Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:369, Did:0, useCase: 0

Makilrojam izgāšanās dzimtenē, par "Open" titulu var aizmirst arī Vudss

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Makilrojam izgāšanās dzimtenē, par "Open" titulu var aizmirst arī Vudss
Rorijs Makilrojs. Foto: imago/Scanpix

Ceturtdien "Royal Portrush" golfa klubā Ziemeļīrijā sākās golfa sezonas ceturtais un pēdējais "major" sērijas turnīrs. "Open" vadībā pēc pirmā raunda ar rezultātu -5 ir amerikānis Džons Bredlijs (Dž.B.) Holmss, bet galveno uzmanību izpelnījās ļoti nesekmīgi nostartējušie Rorijs Makilrojs, kuram dzimtenē izgāšanās ar rezultātu +8, un Taigers Vudss (+7).

"The Open Championship"Top 15 pēc pirmā raunda: -5 Dž.B. Holmss, -4 Šeins Laurijs, -3 Alekss Norens, Vebs Simpsons, Serhio Garsija, Dilans Fritelli, Roberts Makintairs, Kiradeks Afinbarnrats, Raiens Fokss, Tirels Hatons, Tomijs Flītvuds, Brukss Kepka, Lī Vestvuds, Tonijs Finau un Džons Rams.

Ziemeļīrijas spēcīgākais golferis un pasaules trešais numurs Rorijs Makilrojs, kurš ir 2014. gada "Open" uzvarētājs, savās mājās notiekošo turnīru sāka ļoti slikti. Rorijam pirmajā bedrītē "quadruple bogey" un gandrīz tikpat nelāgs arī raunda finišs, kad viņš 18. bedrīti nospēlēja ar +3 un summā pirmo dienu izgāja ar +8. Makilroja "major" turnīru karjerā pirmoreiz ir viens raunds ar divām bedrītēm, kurās viņš zaudējis 3+ sitienus.

Trīskārtējais čempions Taigers Vudss, kurš nebija spēlējis kopš "US Open", sāka ar četriem PAR, bet nākamajās trīs bedrītēs iekrāja +4 un raunda turpinājumā uzlabot sniegumu nespēja. Viņš dienas vienīgo "birdie" guva 15. bedrītē, tobrīd nedaudz uzlabojot noskaņojumu, jo tika līdz +6, bet 18. bedrītē nespēja izglābt PAR, vēlāk neslēpjot, ka, būdams bez spēļu prakses, jutās stīvs.

Vudss ir 143. vietā, bet Makilrojs 150. vietā 156 golferu konkurencē. Abi jau faktiski izstājušies no cīņas par titulu, tāpēc vienīgais uzdevums var būt piektdien mēģināt kvalificēties sestdienas un svētdienas mačiem. Identiskā situācijā ir arī pagājušā gada čempions Frančesko Molinari, kurš pērn Kārnustī laukumā Skotijā kļuva par pirmo Itālijas golferi, kuram izdevies uzvarēt "major" turnīrā. Molinari ar +3 ieņem dalītu 94. vietu.

Ar pēdējā bedrītē gūtu "birdie" par 1. raunda uzvarētāju kļuva Dž.B. Holmss, kurš 37 gadu vecumā tikai otro reizi ir līdera godā kādā no četriem lielajiem turnīriem. Viņam 2008. gadā pēc 36 bedrītēm bija viena sitiena pārsvars "PGA Championship", kur Holmss pēc 81 sitiena pēdējā raunda finišēja tikai 29. vietā.

No pirmās dienas izcilniekiem jāizceļ arī Jaunzēlandes golferis Raiens Fokss, kurš posmu no 10. līdz 18. bedrītei izspēlēja ar 29 sitieniem (seši bērdiji), kas ir jauns turnīra "back 9" rekords. Savukārt pirmajā pusē lielisks bija Džons Rams, kurš ar -5 vienubrīd bija ticis līdera godā, bet pēdējās četrās bedrītēs zaudēja divus sitienus.