Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Kazakevičs par spēli Ukrainā: "Organizatori garantēja augstākā līmeņa drošību"

Kazakevičs par spēli Ukrainā: "Organizatori garantēja augstākā līmeņa drošību"
U21 izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs
Foto: M.Jankovskis, Sportacentrs.com

8.jūnijā Latvijas futbola U21 izlase aizvadīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas izbraukuma spēli ar Ukrainas valstsvienību. Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs Latvijas Futbola federācijas (LFF) mājaslapas pārstāvjiem atklāja sastāva aktualitātes. Publicējam interviju pilnā apmērā.

LFF.lv: Kāda šobrīd ir situācija ar U-21 izlases kandidātu sarakstā iekļauto spēlētāju veselību? Kā zināms, šajā spēlē mūsu komandai diemžēl nevarēs palīdzēt Vitālijs Jagodinskis...

Dainis Kazakevičs: "Vitālijs Jagodinskis ir Latvijas U-21 izlases kapteinis un aizsardzības balsts. Sākotnēji Vitālijs tika iekļauts kandidātu sarakstā, taču pēdējo dienu laikā radās situācija, kad futbolists guva ceļgala savainojumu Kijevas „Dynamo” dublieru komandas spēlē. Konsultējoties ar valstsvienības medicīnisko personālu un saņemot pārbaudes rezultātus, tika pieņemts lēmums, ka tuvākās desmit dienas Vitālijs nebūs pieejams valstsvienības rīcībā. Šobrīd vēl vairāku futbolistu dalība spēlē pret Ukrainu savainojumu dēļ ir zem jautājuma zīmes. Tie ir Dāvis Ikaunieks, Raivo Varažinskis un Daniils Ulimbaševs.”

LFF.lv: Šosezon SMScredit.lv Virslīgas čempionātā sevi labi parādījuši abi brāļi – Jānis un Dāvis Ikaunieki. Vai Jums personīgi viņu sniegums ir pārsteigums?

Dainis Kazakevičs: "Nē, personīgi man tas nav pārsteigums. Arī iepriekš mēs zinājām šo spēlētāju stiprās puses. Šo sezonu viņi tiešām aizvada labā līmenī. Kā zināms, ar viņu palīdzību pēdējā Virslīgas spēlē tika pieveikta "Ventspils” komanda. Mūsuprāt, būtiski ir, lai gan Dāvis, gan Jānis sevi labi apliecina kā klubā, tā arī izlasē. Dāvis Ikaunieks sevi jau apliecināja Sadraudzības kausa izcīņā janvārī. Tāpēc šobrīd neesmu pārsteigs par abu brāļu spēli.

Vēlos atzīmēt, ka mūsu komandā ir vēl vairāki futbolisti, kas šogad sevi labi apliecinājuši Virslīgas čempionātā. Piemēram, tas noteikti ir "Skonto FC” uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis. Futbolistu individuālā izaugsme viennozīmīgi ir pozitīvi vērtējams faktors, jo tas palielina konkurenci par vietu sastāvā arī U-21 valstsvienībā.”

LFF.lv: Treniņu grafiks pirms spēles pret Ukrainu ir ļoti saspringts. Kādi ir galvenie uzdevumi šai treniņnometnei?

Dainis Kazakevičs: "Kopumā sagatavošanās posms spēlei pret Ukrainu sākās jau ar trīs dienu nometni pagājušajā nedēļā Jūrmalā. Tagad mūs priekšā sagaida treniņi labā režīmā Jelgavā. Tas, ka varam kopā trenēties un plānveidīgi gatavoties spēlei, šajā situācijā ir pluss. Šo dienu laikā galvenais uzdevums būs izvēlēties optimālo sastāvu, noslīpēt taktiku, kā arī pastiprinātu uzmanību pievērsīsim standartsituācijām – tieši šis spēles elements var izšķirt spēles likteni. Treniņnometni futbolisti sagaidījusi labā noskaņojumā.”

LFF.lv: Pirmajā spēlē pret Ukrainu 14.oktobrī tika piedzīvots zaudējums. Kādi ir galvenie secinājumi par šo pretinieku un kas būtu jāmaina šoreiz, lai centos nospēlēt ar šo komandu sekmīgāk?

Dainis Kazakevičs: "Skaidrs, ka Ukraina ir nopietns pretinieks. Šīs komandas pašreizējo spēku apliecina ari uzvara Sadraudzības kausa izcīņā šogad. Ja runājam par abu komandu savstarpējo spēli pagājušajā gadā, protams, toreiz mūsu komandai nebija tās patīkamākās emocijas. Mēs toreiz nonācām situācijā, ka bija problēmas ar sastāvu. Šajā spēlē faktiski nebija septiņu pamatsastāva futbolistu. Uzskatu, ka, neskatoties uz izbraukumu, šoreiz Ukrainā būs pavisam citādāka spēle. Tikai divi futbolisti no tā mača sastāvā pašlaik atrodas šajā nometnē. Tāpēc mums būs cita komanda. Protams, apzināmies Ukrainas komandas spēku, tomēr arī mēs gatavojamies izrādīt maksimālu pretestību.”

LFF.lv: Lūdzu, pastāstiet, kādā kondīcijā šobrīd atrodas mūsu komandas leģionāri?

Dainis Kazakevičs: "Situācija ir dažāda. Nosauktajā kandidātu sarakstā iekļauti četri leģionāri. Igoram Rejam ir spēļu prakses trūkums. Sergejs Vorobjovs spēlē sava pārstāvētā kluba jauniešu komandā. Roberts Savaļnieks arī biežāk spēlēja kluba dublieru sastāvā. Diviem no leģionāriem, lai arī ne pamatsastāva komandu, taču zināma spēļu prakse ir. Turpretim, Igoram Rejam un Aleksejam Giļņičam ir spēļu prakses trūkums. Pārējie kandidātu sarakstā iekļautie futbolisti tiek pie pietiekoša spēļu daudzuma Virslīgā. Lai gan ir arī tādu futbolisti kā Vitālijs Barinovs, kas sava pārstāvētā kluba sastāvā negūst vietu pamatsastāvā. Šo dienu laikā centīsimies izlīdzināt futbolistu sagatavotības līmeni, lai katrs būtu gatavs spēlei pret Ukrainu. Uz spēli dosies 18 futbolisti. Galīgo sastāvu paziņosim piektdien pēc vakara treniņa.”

LFF.lv: Aktuāla tēma publiskajā telpa ir situācija Ukrainā. Vai šajā gadījumā no LFF puses tika pieprasīti papildus drošības pasākumi komandas vizītes laikā?

Dainis Kazakevičs: 'Piedāvājums spēlēt Čerkasi pilsētā nāca no Ukrainas Futbola federācijas puses. Šo lēmumu atbalstīja arī UEFA. Būtiskākais, ka spēle notiks Ukrainas teritorijā. Tika saņemtas garantijas, ka no organizatoru puses tiks veikti visi nepieciešamie pasākumi mūsu komandas uzturēšanās laikā un drošība būs augstākajā līmenī. Arī no LFF puses pret drošības jautājumiem spēles laikā bija nopietna pieeja. Tika veikti saskaņoti pasākumi tās nodrošināšanai. Tomēr šobrīd mēs nevēlamies runāt par politiku. Mums galvenais ir domāt par futbolu un gaidāmo spēli. Mūs priekšā sagaida mačs ar nopietnu pretinieku. Viņiem šī spēle būs tikpat nozīmīga kā mūsu komandai. Šobrīd mēs gatavojamies plānotajā režīmā un visas domas ir par to, kā iespējami kvalitatīvāk sagatavot futbolistus 8.jūnija spēlei!”

Dainis Kazakevičs arī informēja, ka Vitālija Jagodinska prombūtnes laika komandas kapteiņa funkcijas pildīs vice-kapteinis Aleksejs Giļņičs. Savukārt, ja arī Aleksejs nevarēs piedalīties šajā spēlē, par kapteiņa funkciju pilnvaru nodošanu tiks lemts pirms paša spēles sākuma.

Izmantotie resursi:
LFF: JAUNUMI | LATVIJAS FUTBOLA FEDERĀCIJA

     [+] [-]

, 2014-06-06 12:56, pirms 5 gadiem
Nebūs, Daini, nebūs.....

     [+] [-]

, 2014-06-06 16:38, pirms 5 gadiem
pieaudzis cilveks , bet tic mistiskiem uefa solijumiem . a ja kas notiks uefa, pirmaa atkratisies no saviem apgalvojumiem . kas neljauj spelet neitralaa laukumaa