Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:125, Did:0, useCase: 0

Kalašņikovs pievienojas Igaunijas čempionāta pastarītes treneru kolektīvam

Ints Megnis
Ints Megnis

Kalašņikovs pievienojas Igaunijas čempionāta pastarītes treneru kolektīvam
Dmitrijs Kalašņikovs. Foto:jkkalev.ee

Latvijas futbola speciālists Dmitrijs Kalašņikovs atradis jaunu darbu Igaunijā, kļūstot par nacionālā čempionāta kopvērtējuma pastarītes Tallinas "Kalev" galvenā trenera palīgu.

Kalašņikovs pagājušo sezonu sāka kā Narvas "Trans" galvenais treneris, taču jau pēc astoņām spēļu kārtām tika atbrīvots no darba. Lai gan komanda tobrīd ieņēma ceturto pozīciju turnīra tabulā, kluba vadība savu lēmumu pamatoja ar nesaprašanos jautājumos par kluba attīstību. Savukārt pērn augustā viņš pārņēma Sāremā "Kuressaare" komandu, palīdzot tai pēc pārspēlēm saglabāt vietu augstākajā līgā.

"Šī man ir trešā iespēja Igaunijā un esmu ļoti priecīgs par to. Redzu, ka futbols šeit attīstās ātri un vēlos būt daļa no tā," saka 36 gadus vecais Kalašņikovs. ""Kalev" filozofija ir attīstīt jaunos spēlētājus un dot viņiem iespēju augstākajā līmenī. Cik esmu redzējis līdz šim, klubam tas izdodas lieliski."

Sezonas pirmajās 15 spēlēs "Kalev" komanda iekrājusi tikai deviņus punktus ar vārtu attiecību 8:37. Tā ir kopvērtējuma pēdējā, desmitajā, pozīcijā, par punktu atpaliekot no "Legion". "Mums priekšā ir grūts uzdevums - saglabāt komandas vietu augstākajā līgā, tomēr domāju, ka esam tam gatavi. Klubs ar tik daudziem jaunajiem spēlētājiem ir pelnījis vietu augstākajā līgā," saka Kalašņikovs.

"Lai sezonas otro pusi aizvadītu vēl veiksmīgāku, nepieciešams pievērst uzmanību detaļām," saka kluba sporta direktors Joels Lindpere, kurš savulaik Igaunijas izlasē aizvadījis vairāk nekā 100 spēļu. "Ar pieredzējušu trenera palīgu un vairākiem jauniem spēlētājiem mums vajadzētu kļūt efektīvākiem jautājumos, kas līdz šim nav saņēmuši pietiekami lielu uzmanību. Katrs profesionāls papildinājums mūsu jaunajai komandai ir noderīgs."

Kalašņikovs trenera karjeru sāka jau 20 gadu vecumā "Liepājas metalurga" sistēmā, ilgstoši strādājot arī ar bērnu un jauniešu komandām. 2012. gadā viņš vairākus mēnešus bija titulētās komandas galvenais treneris, vēlāk strādāja arī citā Liepājas komandā "Varavīksne" un pusotru gadu bija "Jelgavas" treneru kolektīvā. Savukārt aizpērn no janvāra līdz augustam 36 gadus vecais speciālists strādāja tā brīža Latvijas čempionē Jūrmalas "Spartaks", vairākos periodos, kad komanda bija bez galvenā trenera, pildot arī galvenā trenera pienākumus.

Izmantotie resursi:
https://jkkalev.ee/esindusmeeskonna...

     [+] [-]

, 2020-08-03 13:07, pirms 2 mēnešiem
Lindpere spēlēja pret Latviju, kad LV un EST pēdējo reizi bija vienā grupā EČ vai PK kvalifikācijā. Tas notika nākošajā ciklā pēc EURO 2004, Lindpere spēlēja tajā spēlē, kas notika Skonto stadionā, un noslēdzās 2:2.