Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Kazakevičs: "Latvijas U21 izlase centīsies spēlēt gudru futbolu"

Rolands Eliņš

Kazakevičs: "Latvijas U21 izlase centīsies spēlēt gudru futbolu"
Latvijas U21 futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas U21 futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs intervijā LFF mājaslapā dalījās iespaidos par izlases gaidāmo startu Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Pārpublicējam materiālu pilnā apjomā.

Padalies iespaidiem par grupu, kādā mūsu U-21 izlasei jāspēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijā!
Es domāju, ka tieši septembra spēles būs laba mēraukla mums visā ciklā. Skaidrs, ka pēc reitinga mums pretī stāsies tieši grupas spēcīgākās komandas. Ņemot vērā šī brīža Krievijas izlases spēku, arī tā ir reāls pretendents uz pirmo vietu grupā. Tomēr domāju, ka pirmās divas spēļu kārtas ieskicēs īstos spēku samērus. Mēs neesam izteikti favorīti šajos mačos. Polija un Serbija piedalījās pēdējā U-21 Eiropas čempionāta finālturnīrā. Tur, protams, spēlēja mazliet cits vecums, lai gan Polijas izlases sastāvā bija pieci seši spēlētāji, kuri reāli spēlēja laukumā un var pārstāvēt komandu arī šajā ciklā. Serbiem tik daudz pamatsastāva spēlētāju finālturnīrā nebija. Abas šīs komandas līdzās Krievijai ir grupas favorītes. Tā ka mūsu komandu gaida patiešām nopietni pārbaudījumi.

Turklāt jāņem vērā, ka, salīdzinot ar iepriekšējo ciklu, šī mums ir praktiski pilnīgi jauna komanda. No tiem, kam jau iepriekšējā ciklā bija kaut kāda reāla spēļu pieredze U-21 vecuma grupā, varam nosaukt tikai Jāni Grīnbergu, kurš bija rotācijas spēlētājs, reizēm izejot uz maiņu un vienreiz - sākumsastāvā, Vladislavu Soloveičiku un Alekseju Saveļjevu. Tie ir trīs futbolisti, kuri iepriekšējā ciklā vismaz kaut kādu spēļu praksi U-21 sastāvā ieguva.

Tā ka gan pieredzes, gan vecuma ziņā mums ir jauna komanda. Mums ir pietiekošā daudzumā 2000. gadā dzimuši futbolisti, kas būs nomināli divus gadus jaunāki nekā pretiniekiem. Tiesa, arī citās komandās labākie un talantīgākie puikas būs jaunāki. Bet citās komandās tādu spēlētāju būs mazāk. It sevišķi starp tiem, kuri reāli spēlēs pamatsastāvā, nevis būs spēļu pieteikumos. Mums tas ir labs izaicinājums, un pirmās divas spēles parādīs, cik konkurētspējīgi varam būt.

Šajā izlasē ir vairāki spēlētāji no tās Latvijas U-19 izlases, kas iepriekšējā ciklā guva Latvijas jauniešu futbola izlašu vēsturē nebijušus panākumus. Vai līdzjutēji var gaidīt, ka šīs paaudzes spēlētāji Eiropas mērogā būs konkurētspējīgāki?
Pirms katra cikla jāgaida un jācer, ka varam cīnīties ar visiem. Vai to izdosies apliecināt arī laukumā, rādīs spēles. Jānorāda, ka starp U-21 un U-19 vecumu ir milzīga starpība. U-21 vecumā principā jau spēlē tie puiši, kuri ir pārgājuši nopietnā pieaugušo līmenī. Šobrīd diemžēl var atzīt, ka tieši šajā aspektā mūsu talantīgākajiem puišiem nav viss izdevies tā, kā mēs visi gribētu. Daudzi no tās U-19 izlases līderiem līdz šim brīdim ir spēlējuši tikai jaunatnes komandās. Pieaugušo futbolā neko ievērojamu viņi vēl nav paveikuši.

Taču tam ir arī otrs aspekts - šiem spēlētājiem būs papildus motivācija caur U-21 izlašu mačiem apliecināt, ka viņi ir reāli konkurētspējīgi vismaz Eiropas vidusmēra klubos. Mēs vēl nevaram pateikt, ka viņi ir vienos plauktos ar serbu, poļu un krievu futbolistiem. Tajās komandās ir daudz spēlētāju, kuri spēlē savu klubu pamatsastāvos. Mēs to varam teikt tikai par spēlētājiem, kuri ir Latvijā. Mūsu akadēmijas sistēmu audzēkņi klubu pirmajās komandās spēlējuši maz

Bet es noteikti domāju, ka tā pozitīvā pieredze, kas viņiem bija U-19 čempionāta elites kārtā, tā noteikti nāks par labu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadagājumu komandām, kam šādas pieredzes nav bijis. Ir izaicinājums pierādīt, ka mūsu puiši arī pieaugušo līmenī patiešām ir tik labi, kā viņi to parādīja pirms diviem gadiem. Viņiem ir pozitīva pieredze starptautiskās spēlēs. Tam jābūt vienam no plusiem.

Kāda kopumā, tavuprāt, ir šīs paaudzes komanda, kas ir tavā rīcībā?
Droši vien var teikt tā, ka šī komanda ir pietiekami tehniska. Ir vairāki spēlētāji, kas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir individuāli spēcīgi. Es domāju, ka mums liels izaicinājums būs fiziskās divcīņas. Mums būs ļoti daudz jāpiepūlas, lai mēs atlētiskumā nezaudētu pretiniekiem. Gan vecuma, gan spēlētāju stila ziņā. Būs jāmeklē balanss, dodot vietu laukumā tiem spēlētājiem, kuri labi spēlē ar bumbu, un tiem, kuri ir fiziski spēcīgi, kuri labi jūtas divcīņās, kuri spējīgi bumbu atņemt un labi nostrādāt ar korpusu. Mēs centīsimies maksimāli orientēties uz bumbas saglabāšanu, mēģināsim spēlēt gudru futbolu, meklējot balansu starp labu aizsardzību un saturīgu pretspēli, mēģināsim panākt, lai mēs pēc iespējas vairāk varētu spēlēt ar bumbu. Svarīgi, lai visi saprastu, kurā laukuma daļā kādi ir pareizie lēmumi darbībās ar un bez bumbas. Tā būs vērtīga skola.

Ņemot vērā, ka lielas pārmaiņas notiek mūsu nacionālajā izlasē, tam jābūt vēl vienam motivējošam faktoram, lai mūsu U-21 spēlētāji alktu sevi pierādīt. Šobrīd katrs no viņiem, labi spēlējot U-21 izlases sastāvā un izkarojot vietu savā klubā, noteikti var nokļūt nacionālās izlases galvenā trenera blociņā ar reālu iespēju nopelnīt izsaukumu. Rudens posms, šīs piecas spēles, būs lielo iespēju laiks mūsu jaunajiem puišiem. Mēs, treneri, izdarīsim visu no savas puses, lai puiši parādītu savu labāko sniegumu. Skaidrs, ka visvairāk satrauc spēļu prakses trūkums. It sevišķi tas attiecas uz mūsu ārzemniekiem. Reti kurš no viņiem regulāri iet laukumā pat jauniešu vai dublieru komandās. Tā ka gaidāmie mači noteikti būs izaicinājums.

Izmantotie resursi:
Latvijas Futbola federācija

  +1 [+] [-]

, 2019-09-02 18:49, pirms gada
Priekš tā ir vajadzīgs gudrs treneris

  +2 [+] [-]

, 2019-09-02 18:52, pirms gada
Kazakēvičs cenšās atkal gudri tirst.....

  +2 [+] [-]

, 2019-09-02 19:57, pirms gada
Latvijas izlases un gudrs futbols? Tas taču nonsenss, lielākais no lielākajiem!

  +3 [+] [-]

, 2019-09-02 20:39, pirms gada
Šo arī vajadzētu sākt saukt par Seru Daini Kazakeviču! Nu baigi aizsēdējies demagogs