Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

LFF no saviem līdzekļiem sniedz 88 tūkstošus eiro lielu atbalstu organizācijām un tiesnešiem

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

LFF no saviem līdzekļiem sniedz 88 tūkstošus eiro lielu atbalstu organizācijām un tiesnešiem
Edgars Pukinsks. Foto: LFF

Latvijas Futbola federācija noslēgusi federācijas biedru, tiesnešu un inspektoru atbalsta sistēmas pieteikumu izskatīšanu un līdz 27. maijam veic vienreizējā krīzes situācijas atbalsta finansējuma izmaksāšanu. Kopējā apstiprināto pieteikumu summa ir 87 660 eiro, kas tiks izmaksāti no LFF līdzekļiem.

Šis atbalsta mehānisms, izpildot attiecīgus kvantitatīvos un kvalitatīvos kritērijus, prioritāri paredzēts tiem LFF biedriem, kuri nesaņem cita veida finansējumu no LFF. Finansējums katram pretendentam variējās atkarībā no attiecīgo kritēriju izpildes:

- 600 EUR pretendentam, kuram licencētu futbolistu skaits ir robežās no 15 līdz 29 un kura struktūrā ir vismaz viens treneris, kuram ir derīga LFF/UEFA licence vai kurš ir C-LFF kursu students.
- 800 EUR pretendentam, kuram licencētu futbolistu skaits ir vairāk par 30 un kura struktūrā ir vismaz divi treneri, kuriem ir derīga LFF/UEFA licence vai kuri ir C-LFF kursu studenti.

Finansējums apstiprināts visiem 60 pieteikumus iesniegušajiem LFF biedriem, kopējai atbalsta summai esot 44 400 eiro. Atbalsta programma paplašināta, paredzot vienreizēju arī to LFF biedra kandidātu atbalstu, kuri veikuši kluba akreditēšanos atbilstoši LFF prasībām. Šeit tika apstiprināti seši saņemtie pieteikumi par kopējo summu 4600 eiro.

Programma paredzēja atbalsta nodrošināšanu arī virslīgas, 1. līgas un telpu futbola virslīgas sacensību tiesnešiem un tiesnešu inspektoriem, paredzot atbalstu 65 procentu apmērā no viena līdz trīs dīkstāves mēnešu vidējo ienākumu aprēķinātās summas. Atbalstam kvalificējās 82 tiesneši un inspektori par kopējo summu 38 660 eiro.

LFF atgādina, ka paralēli šim ārkārtējās situācijas atbalstam federācija iespēju robežās paātrinājusi Klubu ilgtspējīgas attīstības atbalsta programmas finansējuma izmaksu, kā arī ir koriģējusi pašmāju futbola akadēmiju atbalsta programmas nosacījumus, paplašinot iespējas akadēmijām daļu no finansējuma novirzīt akadēmijas treneru un administrācijas darbinieku atalgojuma piemaksu veikšanai. Atkarībā no tālākās attīstības un krīzes situācijas ietekmes LFF paredz iespējamu papildu finansējuma nodrošināšanu futbola vides stiprināšanai.

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/12603/futbola-...