Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Latvijas handbola čempionāta sākums: Vēlme spodrināt tēlu, intriga par Eirokausiem

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas handbola čempionāta sākums: Vēlme spodrināt tēlu, intriga par Eirokausiem
Latvijas Handbola federācijas sacensību direktors Renārs Līcis (no kreisās), prezidents Mārtiņš Bičevskis un ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks
Foto: Paula Čurkste, LETA

Sagaidot "SynotTip" handbola Virslīgas sākumu, vadība pauž lielu prieku, ka izdevies noturēt visas komandas un ir apņēmības pilna spodrināt mārketinga tēlu, četras no astoņām vienībām pauž mērķi cīnīties par titulu, kā arī ar nepacietību tiek gaidīta Rīgas "Celtnieks" vienības pirmās spēles vēsturē Eirokausos, kas oktobra vidū tiks aizvadītas Salaspilī.

Jaunā Virslīgas sezona sāksies šajā nedēļas nogalē, astoņiem klubiem spēlējot pēc ierastā formāta. Vispirms tiks aizvadīts divu apļu turnīrs, tad vienības sadalīs divos četriniekos, kur tās izspēlēs vēl divus apļus, bet noslēgumā gaidāmas "play-off" sacensības.

"Liels, liels prieks, ka sezonu varam sākt astoņu klubu sastāvā. Čempionāts saglabāsies kvalitatīvs ar pietiekami daudz spēlēm. Šogad virslīgas klubi startēs ne tikai nacionālajā čempionātā un Baltijas līgā, bet arī Eirokausos, kas ir ļoti apsveicami," trešdien preses konferencē izteicās Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis. "Četri no mūsu spēlētājiem vasarā atraduši līgumus ārpus Latvijas - Austris Tuminskis, Emīls Kurzemnieks, Rolands Strazdiņš un Guntis Piļpuks. Kaut viņi aiziet no Virslīgas, iegūstam potenciālu un pieredzi nākotnei."

"Virslīgai joprojām ir stabils un stiprs sadarbības partneris "SynotTip", draudzības ietvaros varam attīstīt līgu kā produktu. Tomēr bažīgus mūs dara, ka atsevišķiem klubiem viņu atbalstītāji teikuši, ka vairs nevarēs tik ļoti palīdzēt. Tāpēc šogad, kad valsts līmenī mainījušies finansēšanas noteikumi, īpaši ceram uz uzņēmēju izpratni pieslēgties gan virslīgas klubiem, gan jaunatnes līgai," stāstīja Bičevskis, atzīstot, ka Latvijas jaunatnes čempionāts zaudējis ģenerālsponsoru "Miandum". "Šobrīd aktīvi veicam sarunas ar "Maxima", kas pirmo gadu atbalstījusi izlases, tomēr šajā pārejas periodā jebkurš atbalsts no uzņēmējiem būs ļoti svarīgs."

"Ar cerību skatāmies uz gaidāmo sezonu, jo tajā paredzama liela intriga. Visiem klubiem novēlu veiksmi un saku paldies par varēšanu, gribēšanu un spēju attīstīt handbola čempionātu," piebilda Bičevskis.

"Šosezon turnīram ir jauna mājaslapa, centīsimies katram klubam rīkot mēneša spēli, plānojam arvien vairāk parādīties publiskajā telpā mārketinga ziņā, spodrināt savu tēlu, publiskajā vidē izskatīties pēc konkurētspējīgas līgas," mērķus atklāja federācijas ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks.

Gaidāmajā sezonā Virslīgā spēlēs MSĢ/"LAT-Hertz", ASK/LSPA, "Celtnieks Rīga", HK "Ogre", "Jūrmalas Sports", Dobeles "Tenax", HK "Vaiņode" un SK "Latgols" komandas.

"Dobeles klubam sagatavošanās iznāca citādāka nekā ierasti, jo daudzi jaunie spēlēja U20 un U18 izlašu rindās. Tas izjauca plānus fiziskajā sagatavotībā, bet viņi savu devu saņēma arī izlasē. Aizvadītas divas spēles Klaipēdā un Rīgas čempionāts, kurā diemžēl zaudējām ļoti pastiprinātajai "Celtnieka" komandai. Pretiniekiem cepuri nost, cerams, ka viņi parādīs labu rezultātu Eiropā," teica "Tenax" prezidents Ivars Zariņš. "Mums aizgājuši Tuminskis un Kurzemnieks, kuri bija vadošie spēlētāji, operācija izdarīta Oskaram Arājam un sīkas traumas ir dažiem citiem spēlētājiem. Klāt nākuši Armands Usāns un Vladislavs Fots no "Latgols", kuri mācīsies Rigas tuvumā un izvēlējās spēlēt pie mums. Darīsim visu, lai izrādītu pretiniekiem cīņu, mūsu plāni nav mainījušies - pirmā vieta Latvijas čempionātā un tikt ārā no grupas Baltijā. Novēlu, lai būtu vairāk līdzvērtīgu spēļu, kas pacels čempionāta līmeni."

"Celtnieks" komanda Eirokausos debitēs 13. un 14. oktobrī, kad Izaicinājuma kausa otrajā kārtā Salaspilī divreiz tiksies ar Izraēlas vienību Holonas "Yuvalim".

"Lai piespiestu puišus kvalitatīvāk trenēties, tika piedāvāts piedalīties Eirokausos. Uzaicinājām Arti Kurmēnu, Ēriku Blūmu, bet Vladislavs Košmans mani atrada feisbukā, jo grib mēģināt pēc traumas aizķerties Eiropā. Ceru, ka viņš pie mums arī paliks visu sezonu," teica "Celtnieks" komandas priekšnieks Normunds Blome. "Treniņus uzsākām nedēļu ātrāk, jo vajadzēja kvalitatīvu fizisko sagatavotību. Pašlaik puiši izskatās ļoti labi. Ar bumbām trenējamies no 15. augusta, gāja labi turnīrā Pilvā, kur gan divos mačos gan nenospēlējām iespēju robežās. Tad mums bija nedēļu ilga sagatavošanās pirms Rīgas čempionāta. Tajā sevi ļoti labi padarīja "Ogres" komanda, radot spiedienu uz mūsu spēlētājiem, kuri saprata, ka ar pusspēku neuzvarēs. Tas mums palīdzēja, jo nevajadzēja vairs motivēt finālā pret "Tenax"."

"Desmit gadus vīriešu handbols nav bijis Eirokausos. Abus mačus aizvadīsim Latvijā, jo viņi piedāvāja samazināt izmaksas un abas spēles nospēlēt vienā vietā. Mēs piekritām, tomēr tikai ar nosacījumu, ka spēlēsim mājās. Tad nu viņi maksā par ceļu, mēs atmaksājam dzīvošanu, ēšanu," stāstīja Blome, bet atteicās prognozēt izredzes. "Redzēju viņu pērnā gada spēli. Tajā ir divi spēlētāji no Nigērijas, pārējie vietējie."

"Pēc iepriekšējas sezonas puiši bija nosēdušies, treniņu process nebija tik kvalitatīvs vēlēšanās ziņā. Lai rosinātu puišus, tika piedāvāts piedalīties Eirokausos," piedalīšanos Eiropā komentēja Blome, sakot, ka komandai sponsori palikuši iepriekšējie. Vēl "Celtnieks" cer uz Rīgas domes atbalstu, tomēr atbilde vēl tiek gaidīta. "Diemžēl Rīgā vienīgā atbilstošā zāle ir Olimpiskais centrs, bet tur negrib handbolu redzēt. Mūsu mājas spēļu zāle ir tikai 300 sēdvietu, bet nepieciešamas 500. Tā kā tuvākā vieta bija Salaspils, otrs variants būtu bijusi Dobele."

Kā stāstīja Zariņš, "Tenax" komanda divreiz spēlējusi Eiropā. "1997. gadā bijām Maķedonijā, bet 2007. gadā pret Islandes komandu. Šogad arī mums bija doma startēt Eiropā, jau sākām kārtot dokumentus, tomēr visi plāni pēdējā brīdī pajuka - kad salikām uz papīra sastāvu, sapratām, ka vairāki ir prom, vairāki traumēti. Ar tādu sastāvu nedrīkstējām pieteikties, tikai tas mums izjauca plānus. "Celtnieka" sastāvs šogad ir nobriedis, ar tādu komandu, ja ir iespēja, jāspēlē Eiropā. Ceru, ka mēs 2-3 sezonas paliksim kopā, tad varētu spēlēt Eiropā."

"Esam papildinājuši sastāvu ar trim spēlētājiem, ceram, ka viņi ļoti noderēs. Priecājamies, ka ir astoņas spēcīgas komandas un neviena no tām neatdos uzvaru. Arī mēs esam ambiciozi un darīsim visu iespējamo realizēt savus mērķus, kas ir augstāki par tikšanu četriniekā," preses konferencē teica "Ogres" spēlētājs Arvis Laganovskis
. "Esam šķīrušies no ģenerālsponsora "Miandum", bet nepadodamies, meklēsim jaunu."

Gints Korzāns, "Jūrmalas Sports" pārstāvis: "Sezonai sākām gatavoties jūlijā. Rīgas čempionātā nespēlējām, jo startējām turnīrā Alītā, kur ieņēmām ceturto vietu. Labā ziņa, ka komandā atgriežas Uldis Zariņš un Edgars Grīnbergs. Uldis Lībergs ir pieteikumā, nav mums pateicis nē, un iespējams šosezon uzspēlēs. Ceļgala savainojuma dēļ pagaidām nevarēs palīdzēt Viktors Turkupols. Esam ambiciozi un arī cīnīsimies par pirmo vietu."

Andris Ulāns, ASK/LSPA galvenais treneris: "Divi pamatsastāva spēlētāji komandā vairs nespēlēs, bet viens beidzis karjeru un turpmāk tiesās. Arī šosezon galvenais darbs būs pie kvalitātes celšanas. Prieks, ka klāt nākuši Andris Mellups un Intars Jomants. Cīnīsimies ar katru pretinieku. Kas attiecas uz atbalstītājiem, tad mums būs sponsors Rolanda Strazdiņa personā. Latvijā mūsu galvenās sacensības ir Latvijas čempionāts, mērķis ir spēlēt arī pasaules armijas čempionātā, bet viss atkarīgs, kā veidosies sastāvs, jo amatierus uz divām nedēļām atraut no darba un ģimenes būs ļoti grūti. Ja spēlētāji būs armijas sistēmā, tad dalība armijas čempionātā varētu būt reāla. Nākamajā sezonā, atkarībā no sastāva, mēģināsim startēt Baltijas līgā, bet vēl pēc gada skatīsimies tālāk uz Eiropu."

Zigmunds Mickus, HK "Vaiņode" galvenais treneris: "Vispirms gribu apsveikt Rīgas "Celtnieku" – no viņu dalības Eirokausos ieguvējs būs ne tikai pats klubs, bet arī handbols Latvijā kopumā. Tas varētu piesaistīt vairāk skatītāju, un, iespējams, arī atbalstītāju. Vaiņodes komanda čempionātam gatavojas no jūlija Aināra Pāvila vadībā. Pieteikumā ir 25 spēlētāji, tas veicinās attīstību un raušanos laukumā sevi pierādīt. Nebūšu ambiciozs, drīzāk piezemēts – par pirmo vietu necīnīsimies, bet par vietu četriniekā gan. Ceru, ka tie spēlētāji, kas piedalījās Eiropas U18 un U20 čempionātos dos arvien lielāku pienesumu arī mūsu komandai."

Arnolds Straume, MSĢ/LAT-Hertz galvenais treneris: "SynotTip handbola Virslīgai, atšķirībā no pretiniekiem, negatavojāmies, jo visu vasaru pavadījām Eiropas čempionātos. Visus gadus esam spēlējuši tikai ar MSĢ audzēkņiem. Šogad ar federācijas un MSĢ direktores atbalstu trīs spēlētāji, kas pabeidza 12. klasi, turpinās dzīvot, trenēties un spēlēt Murjāņos. Vairākiem spēlētājiem bija iespējas un piedāvājumi spēlēt ārzemēs, bet uzskatu, ka nevajag steigties un vēl 1-2 gadus var palikt Murjāņos. Tā ir iespēja trenēties profesionālā režīmā."

     [+] [-]

, 2018-09-05 22:54, pirms gada
Kur tieši spēlēs tie 4 spēlētāji, kuri no LV virslīgas devušie leģionāru gaitās? Pārsteidz, ka ASK/LSPA runā jau par Eiropu, protams, es nebūtu pret. Nav tā, ka Ēriks Blūms pēdējās dažas sezonas izlaida, vai arī es ko jaucu? SC translēs visas OHL hokejā spēles, handbolam būtu jātiecs uz ko līdzīgu, nevis 2 spēles mēnesī. Kā būs ar translācijām šosezon?

  -1 [+] [-]

, 2018-09-06 00:18, pirms gada
man likās, ka es pārskatījos.. bet nekā - vecais banku sistēmas grāvējs Bičevskis ir amatā....

  -2 [+] [-]

, 2018-09-06 03:53, pirms gada
.............. rakstīja: man likās, ka es pārskatījos.. bet nekā - vecais banku sistēmas grāvējs Bičevskis ir amatā....
Lai gan ārā ir dziļa nakts, bet - vai Jūs pats saprotiet, ko runājiet, a?
Tas tips pilnīgi pretēji Jūsu minētajam to vien darīja kā ručīja LKA intereses (pilnīgi droši, ka nosapņoju to, ka tieši viņa laikā Smilšu ielu sāka dēvēt par LKA filiāli).
Tātad - lūdzu nerunā muļķības - tas viens, Bet, ja runā, tad nepiemini LKA nāvīgo frāzi "C-326/15" - tys otrs.

  -1 [+] [-]

, 2018-09-06 08:06, pirms gada
Magic rakstīja: Lai gan ārā ir dziļa nakts, bet - vai Jūs pats saprotiet, ko runājiet, a?
Tas tips pilnīgi pretēji Jūsu minētajam to vien darīja kā ručīja LKA intereses (pilnīgi droši, ka nosapņoju to, ka tieši viņa laikā Smilšu ielu sāka dēvēt par LKA filiāli).
Tātad - lūdzu nerunā muļķības - tas viens, Bet, ja runā, tad nepiemini LKA nāvīgo frāzi "C-326/15" - tys otrs.
Lai gan ir dziļa nakts, šis tipiņš vadīja PAREX bankas epopeju! Kā tā beidzās vienkāršiem reņģēdājiem, iespējams zini... Nenoliegšu, gan jau tas tipiņš ir kādu labu darbiņu veicis

     [+] [-]

, 2018-09-06 09:48, pirms gada
.............. rakstīja: man likās, ka es pārskatījos.. bet nekā - vecais banku sistēmas grāvējs Bičevskis ir amatā....
Tu nu gan daudz zini par handbolu!!!!