Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 0

FIFA uz mūžu diskvalificē bijušo Brazīlijas federācijas prezidentu

Rolands Eliņš

FIFA uz mūžu diskvalificē bijušo Brazīlijas federācijas prezidentu
Žuzē Marija Marins. Foto: AFP/Scanpix

FIFA Ētikas komisija paziņojusi savu lēmumu, ar kuru atzīst brazīlieti Žuzē Mariju Marinu, bijušo Brazīlijas Futbola asociācijas (CBF) prezidentu, par vainīgu kukuļņemšanā un dažādu korupcija shēmu organizēšanā. Viņš uz mūžu diskvalificēts no visa veida futbola aktivitātēm starptautiskā un vietējā līmenī.

86 gadus vecais Žuzē Marija Marins par CBF viceprezidentu kļuva 2008. gadā, bet prezidenta pilnvaras ieguva 2012. gadā. Marins bija 2014. gada Pasaules kausa finālturnīra komitejas vadītājs, taču 2015. gada pavasarī amatu atstāja. Jau pēc pusotra mēneša viņš bija starp tām FIFA amatpersonām, kas tika aizturētas bēdīgi slavenajā reidā Cīrihē FIFA konkresa laikā.

FIFA Ētikas komisija šodien publiskojusi savu lēmumu uz mūžu diskvalificēt Marinu no futbola, kā arī piespriest viņam soda naudu viena miljona Šveices franku apmērā (880 tūkstoši eiro). Ētikas komisija ir atzinusi Marinu par vainīgu FIFA Ētikas reglamenta pārkāpumos saistībā ar korupciju.

„Izmeklēšana par 2012.-2015. gadu bija saistīta ar dažādām kukuļdošanas shēmām,” vēstīts FIFA paziņojumā. „Tika izmeklēta Marina loma, piešķirot līgumus mediju uzņēmumiem un mārketinga tiesības uz CONMEBOL, CONCACAF un CBF organizētajām sacensībām.”

Interesanti, ka FIFA Ētikas komisijas lēmums seko vairāk nekā pusgadu pēc tam, kad 2018. gada augustā ASV federālā tiesa atzina Marinu par vainīgu sešās apsūdzībās un piesprieda viņam četru gadu cietumsodu. Marins tobrīd kļuva par pirmo no FIFA 2015. gada kongresa skandāla, kurš saņēmis reālu cietumsodu.

Izmantotie resursi:
https://www.fifa.com/about-fifa/who...

     [+] [-]

, 2019-04-15 23:05, pirms gada
..tādā vecumā jau laikam pie vienas vietas šāda diskvalifikācija