Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Nikolajs Rindjuks: ""Daugava" nākotnē var daudz ko sasniegt"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Baltkrievijas leģionārs no Daugavpils "Daugavas" Nikolajs Rindjuks tikai nedaudz atpalika no Ģirta Karlsona cīņā par 2. apļa labākā spēlētāja titula eSports.lv versijā. Kā nu ne, ja šis futbolists "LMT Virslīgā" sit vienus vārtus pēc otriem, neskatoties uz diezgan bēdīgajiem komandas rezultātiem. Un tomēr Rindjuks saglabā optimismu, uzskatot, ka "Daugava" ir klubs ar nākotni. eSports.lv piedāvā interviju ar šo meistarīgo 29 gadus veco uzbrucēju.

Daudzus interesē, kāpēc "Daugava" ar tik labu sastāvu atrodas tabulas lejasdaļā?
Mums ir jauna komanda, spēlētājiem nepieciešams laiks, lai saprastos, saspēlētos. Arī treneris nesen mainījies. Domāju, vainīgi visi – spēlētāji, treneri, vadība. Dažādi faktori pagaidām neļauj sasniegt cerētos rezultātus. Tāpat arī tiesnešu brigādes pret mums nebija labvēlīgas, bieži piešķirot sarkanās kartītes un 11 metru soda sitienus uz mūsu vārtiem. Iespējams, tas skaidrojams ar nedaudz nepareizu kluba vadības attieksmi pret tiesnešiem...

Vai tagad, kad sācies jau 3. aplis, var teikt, ka pagājis pietiekams laiks un ka tagad komandas nesenais izveides laiks vairs nevar būt attaisnojums sliktiem rezultātiem?
Jā, tiešām daudz laika aizritējis. Un pēdējās spēlēs pret liepājniekiem (0:1) un ventspilniekiem (1:1) jau parādījām labu sniegumu. Esmu pārliecināts, ka savu sniegumu atlikušajā čempionāta daļā uzlabosim un arī rezultāti 3. un 4. aplī būs labāki.

Pats laikam ar savu sniegumu vari būt apmierināts – spēlējot tabulas lejasgala komandā, esi guvis septiņus vārtus, kas dod 2. vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.
Neesmu pārāk apmierināts, jāsit iekšā vairāk. Sezonas sākumā bija nopietnas problēmas ar momentu radīšanu – nebija tā, ka katrā mačā būtu 3-4 iespējas gūt vārtus, kā tam vajadzētu būt. Nebija arī normāla spēles zīmējuma – netika plānots, kā tiks veidoti uzbrukumi, cik liels akcents tiks likts uz centrējumiem un tamlīdzīgi. Tagad situācija ir uzlabojusies, tāpēc ceru turpmāk gūt vārtus biežāk. Negribu teikt neko sliktu par Latvijas čempionāta līmeni, taču, ja nevari būt spējīgs apliecināt sevi šādā čempionātā, tad jākar “bučus” uz naglas (smaida).

Vai izjūti konkurenci uz vietu pamatsastāvā? Cik labi ir pārējie uzbrucēji?
Konkurence ir pietiekami liela, ir jauni un perspektīvi puiši. Pie tam tagad “Daugava” vēl jo vairāk ir pastiprinājusi uzbrukumu, no Igaunijas ieradies Viktors Dobrecovs [pēdējās divas sezonas pavadīja "TVMK" - aut.piez.].

Kā vērtē Igora Gamulas atnākšanu uz “Daugavu”? Ir labāk vai sliktāk?
Noteikti labāk! Gamula ir labs speciālists, viņa dzīvē futbols ir pirmajā vietā, viņš mīl futbolu, un šajā ziņā ir ļoti emocionāls. Gamula ātri atrada kopīgu valodu ar spēlētājiem, viņa vadībā ir vērojams progress.

Vai tici, ka “Daugava” ir klubs ar nākotni?
Jā, ticu. Situācija “Daugavā” man atgādina laiku pirms 10 gadiem, kad veidojās “BATE” klubs Baltkrievijā. Tas sāka ar mazumiņu, taču ar mērķtiecīgu darbu 10 gadu laikā kļuva par vienu no Baltkrievijas līderiem. Arī šeit komandas vadība ir ambicioza, un ticu, ka daudz kas var tikt sasniegts. Vadība nopietni pastrādājusi transfēru periodā, tā ka viss notiek. Sezonas sākumā “Daugavas” rezultāti bija tik slikti arī tāpēc, ka visu laiku 2-3 spēlētāji nedaudz “izkrita” no kopējā fona, kas uzreiz apgrūtināja spēli.

Pietiekami daudz esi spēlējis trijos čempionātos – Baltkrievijas, Latvijas un Ķīnas (2. līgā). Vai vari sarindot šos trīs čempionātus pēc spēka?
Latvijas un Baltkrievijas čempionāti ir spēkos līdzīgi, ir 3-4 labas komandas, citas nedaudz atpaliek. Savukārt Ķīnā, neskatoties, ka tā bija tikai 2. līga, līmenis bija augstāks. Tur ļoti liels uzsvars tiek likts uz fizisko sagatavotību, un mača laikā ļoti daudz jāskrien (smejas).

Runājot par Ķīnu, biji tur rezultatīvākais savas divīzijas spēlētājs. Vai biji populārs tur?
Uz mūsu spēlēm stadions vienmēr bija pilns, mūs atbalstīja 15-20 tūkstošu skatītāju. Tomēr jāņem vērā, ka tā bija daudzmiljonu pilsēta (15 miljoni iedzīvotāju), tāpēc tas nebija nekas pārāk īpašs. Uz ielas man ķīnieši pakaļ neskrēja (smejas).

Ķīnu pameti, jo tev tur netika samaksāta alga par pussezonu. Lasīju, ka toreiz plānoji vērsties ar sūdzību FIFA…
Jā, patiešām, mani tur apmānīja. Spēles līmenis tur bija augsts, taču finansiālās saistības klubs neizpildīja. Es nosūtīju visus nepieciešamos dokumentus uz FIFA (tāpat kā vēl 3-4 spēlētāji) un tiek plānots, ka līdz jūlija beigām šis jautājums tiks atrisināts.

Kurš tevi tur Ķīnā atrada, lai atvestu uz Daugavpili?
Futbola pasaule patiesībā ir maza – bija draugi, kas painteresējās par maniem plāniem, draugiem bija paziņas utt.

Kā patīk Daugavpilī? Kādu redzi šeit savu nākotni? Varbūt, uzlabojot sniegumu, ceri izsisties augstāk?
Daugavpilī patīk, viss apmierina. Kluba vadība man piešķīrusi dzīvokli, drīz no Baltkrievijas pie manis atbrauks arī sieva un dēls. Par savu sniegumu… šādā vecumā to grūti uzlabot, tāpēc primārais man ir pašreizējo līmeni noturēt un nenolaist savu latiņu zemāk. Nesen pagarināju ar “Daugavu” līgumu. Man bija pusgada pārbaudes laiks, kuru izturēju, un tagad vēl trīs sezonas pārstāvēšu “Daugavu”.

Ir informācija, ka par tevi interesējies “Liepājas metalurgs” un “Ventspils”…
Jā, par liepājnieku interesi tiešām dzirdēju, taču kluba prezidents atteicies mani pārdot. Viņam nauda nebija galvenais, gribēja mani paturēt.

Savulaik esi mēģinājis nostiprināties arī dažās Krievijas komandās – “Lokomotiv”, “Rubin”, “Rostov”. Kāpēc neizdevās?
Pieļāvu zināmas kļūdas… Par tām labāk tagad nestāstīšu, taču tikai tagad saprotu, ka, rīkojoties savādāk, mana karjera iespējams izvērstos savādāk.

Un tomēr – ja būtu iespēja pāriet uz augstāka līmeņa klubu, neatteiktos?
Neatteiktos kaut ko pamainīt savā karjerā, taču tikai tādā gadījumā, ja būtu konkrēts piedāvājums, nevis tikai runas.

Vai vari, neskatoties uz turnīra tabulu, sagrupēt “LMT Virslīgas” komandas pēc spēku samēriem?
“Olimps” ir jauna, perspektīva komanda, puiši cīnās no visas sirds, tomēr šī komanda ir visvājākā. Turpretī “Liepājas metalurgs”, “Skonto” un “Ventspils” vienmēr ir bijuši Latvijas futbola grandi, kuri arī šogad ir spēcīgākie.

2. vietā šobrīd atrodas FK “Rīga”…
Jā, pats nesaprotu, kā tas varēja notikt (smaida). “Rīga” tiešām ļoti pārsteidz. Redz, futbolā gadās arī tā.

Pēdējā laikā daudz tiek runāts par totalizatoru ietekmi uz Latvijas futbolu. Kad runa ir par sarunātām spēlēm, bieži tiek pieminēts “Dinaburg” vārds. Kā tu to komentētu?
Futbolā daudz kas notiek. Par “Dinaburg” neko nevaru pateikt, jo nepazīstu labi šo komandu. Jebkurā gadījumā es nemūžam ne uz ko tādu neparakstītos – atliek vienreiz “sasmērēties” un vairs no tā netiksi vaļā. Neesmu neko tādu manījis arī Latvijas čempionātā, lai gan dažādas runas dzirdētas. Taču personīgi man pierādījumu nav (smejas), tāpēc neko nevaru pateikt.

Vai vēl ceri, ka tev uzmanību varētu pievērst Baltkrievijas izlases treneru korpuss?
Tieši pirms vairākām nedēļām man zvanīja izlases treneris Jurijs Puntuss, kurš interesējās, kā man klājas. Viņš mani uzaicināja uz Baltkrievijas izlases draudzības spēli. Taču uzreiz pēc tam Puntuss Baltkrievijas izlasi pameta. Bija cerību stariņš iekļūt izlasē (nopūšas), taču tagad nāks jauns treneris, un nav zināms, vai arī viņš izrādīs interesi par mani. Jebkurā gadījumā būtu tikai priecīgs aizstāvēt savas izlases krāsas un noteikti no kopējā fona neizkristu.

Vai seko līdzi Latvijas izlases sekmēm?
Jā. Ar Latvijas izlasi ir līdzīgi kā ar Baltkrievijas – notiek paaudžu maiņa, kā rezultātā sekmes pasliktinājušās. Uzskatu, ka tas saistīts ar to, ka vecās paaudzes futbolisti izauga citā futbola sistēmā, bet salīdzinoši jauno valstu Latvijas un Baltkrievijas futbola sistēmas vēl nav paspējušas nostabilizēties un sasniegt to līmeni, kāds bija agrāk.

Šodien jums paredzēta “LMT Virslīgas” spēle ar FK “Rīgu”. Ko tu domā par šo spēli?
Būs ļoti grūti, jo mums vairāki futbolisti ir vai nu diskvalificēti, vai nu savainoti. Arī man ir mikrotrauma. Tomēr tik un tā noskaņojums ir kaujiniecisks, un cīnīsimies tikai un vienīgi par uzvaru.

eSports.lv no jūsu šīs dienas pretinieku nometnes intervēja Juriju Žigajevu. Vai šis futbolists tev ir “iekritis acīs”?
Atklāti sakot, ļoti slikti orientējos Latvijas čempionāta futbolistu uzvārdos. Jā, zinu Karlsonu no Liepājas, Rimku no Ventspils, varbūt vēl dažus, bet tas arī viss (smaida).

Foto: R.Kokšarovs ("Sporta Avīze")

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:01, pirms 13 gadiem
tagad vēl dobrecovs atnaaca tad jau var konkureet vismaz kaut cik!

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:01, pirms 13 gadiem
laba intervija...jaacer ka Daugavai kkas no taa izdosies, ka buus naakotne!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:07, pirms 13 gadiem
Milzīgs paldies esportam par interviju! Katru nedēļu vismaz 2 intervijas ar futbolistiem!
Rindjuks tiktiešām labs spēlētājs, lai viņam veicas.

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:09, pirms 13 gadiem
Kārtējā interesantā intervija. Tā turpināt. Dēļ šiem daudzajiem rakstiem Latvijā cilvēki uzzin, ka šeit ir futbols un labā līmenī!!!

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:11, pirms 13 gadiem
Laba intervija.

Ja Daugavpils slēdz līgumu uz 3 gadiem, tad jau laikam domā Virslīgā ilgi turēties.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:19, pirms 13 gadiem
pēdējā laikā daudz intervijas man tas baigi patiik!

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:23, pirms 13 gadiem
iisa laika 2 labas intervijas ar futbolistiem, priece, ka tam ir pieversta liela uzmaniba!!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-07-13 10:46, pirms 13 gadiem
Sakariga intervija, paldies esportam!!

     [+] [-]

, 2007-07-13 11:01, pirms 13 gadiem
nekas Zhiga shodien uztaisis hattrick un tad jams zinaas taadu speleetaaju
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-07-13 11:37, pirms 13 gadiem
Daugava sen jau pārstājusi eksistēt.
Šitam klubam vajadzētu šādu nosaukumu - "bijušais Ditton klubs Daugavpils Daugava", vai arī "2007 gadā dibinātais futbola klubs Daugava".
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-07-13 13:37, pirms 13 gadiem

Citāts:

Publicējis archy0
Daugava sen jau pārstājusi eksistēt.
Šitam klubam vajadzētu šādu nosaukumu - "bijušais Ditton klubs Daugavpils Daugava", vai arī "2007 gadā dibinātais futbola klubs Daugava".absolūti manas domas. kā klubs var domāt par nākotni, ja pat nosaukums patapināts? Kāda vaina bija "Ditton"?

Un ja Rindjuks vēl nav dzirdējis par Žigu, tad pēc šīvakara spēles nekad vairs neaizmirsīs

     [+] [-]

, 2007-07-13 14:13, pirms 13 gadiem
Daugava vs Riga nebus intersants mač jo abas komandas speles uz aisardziibu bet Metalurgs vs Dinaburga vot tas ja Metalurgs un Dinaburga tikai uzbruks tur buus daudz momenti

Runajot par Rindjuku normals speletajs Daugavas lideris

Nebuutu Rindjuks Daugavai daugava nespetu nevienu uzvaret

     [+] [-]

, 2007-07-13 14:51, pirms 13 gadiem
Fk Venta arī "gāza" kalnus...

     [+] [-]

, 2007-07-13 15:43, pirms 13 gadiem
Daugavai naakotne var buut tikai tad, ja vienreiz aizklapees ciet to Dinaburgas kraamu bodi. Tad Daugavai saaks just liidzi visi 4etri Daugavpils futbola liidzjuteeji.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-07-13 16:14, pirms 13 gadiem
laba intervija, paldies.... gaidam No Žaņa Pola Ndeki

     [+] [-]

, 2007-07-13 18:49, pirms 13 gadiem
Labs speleetaajs

     [+] [-]

, 2007-07-14 10:49, pirms 13 gadiem
aha ofic

     [+] [-]

, 2007-07-19 21:43, pirms 13 gadiem
Arī Blāzma tālā nākotnē var daudz ko sasniegt!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja