Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Teksta tiešraide: Latvija – Malta 0:1 (spēle galā)

Rolands Eliņš

Teksta tiešraide: Latvija – Malta 0:1 (spēle galā)
Roberts Savaļnieks. Foto: LFF

Šovakar Daugavas stadionā Rīgā Latvijas futbola izlase aizvada UEFA Nāciju līgas maču pret Maltas izlasi, tiecoties pēc savas pirmās uzvaras šoruden. Mača sākums paredzēts 19:00, un portāls Sportacentrs.com piedāvā sekot notikumiem līdzi teksta tiešraidē.

Vārti:
Brīdinājumi: Zjuzins, Tobers, Kārkliņš - Borgs
Latvija: Šteinbors, Savaļnieks, M. Ošs, Tarasovs, Jurkovskis, Zjuzins (Kārkliņš 54`), Tobers (Emsis 63`), D. Ikaunieks (Ķigurs 63`), J. Ikaunieks, Cigaņiks (Jaunzems 84`), Gutkovskis (Uldriķis 63`).
Malta: Bonello, Borgs, Agiuss, Šo, Kamenzuli, Teuma (Pizani 75`), Žilomjērs, Ž. Mbongs, P. Mbongs (Degabriele 69`), Gambins (Grehs 89`), Montebello.
Galvenais tiesnesis: Aivens Grifits (Velsa)

90+6` Vārti! Diemžēl Maltai. Maltas izlase tiek pie standartsituācijas kreisajā malā, seko centrējums un gaisa divcīņā pārliecinoši uzvar aizsargs Borgs. Šteinboram no tik tuvas distances vairs nav variantu, un Malta pēdējā uzbrukumā izrauj uzvaru 1:0. Šausmas. Drausmas. Trakums. Tas viss šoreiz ir pelnīti.

90` Malta ātri pāriet uzbrukumā, sanāk četri pret pieciem uzbrukums, kurā bumba tiek pielaista pie paša soda laukuma. Par laimi, Malta arī šo uzbrukumu neprot izspēlēt un pie sitiena netiek. Taču tiek iegūts stūra sitiens, pēc tam vēl viens, un tajā pie tālā vārtu staba pretiniekiem arī sanāk sitiens ar galvu, taču neprecīzs.

88` Maltas futbolists kā stāvošiem tiek garām trim Latvijas spēlētājiem soda laukuma tuvumā, par laimi, viņa centrējums no soda laukuma malas ir neprecīzs. Pretubrukumā dodas Uldriķis, taču piespēlē tieši pretiniekam kājās.

85` Bumbu vairāk tagad kontrolē Latvija, taču saukt to par beigu ofensīvu pagaidām nu nekādi nevar. Lēna saspēle laukuma centrā.

80` Maltai potenciāli bīstams uzbrukums, kas tiek apturēts, un neveiksmīgā kritienā Maltas spēlētājs Kamenzuli gūst nelielu pleca traumu.

77` Pēc Latvijas stūra sitiena Ošs ar galvu sit vārtiem pa vidu, un vārtsargs bumbu viegli tver. Taču spēlētāju drūzmā sadursmē cietis Kārkliņš, kurš gan pēc mirkļa gatavs turpināt spēli. Seko spēcīgs Latvijas presings, kurā izdodas atgūt bumbu.

72` Ķigurs izdara pēkšņu tālsitienu, ko vārtsargs atsit soda laukuma malā. Tur klāt pirmais ir Uldriķis, kuram izdodas pieturēt bumbu, taču piespēle uz malu neizdodas.

69` Pirmā maiņa arī Maltai. Latvija dodas uzbrukumā, taču Emsis tiek nogāzts laukuma vidū.

63` Pēc stūra sitiena bumba iesprūst Maltas soda laukuma vidū, taču drūzmā Latvijas futbolisti pie sitiena beigās tā arī netiek. Gutkovskis savāc bumbu ārpus soda laukuma un piespiež pretiniekus pārkāpt noteikumus pie laukuma malas līnijas. Latvijai izdevās ilgāks uzbrukums, taču sanāk iekrist pretuzbrukumā trīs pret divi, kuru, par laimi, Malta neprot izspēlēt. Savukārt nākamajā uzbrukumā Gutkovskis sāpīgi saskrienas ar pretinieku, saduroties galvām, un viņam nepieciešama mediķu palīdzība.

Latvijai uzreiz trīs maiņas laukumā nāk Uldriķis, Ķigurs un Emsis.

57` Pēc Maltas tālsitiena spēlē iesaistās Šteinbors, seko stūra sitiens, kurā Malta pārkāpj noteikumus soda laukumā.

55` Cigaņiks spēlē labajā malā, saņem tālu piespēli un eleganti piespēlē tālāk. Cigaņikam arī rodas sitiena iespēja, taču viņa spēcīgais tālsitiens ar pirmo pieskārienu ir neprecīzs.

54` Zjuzina vietā laukumā dodas Krišs Kārkliņš.

52` Nesaprotami brīvs pie tālā vārtu staba palicis Maltas aizsargs Borgs, kurš arī saņem piespēli, atrodoties viens pret Šteinboru. Latvijas vārtsargs drosmīgi metās virsū bumbai un atvairīja divus sitienus pēc kārtas. Maltas līdz šim labākā iespēja gūt vārtus.

49` Laukuma centrā Montebello cenšas aizskriet no trim blakus esošiem Latvijas spēlētājiem, un Tobers nolemj viņu aiz pleca noraut zemē, par apturēto uzbrukumu saņemot brīdinājumu.

47` Maltas spēlētājs labajā malā pamanās tikt garām diviem Latvijas spēlētājiem reizē, ielaužas soda laukumā, taču viņa piespēle tiek pārtverta.

46` Sācies otrais puslaiks!

Statistika

KomandaSitieni (rāmī)Stūra sit.Aizmug.Bumbas kontr.%Sodi
Latvija8 (1)3242%9
Malta7 (0)3058%2

45`Pirmais puslaiks beidzies.

43` Malta šoreiz kļūdās ar saspēli savā laukuma pusē, bumbu savāc Dāvis Ikaunieks un sanāk bīstams uzbrukums, jo labā puse ir gandrīz tukša un tajā labu ātrumu uzņēmis Savaļnieks. Taču piespēle soda laukumā paliek bez adresēta, un Malta nogludina situāciju.

40` Dāvis Ikaunieks uz labu laimi izdara centrējumu no asa leņķa un gandrīz sanāk vārtu guvums, bumbai nolidojot tieši gar tālo devītnieku. Tur pie bumbas tiek Gutkovskis, bet viņam sitiena leņķis jau bija gandrīz nulle.

37` Tikai tagad Malta pirmoreiz pārkāpj noteikumus, kamēr nominālajai favorītei Latvijai jau astoņi pārkāpumi. Latvijai arī standartsituācija, tiesa, patāla, un Savaļnieka centrējums tiek viegli atsists.

33` Gutkovskis ar bumbu nospēlē kreisajā malā un ieiet laukuma vidū, piespēlē pa sitienam Savaļniekam. Roberts sit spēcīgi, un Maltas vārtsargs tomēr savu komandu glābj. Latvijas izlase pratusi pagriezt mača gaitu savā virzienā, uzbrukumā ejot ar lieliem spēkiem.

31` Savaļnieks piespēlē gar vārtiem, Dāvis Ikaunieks tiek pie bumbas, taču sit garām. Uz savu neveiksmi Dāvis reaģē nikni, spēcīgi triecot laukuma atlekušo bumbu pret apmali.

29` Zjuzins savā laukuma pusē zaudē bumbu, Maltai uzreiz uzbrukums un Teuma var sist no metriem 18, taču pāris metrus garām. Uzreiz pēc tam Latvijai izcila iespēja atklāt rezultātu - starp Maltas aizsardzību Tobera raidītā bumba atrod Dāvi Ikaunieku, kuram tīrs izgājiens vienam pret vārtsargu, taču sitiens garām.

27` Latvija aktīvi cenšas presingot pretinieku laukuma pusē. Neizskatās, ka Malta šādā scenārijā jūtas komfortabli, taču kļūdas nepieļauj, un Latvijas presings beidzas ar Zjuzina brīdinājumu.

23` Spēlējot uz aizmugures robežas, Latvijas izlasei izdodas izveidot bīstamu uzbrukumu. Cigaņiks atkal aktīvs kreisajā malā un nogādā bumbu Zjuzinam, kurš var sist no soda laukuma vidus, taču nedaudz zaudē laiku, apstrādājot bumbu, un sitiens tiek bloķēts. Lieliska vārtu gūšanas iespēja.

21` Latvijai pirmais stūra sitiens, kurā Mārcis Ošs tiek pie bumbas, taču cīņā ar aizsargiem sitiens neizdodas.

17` Neliels haoss pie Maltas vārtiem, izdodas bīstams sitiens nedaudz garām, taču Savaļniekam tik un tā fiksēta aizmugure.

15` Zjuzins guvis nelielu traumu, tiesa, brīdī, kad pats pārkāpa noteikumus. Spēles sākumā Latvijai pieci pārkāpumi, Maltai - neviens...

14` Pēc lieliskā uzbrukuma pirmajā minūtē Latvijai grūtības ar laukuma centra līnijas pāriešanu, un Maltai bumbas kontrole sasniegusi 64% spēles laika.

10` Lai cik nepatīkami nebūtu to atzīt, bumbu vairāk kontrolē Malta, tās futbolisti arī nekautrējas apspēlēt viens pret vienu. Labā sitiena pozīcijā tiek P. Mbongs, sit spēcīgi, taču nedaudz virs vārtu stūra.

7` Maltas pussargs Mbongs eleganti nospēlē laukuma centrā, atdod arī skaistu piespēli soda laukuma malā, taču Latvijas aizsargi pa diviem sitienu bloķē.

5` Maltai četri centrējumi Latvijas soda laukumā pēc kārtas, ieskaitot divus stūra sitienus.

2` Latvijas izlasei uzreiz lielisks pretuzbrukums. Cigaņiks aizskrēja kreisajā malā, no turienes atspēlēja brīvajam Jānim Ikauniekam, kurš diemžēl netrāpīja pa bumbu. Bumba gan nonāca pie viņa brāļa Dāvja, taču viņa sitiens no soda laukuma malas bija neprecīzs.

1` Spēle sākusies!

Sākumsastāvi

Latvijas izlase iepriekšējā mačā Nāciju līgā cīnījās neizšķirti 1:1 pret Fēru salu izlasi. Salīdzinot ar to maču, šodien Latvijas sākumsastāvā ir četras izmaiņas. Uzbrukuma smailē pēc diskvalifikācijas izciešanas atgriezies Vladislavs Gutkovskis, kamēr Roberts Uldriķis ir rezervē. Pirmoreiz šoruden sākumsastāvā ir Dāvis Ikaunieks, kurš nomainījis Jaunzemu. Iepriekš Ikauniekam bija trauma, kas apgrūtināja dalību izlasē, bet tagad viņš laukumā dosies kopā ar brāli Jāni, iepriekšējās spēles Latvijas gūto vārtu autoru.

Izmaiņas arī pozīcijās tuvāk saviem vārtiem. Rugina vietā laukumā dosies Raivis Jurkovskis, kamēr Stugļa vietā spēlēs Igors Tarasovs, kurš guva vārtus pret Melnkalnes izlase pārbaudes mačā.
Savukārt Maltas izlasei, salīdzinot ar iepriekšējo maču pret Latviju (1:1), ir četras izmaiņas sākumsastāvā.

Plašāks pirmsspēles apskats pieejams šeit - Futbola izlase pēc pirmās uzvaras Nāciju līgā...

D līga, 1. grupa

VIzlaseSUNZVārtiP
1.Fēru salas32105:37
2.Latvija30302:23
3.Malta30213:42
4.Andora30210:12
1 2 3 4 5 6 195 komentāri

     [+] [-]

, 2020-10-13 18:04, pirms 2 nedēļām
Cigaņiks.....??? Ālava uzbrucējs.....

     [+] [-]

, 2020-10-13 18:08, pirms 2 nedēļām
normāls sākumā autobuss uz niču 0-0 uzlikts!

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 18:12, pirms 2 nedēļām
Jo Malta spēlē 3-4-3
https://www.uefa.com/uefanationslea...

  +2 [+] [-]

, 2020-10-13 18:14, pirms 2 nedēļām
Nu,ja Gutkovskis spēlēs,tad šovakar uzvara un lieli svētki pēc tam.Neskatoties uz covid!

  +2 [+] [-]

, 2020-10-13 18:18, pirms 2 nedēļām
Neredzu vajadzīgo spēku uzbrukumā. Atliek cerēt uz laimi.

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 18:28, pirms 2 nedēļām
Maltai uzbrūkošs formāts, bet mums tāds uz aizsardzību tendēts.

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 18:30, pirms 2 nedēļām
laikam visi pārsteigumi domāti 2.pusei

  -1 [+] [-]

, 2020-10-13 18:30, pirms 2 nedēļām
Maltas maiņas jau saliktas?

  -1 [+] [-]

, 2020-10-13 18:40, pirms 2 nedēļām
" tiecoties pēc savas pirmās uzvaras šoruden..." Vai tad ir bijusi kāda uzvara pērn un aizpērn? Es domāju oficiālas spēles, ne draudzības spēles...

  +4 [+] [-]

, 2020-10-13 18:43, pirms 2 nedēļām
Elmers rakstīja: " tiecoties pēc savas pirmās uzvaras šoruden..." Vai tad ir bijusi kāda uzvara pērn un aizpērn? Es domāju oficiālas spēles, ne draudzības spēles...
Austriju uzvarēja kvalifikācijas mačā 19. gada novembrī.

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 18:45, pirms 2 nedēļām
piters_kvils_5491377 rakstīja: Austriju uzvarēja kvalifikācijas mačā 19. gada novembrī.
Upss. Šo biju palaidis garām... Bet tā laikam gan ir vienīgā uzvara?

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 18:47, pirms 2 nedēļām
Kāds varbūt var linku uz spēli iemest!?

     [+] [-]

, 2020-10-13 18:49, pirms 2 nedēļām
sk8bordists rakstīja: Kāds varbūt var linku uz spēli iemest!?
Livetv.sx

     [+] [-]

, 2020-10-13 18:49, pirms 2 nedēļām
Elmers rakstīja: Upss. Šo biju palaidis garām... Bet tā laikam gan ir vienīgā uzvara?
Jā. Ja nejaucu un kaut ko neesmu piemirsis (te, lai mani pielabo futbola spečuki) pēdējā uzvara, neskaitot pārbaudes spēles, Baltijas kausus un līdzīgus pusoficialus turnīrus ir 2017. gadā 4:0 pret Andoru

     [+] [-]

, 2020-10-13 18:49, pirms 2 nedēļām
sk8bordists rakstīja: Kāds varbūt var linku uz spēli iemest!?
Латвия

Ar AceStream var HD/FHD skatīties.

  +4 [+] [-]

, 2020-10-13 18:50, pirms 2 nedēļām
sk8bordists rakstīja: Kāds varbūt var linku uz spēli iemest!?
https://latvijastv.xyz/tv6-tiesraide/

     [+] [-]

, 2020-10-13 18:53, pirms 2 nedēļām
Mēs pret Fērām bijām tuvāk uzvarai?? Nu hvz, visu spēli jau neskatījos, bet neieskaitītus vārtus viņiem un neiedotu sarkano mums gan redzēju.

  -1 [+] [-]

, 2020-10-13 19:00, pirms 2 nedēļām
Swordsman rakstīja: Mēs pret Fērām bijām tuvāk uzvarai?? Nu hvz, visu spēli jau neskatījos, bet neieskaitītus vārtus viņiem un neiedotu sarkano mums gan redzēju.
tad vajadzeja skatities nevis pirst tagad. Ja taja epizode tiesnesi varbut kludijas ar aizmuguri, bet iznemot to varetu teikt, ka feriesi otro puslaiku izmisigi atsitas.

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 19:02, pirms 2 nedēļām
Ikaunieki talanti, neviens pa bumbu netrāpīja sakarīgi

     [+] [-]

, 2020-10-13 19:02, pirms 2 nedēļām
nu taaadi bomži Ikaunieki..nav brīnums ka viņus neviens negrib

  +2 [+] [-]

, 2020-10-13 19:02, pirms 2 nedēļām
Labs uzbrukums, bija jāsit iekšā.
Ja nevar iesist, tur jau Dainis vairs nav vainīgs.

     [+] [-]

, 2020-10-13 19:03, pirms 2 nedēļām
Latvia
61%
Malta
12%
Draw
27%

No uefa lapas!

  +2 [+] [-]

, 2020-10-13 19:06, pirms 2 nedēļām
Janka Ikauniekam laikam vajag 10 iespējas, lai kaut ko izdarītu, brīnums ka pret Fērām ielika

  +2 [+] [-]

, 2020-10-13 19:06, pirms 2 nedēļām
mēs ar džekiem tieši tāpat bumbojam, tikai mums tie uzbrukumi izskatās daudz sakarīgāk...

     [+] [-]

, 2020-10-13 19:08, pirms 2 nedēļām
Malta izskatās bezpalīdzīgi LV soda laukumā!

  -1 [+] [-]

, 2020-10-13 19:11, pirms 2 nedēļām
Norm tackls Zjuzinam, netēmā nosvilpa

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 19:14, pirms 2 nedēļām
Komentētāji mājās aizgāja?

  +1 [+] [-]

, 2020-10-13 19:14, pirms 2 nedēļām
Tv6 nekomentē? vai man vienīgam ir kkas

     [+] [-]

, 2020-10-13 19:15, pirms 2 nedēļām
Ādažu lauku čipsi. Ko jūs?

  +2 [+] [-]

, 2020-10-13 19:15, pirms 2 nedēļām
Nu, ok tiiik slikti jau viņi arī nekomentēja, ka vajadzēja atslēgt....

viņi vnk šokā, cik hujova spēlē... nav vnk vārdu

     [+] [-]

, 2020-10-13 19:15, pirms 2 nedēļām
Man tā izskatās, ka abas spēlēs uz uzvaru, jo tikai tā var cerēt uz uzvaru grupā!

  +3 [+] [-]

, 2020-10-13 19:16, pirms 2 nedēļām
D-Mob rakstīja: Tv6 nekomentē? vai man vienīgam ir kkas
Maskas lika uzvilkt, bija tikai gāzmaskas

  +2 [+] [-]

, 2020-10-13 19:16, pirms 2 nedēļām
Arī pa TV3 Sport nav komentētāji 😃 laikam abi reizē pamizt aizgāja

     [+] [-]

, 2020-10-13 19:16, pirms 2 nedēļām
Plusi- psihais Uldriķis uz soliņa.

Šteinbors- OK, Savaļnieks- kāpēc viņš visas piespēles dod atpakaļ, pat tad, ja jau aizskrējis pāri centra līnijai? Un nekad nepiespēlē uz priekšu?, M. Ošs- izlasē ir OK, spēlē no sirds, Tarasovs- ir OK, Jurkovskis- noteikti līdz izlases līmenim vēl jāaug, haotisks, netehnisks un lēns priekš malējā aizsarga, Zjuzins- laikam trenerim viņš ir ārlaulības dēls, ja vienmēr tiek likts sākumsastāvā, pilnīgi bez jēgas, Tobers- nē, noteikti labāk būtu Ķigurs, puisis tiešām aug un pat retumis spēj aizvilkt bumbu līdz pretinieku soda laukumam, D. Ikaunieks- grūti ko teikt, spēlēs pēc traumas, redzēsim, J. Ikaunieks- ja nebūs ielikts uzbrukumā, iespējams, var patīkami pārsteigt, lai gan arī nervozs un augstprātīgs uz laukuma, Cigaņiks- vēl viens Kazlinovska ārlaulības dēls, jau visu sezonu izlasē neko nerāda, bet sākumsastāvā tiek, Gutkovskis- ja sakārtos tarakānus galvā, var izšaut, tikai izlasē viņam iestājas kaut kāda bremze. Nesaprotams, kāpēc nespēlē vienīgais prcīzi piespēlēt protošais šajā čivavu sastāvā- Kārkliņš? Turklāt spēlē ar kalniešiem pierādīja savu mega kardio, veicot vislielāko izmērīto darba apjomu uz laukuma? Jaunzems tiešām pagājušajā spēlē neko jēdzīgu neparādīja, pareizi, ka sēž. Bet likt autobusu pret Maltu, intervijā stāstot, ka mēs viņus spiedīsim kā lapzemes blaktis, tiešām ir uzjautrinoši...

     [+] [-]

, 2020-10-13 19:16, pirms 2 nedēļām
karabans rakstīja: Maskas lika uzvilkt, bija tikai gāzmaskas
1 2 3 4 5 6 195 komentāri