Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Verpakovskis par notiesāto aizsargu: "Par viņu galvoja mans aģents un draugs"

Verpakovskis par notiesāto aizsargu: "Par viņu galvoja mans aģents un draugs"
Māris Verpakovskis un Tamazs Pertija
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Viens no potenciāli spēcīgākajiem jaunpienācējiem Latvijas futbola čempionātā šoziem varētu būt argentīniešu aizsargs Aleksis Sarate, kurš spēlējis Argentīnas U17 izlasē un 52 mačus aizvadījis arī Argentīnas Superlīgā, pārstāvot "Independiente" un "Temperley". Taču spilgtākais ieraksts viņa biogrāfijā ir tiesas spriedums par izvarošanu - pagājušā gada septembrī viņam pirmajā instancē tika piespriesti sešarpus gadi cietumā par komandas biedra draudzenes izvarošanu, kas notika 2014. gadā. "Liepājas"/"Mogo" prezidents Māris Verpakovskis intervijā Sportacentrs.com sacīja, ka klubs notiesātā spēlētāja piesaisti neuzskata par ētikas pārkāpumu.

- Vai klubs zina par Sarates apsūdzībām un pirmās instances spriedumu?
- Jā, zinām, esam informēti, bet nekas vēl nav pierādīts. Par viņu man piezvanīja un galvoja mans sens paziņa, mans aģents un, varu teikt, draugs Germans Tkačenko, kurš Krievijā ir ļoti labi zināma persona. Viņš izstāstīja visu situāciju, kas ir gadījies, ka mēs viņam varētu palīdzēt un ka viņi ir pārliecināti, ka viņš ir nevainīgs un ka tas vēlāk tiks arī pierādīts. Tā kā viņš šobrīd nav apvainots līdz galam, pilnībā viņam uzticos un izlēmām izmantot šo iespēju uzaicināt pie mums tik augsta līmeņa spēlētāju. Un dot viņam otro iespēju.

- Ja ir tik liela pārliecība, ka viņu attaisnos, kādēļ pirmajā instancē viņš tika notiesāts?
- Nezinu, laikam tā sakrita apstākļi. Komandas biedrs, bērnības draugs nobijās un neatbalstīja viņu tiesā, lai arī varēja liecināt. Un tad viņam nekā nebūtu. Taču viņš atteicās no savas liecības. Bija dažādi apstākļi. Un ar apelācijām mēģinās to pierādīt. Dienvidamerikā tā ir bieža prakse, ka no futbolistiem, kuri ir vieni no bagātākajiem cilvēkiem valstī, cenšas šādā veidā iegūt naudu.

- Argentīnas medijos jau bija ziņas, ka viņš ir pārcēlies uz Latvijas klubu. Varbūt ar "Liepāju" mēģinājusi kontaktēties cietušās ģimene vai spēlētāja bijušie klubi?
- Nē, neviens nav nekā interesējies.


Cietusī Džuljana Peralta. Foto: diariopopular.com.ar

- Kad pats konkrēti vai klubs kopumā uzzināja par Sarates apsūdzībām un cietumsodu? Tikai pēc ierašanās vai viņa piedāvāšanas sākumā?
- Uzreiz. Viss godīgi uzreiz tika izstāstīts un piedāvāts. Nekāda pārsteiguma nebija. Ja netiktu skaidrots, kāpēc un kā, tad tāpat būtu radies jautājums, kādēļ mums tiek piedāvāts tik augsta līmeņa spēlētājs un par tādiem nosacījumiem. Kā jau teicu, man ar šo cilvēku [Tkačenko] ir ļoti sena draudzība un sadarbība. Un jau pirmajā teikumā viņš man visu izstāstīja.

- Par kādiem nosacījumiem viņš ir pievienojies?
- Viņš pilnībā pieder mums, un līgums ir noslēgts uz pusotru gadu – līdz nākamā gada vasarai. Ar iepriekšējo klubu "Temperley" līgums jau bija lauzts, un viņš pievienojās kā brīvais aģents.

- Kāda ir situācija ar tiesas prāvu un kad varētu būt gaidāms nākamās instances spriedums?
- Tagad būs otrās instances lēmums, taču saprotu, ka kopumā ir četras instances jeb vēl divas augstāk stāvošas instances, kurās tālāk varēs vēl apelēt un pārsūdzēt spriedumu. Varu kļūdīties, taču, manuprāt, otrās instances lēmums ir gaidāms šā gada maijā.

- Formulējot konkrētāk – "Liepāja" nesaskata nekādus ētikas pārkāpumus, piesaistot notiesātu spēlētāju?
- Nē. Mēs, pirmkārt, vispār ticam, ka viņš tiks attaisnots. Un, otrkārt, tas viss tik ātri neatrisināsies. Kamēr nav pierādīts, ka esi vainīgs, tikmēr…

- Ņemot vērā, ka izlaidis visu sezonas pirmo pusi, kādā gatavībā viņš atrodas?
- Var redzēt, ka pusgadu viņš nav spēlējis. Pie mums viņš ir aizvadījis tikai divas spēles, drīz [rīt Virslīgas kausā] būs trešā. Var redzēt, ka viņš ir ļoti meistarīgs futbolists ar labām kvalitātēm, taču var redzēt arī to, ka viņam pietrūkst spēļu prakses. Viņš vēl kļūs tikai labāks. Ticu, ka viņš var kļūt par labāko leģionāru visā Latvijas virslīgā. Tik augsta līmeņa spēlētāja mums varbūt pat nav bijis. Tas būs atkarīgs gan no mums, gan viņa paša – kā atgūs formu -, tomēr var redzēt, ka viņa potenciāls ir ļoti liels. Arī rādītājs, ka viņš ir spēlējis Argentīnas jaunatnes izlasē un 23 gadu vecumā ap 50 spēļu aizvadījis Argentīnas virslīgā.


Aleksis Sarate. Foto: eldiaonline.com

- Vakar tika paziņots par Jāņa Ikaunieka atgriešanos. Kā notika šī pāreja?
- Ja pareizi saprotu, "Metz" bija mēģinājusi atrast kādus variantus ārpus Francijas, tomēr dažādu apstākļu dēļ neizdevās. Painteresējoties gan pie Jāņa, gan "Metz" par to, kas notiek, izdevās klubu pārliecināt, lai viņi atlaistu viņu pie mums līdz vasarai. Arī "Metz" saprata, ka viņam ir vajadzīga spēļu prakse un ka pie mums viņš var atgūt spēļu praksi un arī atgriezties izlasē. Un tad jau vasarā skatīsimies tālāk. Kaut kādu daļu viņa algas maksājam arī mēs, taču, protams, ne lielu.

- Kādas problēmas bija Jānim? Jo februārī viņš bija izsaukts arī uz izlasi, taču pēdējā brīdī nemaz neieradās.
- Bija tāda situācija, ka "Metz" meklēja variantus, gribēja atdot viņu īrē un tuvojās transfēru loga beigas, tādēļ pateica, ka uz izlasi nelaidīs. Treniņos viņš izskatās ļoti labi. Ir neliela mikrotrauma, bet līdz čempionāta sākumam viņam vajadzētu būt gatavam.

- Cik nopietni piedāvājumi bija Karašauskam?
Mēs ar viņa [iespējamajām pārejām] nenodarbojāmies. Ar viņu strādāja viņa aģenti, kuri teica, ka viņam ir varianti un ka viņš [pie mums] nepaliks. Tāpēc tas, kādēļ viņam nesanāca un kādēļ tur nepalika, jāprasa viņiem. Mēs ar lielāko prieku viņu paņēmām atpakaļ. Mēģināsim viņu noturēt līdz Eirokausiem, bet ir liela iespēja, ka pēc tiem parādīsies interese. Ja tā būs, tad arī skatīsimies.

- Raļkevičam gaidāma operācija?
- Jā, viņam diemžēl ir savainojums pirms paša sezonas sākuma. Rokas pirkstam ir problēmas ar saitēm un vakar tika veikta operācija. Tomēr gaidām viņu jau uz sezonas sākumu. Iespējams, ka pirmās kārtas viņš izlaidīs, bet lielāka iespēja tad būs Zviedrim un Sopotam – tā ka būs labi. To, kurš varētu spēlēt Raļkeviča vietā, parādīs draudzības spēles. Līdz sezonas sākumam vēl palikušas divas spēles, un abiem būs iespēja sevi parādīt. Smaga trauma diemžēl ir Ņikitam Bērenfeldam, kurš Kipras treniņnometnes sākumā savainoja krusteniskās saites un menisku.

- Cik labi izdevies veikt komplektāciju? Esat kļuvuši stiprāki?
- Manā skatījumā esam kļuvuši stiprāki. Protams, to rādīs tikai sezona un rezultāti, bet pēc manām sajūtām mums ir stiprākais sastāvs un labākā komplektācija "Liepājas" vēsturē. Taču tās ir tikai sajūtas – visu parādīs sezona. Domāju, ka esam veikuši ļoti labus transfērus. Noteikti, ka neviens spēlētājs līdz pāreju termiņa beigām mums vairs nepievienosies, bet varbūt kāds spēlētājs varētu vēl doties īrē. Taču arī grūti teikt. Domāju, ka šāds sastāvs arī paliks.

     [+] [-]

, 2018-03-13 16:40, pirms 11 mēnešiem
Nekādi nevaram pārkāpt Liepājas futbola melnam lāstam - vārtsargi. Kaut kā neiet no laika gala

  +1 [+] [-]

, 2018-03-13 17:08, pirms 11 mēnešiem
šaubīgi .. ja bankas cīnās, tad futbolā vēl ņemam "netīrumus" - reputācija

baigie jau draugi - Tkačenko ir ietekmīgs un ja būtu draugs, tad puedāvātu ne tikai kriminālmoziegumā spsūdzētu kadru..

  +1 [+] [-]

, 2018-03-13 17:12, pirms 11 mēnešiem
Kaut kā Māris Liepāju no LV futbolā netipiski latviskās komandas to padarījis par slāvisku un no ētikas viedokļa apšaubāmu.

  +2 [+] [-]

, 2018-03-13 17:27, pirms 11 mēnešiem
baisulis rakstīja: Kaut kā Māris Liepāju no LV futbolā netipiski latviskās komandas to padarījis par slāvisku un no ētikas viedokļa apšaubāmu.
Galvenais, ka visi ir priecīgi!

  +2 [+] [-]

, 2018-03-13 17:36, pirms 11 mēnešiem
Mērķis attaisno līdzekļus - ja čalis tiešām atgūs formu un būs superlabs, tad visu cieņu - gan sportiskie rezultāti uzlabosies, gan Liepāja varēs puiku notirgot tālāk kkur uz Eiropu un nopelnīt naudu. Daudz sliktāk būs, ja izrādīsies, ka čalis ir tik pat lietderīgs, kā Toress LV izlasei...

     [+] [-]

, 2018-03-13 17:41, pirms 11 mēnešiem
Redzejam jau kada ir etika Latvijas futbola, kad bija intervija ar Lescenko. Tam ar prasija, kapec cilveki, kas sit tiesnesus uz laukuma vel ir valde, neko jedzigu nevareja izbubinat. Tagad meitenes Liepaja vares sakt uzmanities.

  +6 [+] [-]

, 2018-03-13 17:43, pirms 11 mēnešiem
Līmenis. "Mans krievu draugs saka, ka viss būs labi, tātad es arī ticēšu, ka būs labi".

  -2 [+] [-]

, 2018-03-13 18:01, pirms 11 mēnešiem
Baraks Osama rakstīja: Līmenis. "Mans krievu draugs saka, ka viss būs labi, tātad es arī ticēšu, ka būs labi".
Tkačenko taču blakus stāvēja ar sveci, un pavisam noteikti zin, ka tur bija tīrāka mīlestība, un nekas krimināls.

  -3 [+] [-]

, 2018-03-13 18:18, pirms 11 mēnešiem
baisulis rakstīja: Kaut kā Māris Liepāju no LV futbolā netipiski latviskās komandas to padarījis par slāvisku un no ētikas viedokļa apšaubāmu.
Tas ir apbrīnojami cik īsā laikā kā no simpātiskas komandas, kurai simpatizēja pat lielākā daļa neitrālo fanu, to padarīja par komandu par kuru tagad smīkņā daudzi paziņas Liepājā un ārpus tās.
Tas ir jāmāk.

  +1 [+] [-]

, 2018-03-13 18:33, pirms 11 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Tas ir apbrīnojami cik īsā laikā kā no simpātiskas komandas, kurai simpatizēja pat lielākā daļa neitrālo fanu, to padarīja par komandu par kuru tagad smīkņā daudzi paziņas Liepājā un ārpus tās.
Tas ir jāmāk.
Piemēram, kas ir iemesls kāpēc tā ir kā saki? Man liekas, ka mēslu lej tagad. Vēlaizvien simpātiska komanda. Pieaicina pāris leģus un spēlē savējie audzēkņi +/-, varbūt šajā gadijumā viss izskatās mazliet mānīgi ar to Zapata, bet neviens nav sodīts un ir iespēja izmantot situāciju, ja vainīgs tad līgums lauzts, ja ne tad paspēlēs un labi notirgos. Vismaz iespēja Liepājas fucim naudiņu piesaistīt. Lai izdodas!

  +1 [+] [-]

, 2018-03-13 18:35, pirms 11 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Tas ir apbrīnojami cik īsā laikā kā no simpātiskas komandas, kurai simpatizēja pat lielākā daļa neitrālo fanu, to padarīja par komandu par kuru tagad smīkņā daudzi paziņas Liepājā un ārpus tās.
Tas ir jāmāk.
Pasaki tad,par kuru Latvijas virslīgas klubu nesmīkņā,ja mēs vienreiz no sava provinciālisma neizaugsim,tad tā arī paliksim starp pelēkajām viduvējībām!Jāsper solis uz priekšu attīstībā,nevis jāturas pie kaut kādām dogmām...

     [+] [-]

, 2018-03-13 18:37, pirms 11 mēnešiem
karlosm rakstīja: Piemēram, kas ir iemesls kāpēc tā ir kā saki? Man liekas, ka mēslu lej tagad. Vēlaizvien simpātiska komanda. Pieaicina pāris leģus un spēlē savējie audzēkņi +/-, varbūt šajā gadijumā viss izskatās mazliet mānīgi ar to Zapata, bet neviens nav sodīts un ir iespēja izmantot situāciju, ja vainīgs tad līgums lauzts, ja ne tad paspēlēs un labi notirgos. Vismaz iespēja Liepājas fucim naudiņu piesaistīt. Lai izdodas!
Decembrī neoficiāli parunājos ar vienu no HKL amatpersonu, un viņš pateica, ka HKL vadība atzinusi, ka pagājušās sezonas komandas komplektācija bija kļūda, un šosezon noteikti tā vairs nebūs, jo nebūs vairāk par diviem leģionāriem.
Cik jau ir tagad leģionāri, un cik jaunie Liepājas talanti ir pievienojušies citiem LFV klubiem.

     [+] [-]

, 2018-03-13 18:39, pirms 11 mēnešiem
cepums70 rakstīja: Pasaki tad,par kuru Latvijas virslīgas klubu nesmīkņā,ja mēs vienreiz no sava provinciālisma neizaugsim,tad tā arī paliksim starp pelēkajām viduvējībām!Jāsper solis uz priekšu attīstībā,nevis jāturas pie kaut kādām dogmām...
Par dogmām mēs varam parunāties tad, kad LV izlase būs pasaules Top 100, un nevis salīdzinoši tālu aiz tā.
Neviens mūsu vietā mums neaudzinās jaunos spēlētājus. Un tas ir neapstrīdams fakts.

  -2 [+] [-]

, 2018-03-13 18:47, pirms 11 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Par dogmām mēs varam parunāties tad, kad LV izlase būs pasaules Top 100, un nevis salīdzinoši tālu aiz tā.
Neviens mūsu vietā mums neaudzinās jaunos spēlētājus. Un tas ir neapstrīdams fakts.
Tu taču pats ar sevi esi pretrunā. Vienu brīdi tu runā, ka Liepājai vajag saglabāt vietējos, tad atkal runā par izlases līmeni un tās vietu reitingā. Man personīgi ir prieks, ka tādi spēlētāji kā Krušatins, Kurtišs un vēl vesels bars vietējo liepājnieki varēs gūt spēļu praksi citās komandās. Tu vienreiz tiec galā ar savu galvu. Liepājnieki nekur nepazūd, viņi spēlē, tātad attīstība notiek. Man liekas, ka tu vēl joprojām balansē uz kaut kādām savām personīgām antipātijām, tikai pats nesaproti, kas tev kremt.

  -2 [+] [-]

, 2018-03-13 18:53, pirms 11 mēnešiem
Namejam šovakar medusmaize Vecenes skārņu zivju paviljonā vienkārši atpūšas. Te voņa kudī lielāka.

  -1 [+] [-]

, 2018-03-13 19:28, pirms 11 mēnešiem
Ādolfs Bezbašnovs rakstīja: Namejam šovakar medusmaize Vecenes skārņu zivju paviljonā vienkārši atpūšas. Te voņa kudī lielāka.
Tas jau eksperts visos sporta veidos, kā arī īpaši tuvu stāvoša persona.

  -3 [+] [-]

, 2018-03-13 19:58, pirms 11 mēnešiem
janis_vaivods_5482736 rakstīja: Tas jau eksperts visos sporta veidos, kā arī īpaši tuvu stāvoša persona.
Kas ir derīgs visam, nav nekam derīgs

  -1 [+] [-]

, 2018-03-13 20:40, pirms 11 mēnešiem
Neaizmirsti arī piedāvāt pasi

  -1 [+] [-]

, 2018-03-13 23:50, pirms 11 mēnešiem
Ar vārtsargiem Māris laiž ludi.... Gļebs ir švaks, bet Zviedrs marinēts uz beņķa un nav laists kastē kādu gadu. Laikam uz pāris minūtēm pāris mačos. Taču to nevar saukt par spēlēšanu.To , ka jaunie mūk projām un uzplaukst citos klubos var tikai piedēvēt sliktajam klimatam komandā.Labos leģionārus arī nemana.Pēc zāģa Jelgavai varbūt uzlaidīs rīt 5.kategorijas spēlē kādus jaunos puikas.

     [+] [-]

, 2018-03-14 01:10, pirms 11 mēnešiem
Nu ko liepājnieki,saturās izvarotājs un bezgodis papildinās jūsu rindas! Jauka atmosfēra klubā,vai ne? Eh Māri,Māri vai tiešām visu cilvēcīgo esi pazaudējis naudas dēļ?

  +3 [+] [-]

, 2018-03-14 09:25, pirms 11 mēnešiem
Kā var runāt par nevainīgumu, ja viņa vaina jau ir pierādīta tiesā?

  -2 [+] [-]

, 2018-03-14 14:11, pirms 11 mēnešiem
Life rakstīja: Nu ko liepājnieki,saturās izvarotājs un bezgodis papildinās jūsu rindas! Jauka atmosfēra klubā,vai ne? Eh Māri,Māri vai tiešām visu cilvēcīgo esi pazaudējis naudas dēļ?
Ej kratīt

  -2 [+] [-]

, 2018-03-14 14:11, pirms 11 mēnešiem
york89 rakstīja: Kā var runāt par nevainīgumu, ja viņa vaina jau ir pierādīta tiesā?
Nekas vēl nav pierādīts.

  -1 [+] [-]

, 2018-03-14 21:39, pirms 11 mēnešiem
Vārtuvīru liga ir nopietna vismaz kopš 80tajiem!
Pērn arī ievadā Paša Doroševs šo to atveda, iekams Raļkevičs iejutās.
Tagad nav izvēles - jaunajiem jāpavelk.

Tie, kas kritizē FKL un tā komplektāciju - aizmirst, ka FKL ir pašfinansējoša organizācija, kam futbols ir bizness. Tā kā viss ir izsvērtēts.

Ko darīt Liepājai? Pa radio sludina, ka Laumas fabrikas māja ir lielākā pasaulē ar 40 uzņēmumiem, ka visā Mašinbūvē (LMB) un Gaļas kombinātā čum un mudž no uzņēmumiem... tik nez kapēc futbolu un hokeju sponsorē Rīgas Mogo, baskets vīriem iet pa burbuli...
Nav Liepājā tā naudiņa. SEZ laikam ir vietējais off shore. Paldies Lipmanim un Seskam savulaik par uzņēmēmu stimulēšanu, bet sponsoru nav.

Tāpēc no sportiskā viedokļu - fintech nauda leģionāriem no visurienes ir pilnīgi attaisnojama.
Ielieciet savu naudu un diktējiet šķīstību!!!

Paldies Mārim, kas velk vezumu!!!
Redz kur Jelgava nokritusi - pie Mettas kājām, nerunājot par D-pili...

     [+] [-]

, 2018-03-16 01:13, pirms 11 mēnešiem
Sasperjod! Re kur Liepāja/Mogo nokritusi pie Jelgavas kājām!