
Par Slovākiju es neko tamlīdzīgu nekur neesmu lasījis.
-2 [+] [-]
- Ir taču smieklīgi klausīties, kā visi par varoņiem taisa ledus hokejistus, kuri nedaudz vairāk par 10 novājinātu valstu konkurencē mēģina ap 12.vietu - pilnīgi stulbs arguments. ja man patīk hokejs, es skatos hokeju. Un man ir pilnīgi vienalga vai tur piedalās Zimbabve, Igaunija un Brazīlija vai nepiedalās.
- ...zaudējot savās mājās frančiem, kuri vispār nespēlē ledus hokeju. - īstena POKEMONA cienīgs arguments. Spēlē un ui, kā spēlē. Frančiem ir pat 4 līgas - Magnus, 1.,2. un 3. divīzija, komandas valsts visās lielākajā pilsētās. Starp citu, Francijas Kausa finālspēle katru gadu notiek Parīzē Bersī Arēnā (cerams, tādu esi dzirdējis) - un finālspēle tiek vienmēr 100% izpārdota.
- 4 no 5 latviešiem pateiks, ka hokejs mūsu vārdu pasaulē nes visvairāk - tā domāt nevienam nav aizliegts. Katrā ziņā, nekā slikta tur neredzu.
- Basketbols principā ir daudz nopietnāks pasākums par ledus muļķošanos un lietuviešiem tur patiešām ir panākumi. - nu i? Lai viņi ņemās ar to savu basketbolu. Mums toties ir bobslejs, skeletons un 2-kārtējais Olimpiskais čempions BMXā.
- Latvijai nepopulārajā ledus hokejā vispār nav nekādu panākumu, nopietnu sasniegumu. - piemēram, Luksemburgai, Lihtenšteinai, Sanmarīno, Andorai arī nav nekādu panākumu (un arī nebūs - demogrāfisku iemeslu dēļ) futbolā (kaut #1 sprta veids šajās valstīs) - tad, ko - šo nāciju pārstāvjiem kolektīvi nošauties?
-1 [+] [-]
atkārtoju vēlreiz - reģistrēto sportisku skaits norāda tikai un vienīgi attiecīgā sporta veida popularitāti amatieru sportistu vidū, salīdzinot ar citiem sporta veidiem, ar kuriem nodarbojas amatieri.
PRO sporta popularitētas vienīgais kritērijs ir auditorija (skatītāji). (tieši tāpat kā jebkuram citam izklaides pasākumam - filmām, koncertiem, teātra izrādēm u.t.t.)
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
-3 [+] [-]
Toties Tu gan to diezgan kategoriski apgalvoji, ka futbols ir populārāks. Tātad - linku studijā! (un nevis reģistrēto futbolistu/hokejistu skaitu, bet gan datus par TV auditorijām!)
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Bez tam tu noteikti par šo auditoriju uzskatīsi salīdzinot SVK hokeja virslīgas un futbola virslīgu auditoriju (kur es arī neesmu drošs, ka hokejs būs priekšā). Savukārt, manuprāt PRO sporta auditorija valstī ir tā, kura interesējās/skatās gan vietējos, gan starptautiskos notikumus- pieļauju, ka bez SVK hokeja virslīgas vērošanas interese ir arī par NHL, Čehijas līgu, prosovietiski orientētajiem- arī par Slovan un KHL.
Turpretī futbola auditorijai būtu pieskaitāmi ne tikai SVK virslīgas vērotāji, bet arī Eirokausi, un kaut vai tikai to valstu nacionālie čempionāti, kuros spēlē slovāku leģionāri- tie ir visi Top5 Eiropas čempionāti (izņemot Spāniju, plus Turcija, Krievija, Čehija, u.c.)
+2 [+] [-]
Starp citu, tā ir, ka Slovākijas futbola superlīga pēdējā sezonā (2,1 tk vidēji uz maču) ir nedaudz mazāk apmeklēta par ledus hokeja Ekstralīgu (2,8 tk). Taču, protams, ir vesela virkne citu kritēriju.
[+] [-]
Bez tam tu noteikti par šo auditoriju uzskatīsi salīdzinot SVK hokeja virslīgas un futbola virslīgu auditoriju ... - Ja mēs šitā balstīsim savus apgalvojumus uz ABSOLŪTI NEPAMATOTIEM pieņēmumiem par otra viedokli, diskusija nesanāks. šobrīd jau Tu esi nolaidies līdz bimbambola līmenim.
Savukārt, manuprāt PRO sporta auditorija valstī ir tā, kura interesējās/skatās gan vietējos, gan starptautiskos notikumus- pieļauju, ka bez SVK hokeja virslīgas vērošanas interese ir arī par NHL, Čehijas līgu, prosovietiski orientētajiem- arī par Slovan un KHL.
Turpretī futbola auditorijai būtu pieskaitāmi ne tikai SVK virslīgas vērotāji, bet arī Eirokausi, un kaut vai tikai to valstu nacionālie čempionāti, kuros spēlē slovāku leģionāri- tie ir visi Top5 Eiropas čempionāti - lūk, šeit jau Tev ir pilnīgi pareizs domugājiens!
Turpretī futbola auditorijai būtu pieskaitāmi ne tikai SVK virslīgas vērotāji, bet arī Eirokausi, un kaut vai tikai to valstu nacionālie čempionāti, kuros spēlē slovāku leģionāri- tie ir visi Top5 Eiropas čempionāti (izņemot Spāniju, plus Turcija, Krievija, Čehija, u.c.) Ja runā par Eirokausiem u.tm.l. notikumiem - tad, hvz, kā ir Slovākijā, taču parasti šādās valstīs ši auditorijas daļa salīdzinoši ir maza un nenozīmīga pret valsts pamatmasu.