Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Matīss par vārtsardžu trūkumu: "Mums vārtos būs spēlētāja, nevis stāvētāja"

Ints Megnis
Ints Megnis

Matīss par vārtsardžu trūkumu: "Mums vārtos būs spēlētāja, nevis stāvētāja"
Latvijas sieviešu futbola izlases treniņš pirms spēles ar Islandi. Foto: LFF

Latvijas sieviešu futbola izlasei ceturtdien Islandē būs smags pārbaudījums Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra ietvaros. Laukumā nevarēs doties divas līdz šim vadošās vārtsardzes un iespēja tiks sniegta kādai no jaunajām spēlētājām, bet valstsvienības galvenais treneris Didzis Matīss vismaz publiski intervijā Latvijas Futbola federācijai neizrāda satraukumu par to.

Pastāsti par paveikto treniņnometnes pirmajās dienās!
Pandēmijas dēļ šoreiz ir daudz jaunu izaicinājumu, visi pirmoreiz esam šādā situācijā, daudz kas ir jauns. Viena no lietām - pirmoreiz nākas strādāt apstākļos, kad teju puse komandas nav ar mums jau no treniņnometnes pirmajām dienām. Kā zināms, vairākas mūsu spēlētājas mūs gaida Islandē, kuras klubos ikdienā spēlē. Taču arī šajos apstākļos mums izdevās labi pastrādāt pie lietām, kas bija mūsu klupšanas akmens pagājušā gada mačos. Es teiktu, ka mums izdevās labi pastrādāt un izdarīt ļoti daudz.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada sastāvu, šoreiz mums ir lielas izmaiņas vārtsargu līnijā. Pastāsti vairāk par trūkstošajām vārtsardzēm un par to, kā komandā iejutušās viņu aizstājējas!
Jā, pagājušajā gadā mūsu pamatsastāva vārtsardze bija Marija Ibragimova. Viņa privātu iemeslu dēļ pieņēma lēmumu vismaz uz brīdi nolikt malā futbolu un pievērsties personīgās dzīves sakārtošanai. Laiks rādīs, cik ilgu laiku viņas futbolā nebūs. Respektējam viņas lēmumu. Un, godīgi sakot, tam jau zināmā mērā gatavojāmies, pakāpeniski gatavojot izlasei mūsu jauno vārtsardzi Sofju Ņesterovu. Diemžēl viņa šoreiz nav ar mums treniņnometnē, jo kluba treniņā savainoja plecu un šobrīd nevar mums palīdzēt ar savu klātbūtni. Bija vēl varianti aicināt talkā kādu no iepriekš pārbaudītām spēlētājām, bet šoreiz izvēlējāmies dot iespēju jaunajām vārtsardzēm. Viņas arī ikdienā trenējas, spēlē, slīpē profesionālo meistarību.

Vai laukuma spēlētājām tagad būs vēl lielāka atbildība par palīdzēšanu vārtsardzēm, bloķējot sitienus un pašaizliedzīgi kavējot pretinieču uzbrukumus?
Lai arī kura vārtsardze spēlētu vārtos, laukuma spēlētājām tas jādara, un esmu pārliecināts, ka viņas to vienmēr darījušas pēc vislabākās sirdsapziņas. Jā, šoreiz varbūt vēl vairāk gaidīsim palīdzību no viņām, bet es vēlreiz uzsvēršu - mums vārtos būs spēlētāja, nevis stāvētāja. Nav jau tā, ka šīs vārtsardzes neko neprastu. Nē, viņas prot, viņas trenējas, viņas ir gatavas progresam un jau esošās pieredzes bagātināšanai.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu mums ir būtiski pieaudzis arī viesspēlētāju skaits. Vēl pagājušā gada sākumā mums vispār nebija ārzemēs spēlējošu meiteņu, bet tagad jau gandrīz puse komandas ikdienā meistarību slīpē ārvalstīs. Vai tas ir jūtams ikdienas darbā?
Jā, protams. Turklāt tas palīdzēja progresēt ne tikai tām meitenēm, kuras pārcēlās uz ārzemēm, bet arī tām futbolistēm, kuras līdz šim varbūt bija viņu ēnā. Taču es vēlos uzsvērt - tas, ka mūsu spēlētāja pārceļas uz ārzemēm, nav attīstības griesti. Nedrīkst pie tā apstāties. Katrai ārzemju klubā spēlējošai futbolistei izlasē jāparāda, ka ir līdere. Izlasē visām spēlētājām laukumā jāatdod visi spēki, arī katrā treniņā. Nevienai netiks dotas nekādas atlaides tikai tāpēc, ka viņai ir ārzemju kluba pieraksts.

Vai no situācijas, ka vairākas mūsu spēlētājas pārstāv Islandes klubus, ieguvēji esam mēs vai nākamās pretinieces?
Domāju, ka mums nav nekā slēpjama, arī pirms gada nebija. Savukārt Islandei gan droši vien bija un ir daži noslēpumi, tāpēc, domāju, tas drīzāk ir pluss mums. Mēs no Islandē spēlējošajām futbolistēm varam iegūt vairāk informācijas par pretiniekiem nekā islandietes - par mums.

Latvijas futbola izlases spēle ar Islandi ceturtdien sāksies plkst. 21:00 pēc Latvijas laika, to tiešraidē būs iespējams vērot kanālā Sportacentrs.com TV. Pērn oktobrī latvietes Liepājā pretiniecēm kapitulēja ar rezultātu 0:6.

Pēc tam 22. septembrī Didža Matīsa vadīto komandu gaidīs spēle pret Ungāriju. Savukārt oktobrī plānotas izbraukuma cīņas pret Slovākiju un Zviedriju.

Cikla pirmajā aplī Latvijas sieviešu izlase pagājušā gada rudenī cieta četrus zaudējumus, turklāt vienu spēli jau aizvadījusi arī šogad, augustā ar 0:1 pārbaudes spēlē viesos piekāpjoties Igaunijai.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs septembra treniņnometnē

Vārds uzvārdsDz. datiPozīcijaKlubs
1.Laura Siņutkina13.02.2003.VārtsardzeFS Metta
2.Sintija Redzoba19.09.2000.VārtsardzeSK Super Nova
3.Marta Lielause12.02.1999.VārtsardzeFS Metta
4.Anastasija Ročāne07.06.1992.AizsardzeFK Gintra-Universitetas (Lietuva)
5.Anna Krūmiņa31.01.1999.AizsardzeRīgas futbola skola
6.Elīza Spruntule11.01.1993.AizsardzeIBV Vestmannaeyjar (Islande)
7.Anna Propošina28.11.1990.AizsardzeLiepājas FS
8.Dana Ņikitina25.03.1999.AizsardzeRīgas futbola skola
9.Laura Sondore29.12.1999.AizsardzeAEL Champions F.C. (Kipra)
10.Ligita Tumāne01.05.1996.AizsardzeSassari Torres Femminile FC (Itālija)
11.Karlīna Miksone21.03.2000.PussardzeIBV Vestmannaeyjar (Islande)
12.Sandra Voitāne16.09.1999.PussardzeSV Meppen Frauen (Vācija)
13.Kristīne Giržda07.01.1993.PussardzeSK Super Nova
14.Tatjana Baličeva06.04.1998.PussardzeRīgas futbola skola
15.Viktorija Zaičikova04.08.2000.PussardzeRīgas futbola skola
16.Olga Ševcova26.11.1992.UzbrucējaIBV Vestmannaeyjar (Islande)
17.Renāte Fedotova12.12.1996.UzbrucējaSK Super Nova
18.Paula Liniņa06.05.2001.UzbrucējaFS Metta

Eiropas U21 čempionāta kvalifikācija, F grupa

V.IzlaseSUNZVārtiP
1.Zviedrija330016:19
2.Islande330011:19
3.Ungārija41125:94
4.Slovākija41122:94
5.Latvija40042:160