Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:120, Did:0, useCase: 0

Mesi 2014. gadā bijis tuvu pārejai uz Londonas "Chelsea"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Mesi 2014. gadā bijis tuvu pārejai uz Londonas "Chelsea"
Lionels Mesi. Foto: Josep Lago/AFP/Scanpix

Anglijas Premjerlīgas klubs Londonas “Chelsea” pirms sešiem gadiem bijis gatavs maksāt 250 miljonus eiro par “Barcelona” zvaigznes Lionela Mesi iegādi. Pat panākta vienošanās par līguma nosacījumiem, tomēr darījums pašās beigās izjucis.

Respektablais žurnālists Džanluka Di Marcio savā jaunākajā gramatā apkopojis transfēru stāstus, par kuriem iepriekš nav runāts. Viņš atklājis, ka 2014. gadā Londonas “Chelsea” likusi galdā 250 miljonus eiro un bijusi gatava iegādāties Lionelu Mesi. Ņemot vērā, ka transfēra summa iekļauta līgumā kā izpirkuma maksa, bija jāpanāk vienošanās ar pašu Mesi, bet sarunas ar “Barcelona” nebija nepieciešamas.

Tobrīd “Chelsea” trenēja Žuzē Morinju, un viņam sarunās izdevies pārliecināt Mesi par došanos uz Lielbritānijas galvaspilsētu. Pat panākta vienošanās par līguma nosacījumiem - argentīniešu uzbrucējs gadā pelnītu 50 miljonus mārciņu. Tomēr darījums beigās izjucis, jo iejaucies Mesi tēvs un aģents Horhe, kā arī bijušais komandas biedrs Deku.

Sarunas par pāreju uz “Chelsea” risinājušās laikā, kad Mesi tika izmeklēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, un pats futbolists vēlāk atzina, ka tādēļ apsvēris Spānijas pamešanu. Grāmatā arī pausts, ka 250 miljonus par Mesi bijusi gatava maksāt arī Madrides “Real”, tomēr pats Mesi no šādas pārejas atteicies.

Šovasar Mesi pieprasīja tikt palaists prom no “Barcelona”, tomēr kluba vadība bija citās domās - futbolista līgumā kā brīvlaišanas summa ierakstīti 700 miljoni. Neskatoties uz protestiem, Mesi tomēr palika Barselonā, tomēr nekautrējās paust skaļu kritiku vadības virzienā.

Izmantotie resursi:
https://www.skysports.com/football/...

Skaties pasaules klases sporta tiešraides Go3!