Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Maltas preses konference: vietējie žurnālisti slavē sniegumu zaudētā spēlē Fēru salās

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Maltas preses konference: vietējie žurnālisti slavē sniegumu zaudētā spēlē Fēru salās
Deviss Mandža, 2013. gadā esot pie Itālijas U-21 izlases stūres. Foto: AP/Scanpix

Šodien notika Maltas izlases preses konference pirms rīt gaidāmās Nāciju līgas D līgas spēles starp Maltu un Latviju. Neklātienē tajā piedalījās arī Sportacentrs.com.

Maltas žurnālistu jautājumos bija saklausāmi divi akcenti. Pirmkārt, neskatoties uz šīs valsts izlases zaudējumu Fēru salās (2:3), tas tika dēvēts par vienu no labākajiem pēdējā laika Maltas mačiem. Otrkārt, Latviju viņi uzskata par nopietnāku pretinieku nekā Fēru salas, lai gan mūsu valstsvienība nu jau vairākus gadus ar retiem izņēmumiem neiepriecina.

Jautājumi Maltas izlases itāliešu galvenajam trenerim Devisam Mandžam (katram žurnālistam viens jautājums)

Atgriezāmies no Fēru salām ar vilšanos par rezultātu, taču ne sniegumu. Bija daudz pozitīvā. Taču tagad tiksimies ar Latviju, kas uz papīra ir spēcīgāka, nekā Fēru salas. Bažas ir par to, ka Latvija sastāv no fiziski spēcīgiem futbolistiem, kas var radīt problēmas mūsu aizsargiem. Līdzīgi bija Fēru salās. Vai arī jums par to ir bažas. Un, otrkārt, vai plānojat veikt izmaiņas sastāvā?
Piekrītu jūsu teiktajam par mūsu sniegumu. Esam vīlušies par rezultātu, taču, manuprāt, nospēlējām labu spēli. Mums vēl ir jāuzlabo sniegums, tomēr kopumā tā bija laba spēle no mūsu puses. Tāpat piekrītu, ka arī pret Latviju būs grūta spēle un, iespējams, pat grūtāka, nekā tas bija Fēru salās. Un, jā, Latvija ir fiziski spēcīga, taču viņiem ir arī jauns treneris un nedaudz pamainīta filozofija salīdzinoši ar iepriekšējo laiku. Viņiem ir arī tehniski spēlētāji [nevis tikai fiziski spēcīgi - aut.]. Klāsies grūti, taču mums jāspēlē sava spēle, un tad arī redzēsim, kurš ir labāks laukumā. Atbildot par sastāvu, vēl skatīsimies, jo mums priekšā ir treniņš. Man jāpārbauda futbolistu stāvoklis un tas, kā viņi ir atjaunojušies pēc pirmās spēles. Protams, pastāv iespēja, ka kaut ko mainīsim. Sevišķi ņemot vērā, ka sanāks aizvadīt divus mačus 72 stundu laikā, turklāt pirms tam mums nebija pārbaudes spēļu, tāpat nebija maču [Maltas] līgā. Plus atļautas tikai trīs spēlētāju maiņas, kas, manuprāt, nav labi tādai komandai kā mūsējai.

Arī es apsveicu ar labu sniegumu Fēru salās! Atskaitot fiziska rakstura grūtības, kā komanda reaģējusi pēc tik sāpīga zaudējuma mača pēdējās minūtēs?
Tādos brīžos arī es kā treneris iepazīstu spēlētājus labāk. Redzu viņu reakcijas. Saprotams, ka uzreiz pēc spēles futbolisti bija nomākti, un atmosfēra nebija laba. Uzskatu, ka tā ir normāla parādība. Man pašam būs interesanti redzēt, kā futbolisti reaģēs rīt, kad klāt būs jau nākamā spēle. Loģiski, ka es vēlētos redzēt tādu pašu turpinājumu vienā ziņā [domāts sniegums], bet atšķirīgu iznākumu citā ziņā [domāts rezultāts].

Līdzīgi kā mani kolēģi, arī es vēlos jūs apsveikt ar komandas sniegumu Fēru salās. Rezultāts nebija labs, bet sniegums bija viens no labākajiem pēdējo gadu laikā. Tas ir labi pārliecībai. Tomēr vēlētos parunāt par kļūdām aizsardzībā. Ja ne mūsu vārtsargs Bonello, rezultāts varēja būt lielāks. Kas nogāja griezi aizsardzības aspektā? Un, ņemot vērā, ka Latvija neuzveica Andoru un Maltā ieradīsies pēc uzvaras, vai ir informācija par savainotiem vai fiziski negataviem spēlētājiem?
Pirmkārt, paldies par komplimentiem, taču pietiks priecāties par pirmo spēli. Mēs nevaram arī tikai priecāties, jo ir lietas, kas jāuzlabo, jo galu galā mēs taču zaudējām. Jābūt arī attiecīgai domāšanai. Ja runājam par aizsardzību, esmu treneris, kurš runā par komandas kopējo sniegumu, nevis atsevišķiem spēlētājiem un viņu kļūdām. Ja ir kļūda, mēs uz to raugāmies kā komandas, nevis individuālu futbolistu kļūdām. Ja redzu, ka varu kaut ko izlabot, pakoriģēt, tad es to darīšu. Taču es to darīšu ģērbtuvēs vai sapulcē [nevis publiski]. Ja par futbolistu traumām, tad tādu nav, visi ir manā rīcībā.

Tedijs Teuma minimāli zina angļu valodu [Francijā dzimis futbolists, kurš šobrīd spēlē Beļģijas pēc spēka otrajā līgā, kuram ir maltiešu izcelsme un kurš savos 26 gados Fēru salās debitēja Maltas izlasē - aut.]. Ko darāt, lai integrētu viņu Maltas izlasē?
Es varētu iemācīties franču valodu, iemācītos vēl vienu valodu [joko, gardi smejas]. Ja nopietni, kad esam laukumā, futbols ir futbols. Jā, viņa angļu valoda nav laba, bet futbolā ir futbola valoda. Varam pilnīgi normāli saprasties. Papildus viens no maniem asistentiem runā franču valodā un var ar viņu runāt. Tāpat uzskatu, ka tieši viņam jāsper pirmais solis un tagad intensīvi ir jāmācās angļu valoda, lai ātrāk iekļautos komandā.

Latvija ir spēcīgāka, nekā Fēru salas. Kāds būs Maltas izlases spēles plāns? Vai tas atšķirsies salīdzinājumā ar pirmo spēli?
Skaidrs, ka dažas lietas mums ir jākoriģē, taču tāpat ir skaidrs, ka varu tikai norādīt uz lietām, skatoties video, jo nav daudz laika, lai trenētos laukumā. Ja runājam par attieksmi, mentalitāti, mēģinājumiem spēlēt futbolu, tad šeit pilnīgi nekas nav jāmaina. Vienkārši jāpierāda tas atkal un jāmēģina vairāk kontrolēt spēle. Cienām pretinieku, taču mums jācenšas spēlēt savus futbols.

Vai esat jau noskatījies Latvijas un Andoras spēli? Kādi ir jūsu iespaidi par Latvijas komandu un vai jūsos optimismu vieš fakts, ka Latvija nespēja uzveikt Andoru? [Sportacentrs.com jautājums]
Jā, spēli noskatījos ar savu treneru štābu. No redzētā uzskatu, ka Latvija bija pelnījusi šo maču uzvarēt. Savu viedokli nebalstu pēc vienas redzētas spēles un uzskatu, ka Latvijai ir ļoti laba komanda. Tomēr arī mums jāsaglabā sava mentalitāte un jārāda savs labākais futbols. Es noskatījos arī citas Latvijas spēles pirms tam un pamanīju, ka tagad komanda spēlē ar citu ideju. Taču, lai gan cienu Latviju un tai ir laba komanda, vēlos saglabāt koncentrēšanos uz savu komandu un tās sniegumu.

Jautājumi Maltas izlases pussargam Metjū Gijomjē

Kāda atmosfēra ir komandā pēc mača Fēru salā?
Pēc spēles Fēru salās bijām ļoti vīlušies, sevišķi tāpēc, ka mēs visi jutām, ka bijām pelnījuši kaut ko vairāk. Tagad svarīgākais ir skatīties uz priekšu un domāt par maču pret Latviju. Jāmēģina sasniegt pozitīvs rezultāts un jāizpilda trenera plāns un filozofija.

Vai pret Latviju klāsies vēl grūtāk, nekā Fēru salām?
Mums jebkura spēle ir grūta, un mums nav nozīmes, vai tās ir Fēru salas vai Latvija - jebkurai komandai ir stiprās un vājās puses. Kā jau teicu, mums jāmēģina sasniegt pozitīvs rezultāts.

Fēru salās parādījāt spēcīgu mentalitāti, no 0:1 panākot 2:1.
Primārais uzdevums mums bija neielaist, bet, kad Fēru salas atklāja rezultātu, mēs kļuvām par komandu, kurai nav, ko zaudēt. Parādījām raksturu un no 0:1 panācām 2:1 savā labā. Tieši šāds spēles scenārijs ar nonākšanu zaudētājos ļāva mums mainīties, parādīt raksturu un iegūt pārliecību.

Pirmo spēli aizvadījāt Fēru salās, tagad spēlēsiet mājās. Tagad, kad ir Covid-19 situācija un nav skatītāju, cik vispār nozīmīga ir šī mājas spēles priekšrocība? [Sportacentrs.com jautājums]
Protams, jaukāk ir spēlēt savā stadionā - vietā, kuru labi pazīsti. Pat neskatoties uz to, ka šosezon spēles vispār vēl nav notikušas. Mums līdzjutēju ļoti pietrūks, viņi mājas spēlēs stipri palīdz. Kaut kāda priekšrocība mums būs, taču ne tik nozīmīga, jo nebūs fanu.